News

#93 Aktualności z dn. 20.10.2017

Z piątkowych wydarzeń: Japonia eksperymentuje z własnymi walutami cyfrowymi; Wall Street nabiera pokory do kryptowalut; Ograniczenia transakcji opartych na Blockchain; Nowe formy podawania informacji; Na giełdach dużo spekulacji.

• Japonia eksperymentuje z własnymi walutami cyfrowymi:

Narodowa kryptowaluta Japonii pozwoli sektorowi finansowemu na „wykorzystanie danych do tworzenia nowej wartości”, które nie są możliwe dzięki tradycyjnym metodom. Informacja jest zgodna z komentarzami przewodniczącego Nobuyuki Hirano z Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), który jest również prezesem Stowarzyszenia Banków Japonii. Przemawiając na konferencji prasowej w czwartek, Hirano powiedział, że ​​możliwości oferowane przez (prawdopodobnie scentralizowane) kryptowaluty mogłyby pomóc w „czerpania korzyści” z japońskich finansów. Raport Reuters wyjaśnia:

Będziemy mogli uchwycić rodzaje zachowań finansowych, których nie można gromadzić jako danych w transakcjach gotówkowych.

Japonia szybko zwróciła się do zjawiska zdecentralizowanych kryptowalut, takich jak Bitcoin i jego kontrolowanych alternatyw. Duży nacisk konsumentów na zwiększenie propagacji, a także formalne wymogi dotyczące wymiany, zwiększyły publiczne zaufanie do tego, co wcześniej uważano za koncepcję bardzo niszową.

Chociaż rząd nadzoruje ogólnokrajowy projekt walutowy J-Coin, Hirano nadzoruje również projekt MUFG, własną kryptowalutę nazwaną MUFG Coin, powiązaną z jenem, która obecnie jest w trakcie procesu realizacji z pracownikami firmy. Z oświadczenie banku MUFG z ubiegłego miesiąca można wyczytać:

 … Możemy tylko powiedzieć, że to prawda, że ​​MUFG prowadzi eksperymenty demonstracyjne na temat tej waluty w firmie, wykorzystującej technologię Blockchain.

• Wall Street nabiera pokory do kryptowalut:

Na Wall Street coraz trudniej jest odstąpić od Bitcoina i rynków pozostałych kryptowalut, biorąc pod uwagę 95. procentową stopę procentową rynku Bitcoina, gwałtownie wzrastającą bazę użytkowników kryptowalut i rosnącą popularność i wykorzystanie Bitcoina jako formy płatności. Kilka miesięcy temu zdecydowana większość analityków z Wall Street, bankierzy i inwestorzy odrzucili Bitcoina, opisując go jako bańkę. W identyczny sposób sektor technologii potępiał Amazon od jego uruchomienia w 1997 roku.

Z dnia na dzień baza użytkowników i cały rynek kryptowalut wzrasta. Dla Wall Street stało się to wyzwaniem, ponieważ nie może dalej ignorować tego postępu. Pojawiła się świadomość, że nieprzyjęcie Bitcoina może doprowadzić do izolacji banków i instytucji finansowych od obiecującego rynku jakim są waluty cyfrowe, w perspektywie długoterminowej. Wiele olbrzymich instytucji finansowych i dużych inwestorów, takich jak Mike Novogratz, Kyle Bass i Goldman Sachs, zamiast rywalizować z kryptowalutami, postanowili wziąć udział w tym rynku.

Ami Ben David, współzałożyciel funduszu venture capital Spice, powiedział w wywiadzie dla FT:

Przed rokiem nie wiedzieli o tym nic, sześć miesięcy temu uważali, że to oszustwo, a teraz zdają sobie sprawę, że po prostu tego nie rozumieją i zaczynają się denerwować. Teraz chcą się o tym dowiedzieć. Doradcy mówili swoim klientom „Nie dotykaj tego! To bańka! „, a teraz są zdenerwowani, że pominęli ten temat.

