News

#931 Newsy z dnia 14.02.2020

Z piątkowych wydarzeń: Bank Centralny Bahamów wyda własną kryptowalutę; Poloniex po opuszczeniu USA zwraca się w kierunku Rosji; Binance dodaje obsługę 15 kolejnych walut fiat; OKEx umacnia swoją pozycję w Indiach; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bank Centralny Bahamów wyda własną kryptowalutę:

Kolejne tropikalne wyspiarskie państwo zmierza po własną cyfrową walutę. Wczoraj gubernator banku centralnego Bahamów John Rolle potwierdził, że cyfrowy dolar bahamski zostanie wprowadzony do drugiej połowy 2020 r.

Bahamy dołączają do stale rosnącej listy krajów, które publicznie ogłaszają zaangażowanie w cyfrową walutę wspieraną przez państwo. Należą do nich Wyspy Marshalla, Turcja, Chiny, Litwa i Japonia. Zdaniem gubernatora banku centralnego cyfrowy dolar bahamski pomoże:

[…] przyspieszyć świadczenie usług finansowych niezbędnych do ożywienia sektora przedsiębiorstw.

– twierdzi.

W rzeczywistości projekt „Sand Dollar” jest już bardzo zaawansowany, a jego pierwszy pilotaż jest realizowany na wyspie Exuma od grudnia 2019 r. Projekt Sand Dollar to pierwsza inicjatywa testowa, która wkrótce zostanie rozszerzona na turystyczną wyspę Abaco.

Rolle powiedział, że początkowym pierwszym wyborem dla pilotażu była Abaco, ponieważ wyspa wciąż wraca do zdrowia po skutkach huraganu Dorian. Brakowało jednak „problemu dostępu finansowego”, ponieważ jest tam większość głównych banków.

Obecnie Bahamski Bank Centralny nadal rejestruje kandydatów w pilotażowym projekcie Exuma. Utrudnia to fakt, że jest on oparty na kartach i otrzymał czterokrotnie większą liczbę szacowanych wnioskodawców. Ponadto nie wszyscy niezbędni dostawcy usług płatniczych zostali zintegrowani z infrastrukturą.

Rolle stwierdził jednak, że bank centralny będzie w stanie wkrótce pozyskać kolejnych wnioskodawców, usuwając wymóg posiadania karty. Następnie wyjaśnił, że „Sand Dollar” na Wyspach miał na celu stworzenie infrastruktury umożliwiającej „interoperacyjność usług płatniczych”.

Co więcej, cyfrowy dolar bahamski będzie cyfrową reprezentacją jego waluty.

To nie jest inna waluta; to ta sama waluta. W prawie nigdy nie będzie inaczej. Nie może różnić się co do wartości w żaden sposób, dlatego ceny Sand Dollars nigdy nie mogą być inne niż dolarów bahamskich.

– stwierdził.

Dodał, że kraj Karaibów „wyprzedza niektóre kraje”. Podczas gdy wiele krajów patrzy na własne waluty cyfrowe, „patrzą na to z różnych punktów widzenia”.

Cyfrowy dolar bahamski powinien zostać wprowadzony na wszystkie wyspy do drugiej połowy 2020 r., Po rozwiązaniu problemów dotyczących ram prawnych i bezpieczeństwa cybernetycznego.

Poloniex po opuszczeniu USA zwraca się w kierunku Rosji:

Rosja najwyraźniej staje się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem dla firm kryptowalutowych, ponieważ kolejna duża platforma kryptowalutowa dodaje obsługę języka rosyjskiego. Poloniex, popularna giełda kryptograficzna z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, zaczęła oferować język rosyjski na swojej platformie zaledwie trzy miesiące po opuszczeniu rynku amerykańskiego.

Ogłaszając wiadomości w blogu, Poloniex stwierdził, że zaczął wprowadzać „częściowo miejscową” wersję Poloniex dla użytkowników mówiących po rosyjsku.

Giełda zauważyła, że obecnie prezentowany interfejs Poloniex w języku rosyjskim jest zaledwie punktem wyjścia, ponieważ zespół przetłumaczył tylko niewielką część platformy:

To, co dziś wprowadzamy, to tylko punkt wyjścia. Będziemy nadal wprowadzać nowo przetłumaczone strony w nadchodzących tygodniach i planujemy mieć w pełni miejscową wersję naszej witryny i aplikacji mobilnych w nadchodzących miesiącach.

– czytamy.

W chwili obecnej rosyjski interfejs Poloniex jest rzeczywiście rosyjski, ale tylko częściowo, ponieważ główne sekcje strony internetowej, w tym ogłoszenia, są nadal pisane wyłącznie w języku angielskim.

Wiele usług, takich jak wymiana kryptowlaut, margin trading i pożyczki, zostało przetłumaczonych wraz ze stroną rejestracji. Jednak główne strony, w tym informacje, takie jak opłaty Poloniex, umowa użytkownika, polityka prywatności i inne są nadal prezentowane w języku angielskim w rosyjskiej wersji Poloniex.

