News

#932 Newsy z dnia 15.02.2020

Z sobotnich wydarzeń: Novogratz: Bitcoin do halvingu może osiągnąć 20.000 dolarów; CFTC oskarża obywatela z Kolorado o liczne oszustwa; Uniwersytet Wyoming otrzymuje hojną darowiznę na rozwój Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Novogratz: Bitcoin do halvingu może osiągnąć 20.000 dolarów:

Bitcoin może osiągnąć, a nawet przekroczyć swoje rekordowe maksima 20.000 dolarów, do czasu halvingu, który ma mieć miejsce w maju. Takie było zdanie Mike’a Novogratza, znanego inwestora venture capital, który konsekwentnie wspierał Bitcoina. 

Rozmawiając w wywiadzie z CNBC, Novogratz nazwał Bitcoina „najlepszą marką ostatnich jedenastu lat” i powiedział, że rok 2020 będzie rokiem, w którym ponownie rzuci wyzwanie 20.000 dolarów. 

W tej chwili Bitcoin zdaje się być trochę oszalały i mogliśmy zobaczyć jak rośnie, ale myślę, że do końca roku z pewnością moglibyśmy przejść stare szczyty, a przynajmniej do nich dotrzeć. Możemy być tam dosłownie do halvingu, czyli za kilka miesięcy.

– powiedział.

Uznając, że altcoiny pokonały Bitocina pod względem zwrotów od 1 stycznia, Novogratz powiedział, że Bitcoin „znalazł swoją własną ścieżkę” jako wyjątkowy środek tezauryzacji.

CFTC oskarża obywatela z Kolorado o liczne oszustwa:

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) wniosła zarzuty oszustwa przeciwko spółce inwestycyjnej z Kolorado. Breonna Clark z Denver, wraz z Venture Capital Investments Ltd. z siedzibą w Kolorado, staną w obliczu powództwa cywilnego CFTC o oszustwo inwestorów, oświadczyła agencja. Para ponosi również opłaty za nieosiągnięcie rejestracji w agencji rządowej.

Zgodnie z oskarżeniem CFTC, Clark i Venture Capital Investments twierdzili, że zarządzają pulą transakcyjną na rynku Forex i kryptowalut, zachęcając uczestników ze Stanów Zjednoczonych do zaangażowania z nadzieją na zysk finansowy. Za pomocą fałszywie podanych poświadczeń finansowych oskarżona zwabiła do programu około siedemdziesięciu dwóch osób, gromadząc łącznie 534,829 dolarów, jak twierdzi CFTC. Ponadto oskarżeni rzekomo przekazali również uczestnikom fałszywe dokumenty pokazujące zyski i postępy w handlu.

Zamiast przeznaczać pieniądze inwestorów na działalność handlową, Clark i Venture Capital Investments rzekomo wydali 418.000 dolarów zebranych pieniędzy na niepowiązane zakupy, w tym na luksusowy samochód, a także na wypłatę „płatności typu Ponzi” na rzecz niektórych podmiotów zaangażowanych w pulę handlową.

W postępowaniu sądowym przeciwko oskarżonym CFTC domaga się restytucji środków poszkodowanych klientów, oddania nieuczciwie uzyskanych korzyści, kar pieniężnych o charakterze cywilnym oraz stałego zakazu rejestracji i handlu.

– pisze CFTC.

W przestrzeni kryptograficznej w ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotowano mnóstwo działań prawnych. Być może na szczycie listy znajduje się Tether i jego walka z trzema procesami sądowymi, które firma niedawno otrzymała skondensowane w jednym pozwie.

Uniwersytet Wyoming otrzymuje hojną darowiznę na rozwój Blockchain:

IOHK, firma zajmująca się oprogramowaniem Cardano, ogłosiła darowiznę w wysokości 500.000 dolarów w Cardano na wsparcie i rozwój Blockchain Research and Development Lab Uniwersytetu Wyoming (UW).

Profesor James Caldwell, adiunkt Mike Borowczak i Philip Schlump będą kierować laboratorium Advanced Blockchain Research and Development Lab.

Profesor Borowczak powiedział, że darowizna IOHK zostanie wykorzystana na wsparcie studentów i doktorantów w opracowywaniu praktycznych zastosowań rzeczywistych przypadków użycia Blockchain.

Finansowanie ma bezpośrednio stymulować i rozwijać wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą w sektorze Blockchain. Badacze studenci na poziomie licencjackim i magisterskim stanowią trzon tej inicjatywy. Nasze laboratorium badawczo-rozwojowe koncentruje się na ugruntowaniu wszelkiej pracy teoretycznej, jednocześnie opracowując rzeczywiste produkty.

– powiedział.

IOHK, założony przez współzałożyciela Ethereum, Charlesa Hoskinsona, opiera się na zasadach recenzowanych badań akademickich. Firma jest zaangażowana w rozwój oprogramowania typu open source, uwierzytelniania i środków zapobiegających fałszowaniu. Dla przykładu, New Balance używa łańcucha Blockchain Cardano firmy IOHK do uwierzytelniania swoich produktów dla konsumentów. 

Według profesora Caldwella darowizna IOHK w szczególności pomoże w badaniu praktycznych zastosowań Blockchain, takich jak zarządzanie łańcuchem dostaw, śledzenie pochodzenia towarów i rozwój inteligentnych kontraktów.

Nasza grupa naukowców będzie pracować nad wieloma projektami związanymi z zaawansowanym rozwojem inteligentnych kontraktów, projektowaniem sprzętu i weryfikacją kryptograficznie bezpiecznych urządzeń uwierzytelniających.

– powiedział.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się wyraźnymi korektami w całej czołówce kryptowalut. Bitcoin notuje spadek o 3,8%, Ethereum o 4,5%, XRP o 7,9%, Bitcoin Cash o 10,3%, Bitcoin SV o 13,4% a Litecoin o 6,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 14.7 mld dolarów i wynosi obecnie 290,7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 166.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com,


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button