Zauważając szybki wzrost zapotrzebowania na Bitcoina, Paul Vigna z The Wall Street Journal poinformował, że Goldman Sachs przygotowuje się do uruchomienia platformy handlowej kryptowalutami, która zajmie się interesami swoich klientów i konsumentów w tradycyjnym sektorze finansowym. Vigna pisze:

Wysiłek Goldmana obejmuje zarówno stworzenie działu w handlu walutowym, jak stworzenie strategicznej grupy inwestycyjnej banku. To świadczy o tym, że firma widzi Bitcoina bardziej jako metodę płatności, niż formę przechowywania wartości, jak złoto.

W minionym tygodniu legenda funduszu hedgingowego Mike Novogratz ujawnił swój nowo utworzony fundusz, który skupi się na rynku kryptowalut w ciągu najbliższych kilku lat. Podkreślił również w wywiadzie udzielonym dla CNBC, że wraz z dużymi firmami inwestycyjnymi, takimi jak Fidelity, kilka dużych inwestorów instytucjonalnych również przygotowuje się do zangażowania się w rynek Bitcoina i innych kryptowalut.

• Ograniczenia transakcji opartych na Blockchain:

Jeśli chodzi o ułatwianie transakcji, zwolennicy technologii Blockchain często wskazują na to, że transakcje są wyposażone w wbudowaną, odporną na uszkodzenia warstwę zabezpieczeń dzięki naturalnej naturze księgi handlowej, na której rejestrowane są transakcje. Z tego powodu Blockchain jest ogłoszony jako przyszłość bezpiecznych i skutecznych transakcji, ponieważ może wyeliminować potrzebę zaufania jakiejkolwiek centralnej partii do walidacji i księgowości. Choć Blockchain z pewnością wnosi wiele korzyści do wielu firm i aplikacji, jest tylko jeden problem: skalowalność.

Ten problem nie jest niczym nowym. Wyszukiwanie w Google tematu skalowalności Blockchain generuje setki wyników na forach dyskusyjnych, stronach internetowych i blogach, które opisują ten problem. Chociaż kryptowaluty cieszą się coraz większym przyjęciem, nie przetwarzają transakcji wystarczająco szybko, aby mogły być używane w ogromnej, a nawet w ogromnej skali. Jeszcze niedawno Bitcoin, jedna z najwybitniejszych kryptowalut, mogła przetworzyć maksymalnie siedem transakcji na sekundę (tps) w optymalnych warunkach. W tej chwili bardziej realistyczne są dwie do trzech transakcji. To niewiele w porównaniu do PayPala obsługującego 115 i VISA, która radzi sobie z 2000 tps.

Jeśli technologia Blockchain ma przekształcić nasz system finansowy, musi być w stanie skalować i przeprowadzać co najmniej tyle transakcji na sekundę, co sieci typu VISA. Istnieje wiele obiecujących projektów, które pomogą skalować Ethereum i dopasować do wielkości transakcji VISA, na przykład Plasma i Raiden, ale projekty te zapewniają alternatywne kanały typu off-chain lub side-chain, zamiast koncentrować się na skalowalności głównego bloku Blockchain. Patrząc na inne główne platformy Blockchain (które wykazały rzeczywiste wyniki), szybkość transakcji zależy od protokołów i funkcjonalności.

IOTA może najwyraźniej obsługiwać 500-800 t/s, a Waves osiągnął kilkaset transakcji na sekundę. Z kolei Ripple osiągnął poziom powyżej 13 t/s. NEO korzysta z technologii o nazwie Delegated Byzantine Fault Tolerance i może obecnie osiągnąć 1000 tps. Platforma Blockchain Zilliqa wykazała zdolność przetwarzania 2488 tps z podejściem, które nazywa się „sharding”, protokół typu „clean-slate”, zbudowany tak, aby był skalowany w otwartej, bezzwłocznie rozproszonej sieci, która nie sprzyja sprężystości i bezpieczeństwu.

Co to jest sharding?