Ponadto firma przedstawiła również „miejscowe społeczności” wraz z Poloniex Poloneers na Twitterze. Konto Poloniex Poloneers na Twitterze publikowało ostatnie posty przed ogłoszeniem w języku rosyjskim. Wprowadzenie rosyjskiego na Poloniex Poloneers stanowi uzupełnienie już obsługiwanych postów społecznościowych w języku francuskim, hiszpańskim, niemieckim, hindi i innych.

Wiadomości są zgodne z ogłoszonymi niedawno przez Poloniex planami koncentrowania się na globalnych traderach kryptowalut i nowych funkcjach. Firma ujawniła swoje plany w ramach oddzielenia od byłej firmy macierzystej Circle w październiku 2019 r. Przejęta przez wspierany przez Goldmana Sachsa startup kryptograficzny Circle w 2018 r., Poloniex przekształciła się w niezależną firmę o nazwie Polo Digital Assets. Platforma przestała obsługiwać klientów z USA od 1 listopada 2019 r.

Binance dodaje obsługę 15 kolejnych walut fiat:

Binance dodał 15 dodatkowych opcji w walutach fiat do zakupów za pomocą Visa i Mastercard na swojej platformie. Partner giełdy, Simplex, może od dnia dzisiejszego być używany do kupowania kryptowalut w wielu krajach na świecie.

Lista obsługiwanych walut została rozszerzona do brytyjskiego funta szterlinga, won w Korei Południowej, rubla rosyjskiego, dolara australijskiego, franka szwajcarskiego, korony czeskiej, korony duńskiej, korony norweskiej, dolara nowozelandzkiego, polskich złotych, korony szwedzkiej, liry tureckiej, randa południowoafrykańskiego, forinta węgierskiego i szekla izraelskiego.

Użytkownicy Binance mogą skorzystać z tej opcji za pośrednictwem strony Buy Crypto, która umożliwia zakup wybranej listy kryptowalut: Bitcoina, Binance Coina, Ethereum, Bitcoina Cash, Litecoina i XRP.

Ta opcja nie jest jednak tania. Opłata Simplex wynosi zwykle około 7%, co jest na ogół droższe niż zaliczka gotówkowa z karty kredytowej. Simplex jednak rozlicza transakcje w wybranej walucie zamiast dolarów amerykańskich lub innych. Oznacza to, że wielu użytkowników unika opłaty za wymianę waluty, która zwykle wynosi 2–3%.

Binance coraz częściej pojawia się w centrum uwagi dodając coraz więcej opcji walut fiat. Giełda dodała ostatnio wsparcie rubla rosyjskiego do swojej platformy wymiany peer-to-peer. Ta opcja jest również dostępna na stronie Buy Crypto, obiecując znacznie niższe opłaty.

OKEx umacnia swoją pozycję w Indiach: 

Pomimo ciągłej niepewności co do przepisów dotyczących kryptowalut w Indiach, duża globalna giełda kryptowalut, OKEx, właśnie zrobiła kolejny krok na rynku tego właśnie kraju. 

OKEx nawiązał dziś współpracę z największą indyjską platformą handlu kryptowalutami CoinDCX, aby wprowadzić nowy kryptowalutowy produkt futures w Indiach.

W ramach partnerstwa OKEx zrobi duży krok na indyjskim rynku kryptowalut, umożliwiając większą płynność dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w rozwijaniu światowej klasy kontraktów futures, mówi CoinDCX w komunikacie dla Cointelegraph.

W szczególności partnerstwo odblokowuje nowy produkt kryptowalutowy CoinDCX, DCXfutures, który umożliwi użytkownikom handlowanie kontraktami futures dzięki głównym kryptowalutom z maksymalnie 15-krotną dźwignią.

Według firmy kontrakty futures będą dostępne dla co najmniej ośmiu monet, w tym Bitcoina, Ethereum, XRP, Bitcoina Cash, Litecoina, EOS, Cardano i Tron. Ponadto użytkownicy będą mogli handlować wieczystymi kontraktami futures dzięki Bitcoinowi i Ethereum, czytamy w ogłoszeniu.

Opłaty dla twórców będą stanowić 0,2% przy uruchomieniu DCXfutures, a usługa będzie początkowo otwarta dla wybranych użytkowników tylko na zaproszenie. Po udostępnieniu dla ogółu społeczeństwa użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do DCXfutures z jednego portfela od drugiego kwartału 2020 r.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują wyraźne wzrosty. Bitcoin notuje wzrost na poziomie 0,5%, Ethereum o 4,1%, XRP o 2%, Bitcoin Cash o 5,2%, Bitcoin SV o 1,3%, Litecoin o 1,2% a EOS o 1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 5.2 mld dolarów i wynosi obecnie 305.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 158.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button