Aby przeprowadzić transakcję w Blockchain, wszystkie komputery lub węzły w sieci muszą zatwierdzić transakcję lub wykonać inteligentną umowę, fragment kodu przechowywany w sieci, który określa warunki konieczne do przeprowadzenia transakcji. Jeśli wszystkie węzły osiągną ten sam wynik i osiągną konsensus, transakcja zostanie potwierdzona. Jak można sobie wyobrazić, to wymaga czasu. Z kolei Sharding działa na mocy przetwarzania równoległego wielu urządzeń sieciowych, które dzielą obciążenie pracą weryfikujących transakcje. Automatycznie dzieli sieć na mniejsze sekcje lub „odłamki”, z których każdy działa na mniejszym protokole konsensusu. Taka sieć może przerzucać setki transakcji na sekundę w jednym kawałku, co w sumie daje tysiące transakcji na sekundę.

W miarę łączenia węzłów sieci będzie ich coraz więcej, co pozwoli na szybszą walidację transakcji. Gdy taka sieć stanie się tak duża, jak w przypadku Ethereum, będzie mogła obsługiwać tyle transakcji na sekundę co VISA, a potencjalnie stanie się to jeszcze tańsze. Dlatego Sharding może pomóc w znacznym przełomie i rozwiązaniu kryzysu skalowalności Blockchain.

• Nowe formy podawania informacji:

Wraz z rozwojem wydarzeń, zainteresowanie walutami cyfrowymi i technologią Blockchain stale rośnie – począwszy od rządów państw, poprzez instytucje finansowe, przedsiębiorstwa, do indywidualnych inwestorów i użytkowników. Wszyscy poszukują informacji w odpowiedniej dla siebie formie. Nasz serwis informacyjny służy poszerzaniu ogólnej wiedzy na temat rynku kryptowalut jak i poszczególnych projektów opartych na technologii Blockchain.

Jako zespół BTCPolska cieszymy się, że wnosimy dla Was dodatkową wartość, którą możecie wykorzystać do budowania własnych poglądów. Chcielibyśmy również zauważyć i przedstawić Marka Stillera, który korzysta z naszych informacji i podaje je dalej w formie cyklicznych nagrań. Wspieramy takie i podobne inicjatywy oraz zachęcamy do oglądania.

Odnośnik do nagrania znajdziecie tutaj. Miłego odbioru!

• Na giełdach dużo spekulacji:

W ostatnich 24. godzinach na rynek kryptowalut wpłynęło 4,3 mld dolarów, co daje łączną wartość rynku na poziomie 174,2 mld dolarów. Bitcoin wzrósł na wartości o 5%, Litecoin o 3%, Monero 2,9%. Wolumen obrotu na całym rynku wyniósł 3,8 mld dolarów. Można wnioskować, że inwestorzy starają się zrealizować zysk lub zminimalizować stratę przy sprzedaży altcoinów, przenosząc się na Bitcoina przed forkiem w celu uzyskania nowo powstałego odłamu Bitcoina Gold. Ostatnio pojawiły się możliwe warianty jego ceny, ale są jednocześnie elementem dużej spekulacji.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. „W ostatnich 24. godzinach na rynek kryptowalut wpłynęło 4,3 mld dolarów”
    Radziłbym unikać mylących stwierdzeń, takich jak to. Wnioskuję, że info wzięte z coinmarketcap, jednak wzrost kapitalizacji o 4,3 mld usd nie znaczy, że dokładnie tyle pieniędzy wpłynęło na rynek crypto, tylko, że o tyle wzrosła wartość walut. Należy pamiętać, że każdy „wpływający” tysiąc usd równy jest tysiącowi „wypływającemu”, ponieważ jak ktoś daje 1000 usd za btc, to ktoś mu je sprzedaje i bierze 1000 usd. Tak więc kapitalizacja nie rośnie równo z wpływającym kapitałem (bo tyle same odpływa) tylko ze względu na przewagę kupujących nad sprzedającymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button