News

#936 Newsy z dnia 19.02.2020

Ze środowych wydarzeń: Binance zatrzymuje tymczasowo handel; Coinbase zostaje głównym członkiem Visa; Galaxy S20 kontynuuje oferowanie krypto usług; Kandydat na prezydenta USA proponuje regulacje dla kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

Binance zatrzymuje tymczasowo handel:

Czołowa giełda kryptowalut Binance wstrzymała handel na swojej platformie, aby rozwiązać nieoczekiwany problem techniczny z infrastrukturą.

W ogłoszeniu opublikowanym przez Binance zauważono, że z powodu nieplanowanej konserwacji systemu giełda zawiesiła większość swoich działań. Mówiąc dokładniej, nie można dokonywać „depozytów, wypłat, transakcji spotowych, transakcji depozytowych, transakcji P2P, pożyczek, wykupów, a także transferów aktywów z subkont, kont depozytowych, kont futures i portfeli fiat” na platformie.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, wyjaśnił w tweecie przesłanym dzisiaj, że jeden z data pushers napotkał problem, jednak nie dotyczy on silnika, więc żadne fundusze ani dane nie zostały utracone. W oddzielnym komunikacie powiedział także, że handel kontraktami futures jest normalnie kontynuowany, ponieważ wykorzystuje on osobny silnik.

Próbując zrekompensować użytkownikom zakłócenia na rynku, Zhao obiecał również, że zniesie na dzisiaj odsetki od depozytów zabezpieczających. W swojej najnowszej aktualizacji powiedział, że problemy zostały prawie rozwiązane i że użytkownicy będą mieli 30 minut na anulowanie swoich zamówień przed wznowieniem normalnego handlu.

Niektórzy użytkownicy Twittera wyrazili zaniepokojenie i obawy, że Binance mógł paść ofiarą włamania, ale nie ma dowodów na to, że tak jest. W rzeczywistości problemy z wydajnością zgłoszone ostatnio przez giełdę i jej użytkowników zwiększają wiarygodność problemu jako prostego problemu technicznego.

Coinbase zostaje głównym członkiem Visa:

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem Coinbase został głównym członkiem Visa. Umożliwi to wydawanie kart debetowych bez polegania na stronach trzecich.

Członkostwo jest ewolucją obecnych relacji Coinbase z Visa, w ramach których giełda kryptowalut oferuje kartę debetową opartą na Visa. Karta o nazwie Coinbase umożliwia klientom mieszkającym w Unii Europejskiej lub Wspólnocie Europejskiej wydawanie na zakupy szerokiego wachlarza kryptowalut. 

Chociaż sama karta może działać globalnie, nie może jej zamówić osoba mieszkająca poza obsługiwanymi obszarami. Coinbase informuje, że karta jest najczęściej używana w Wielkiej Brytanii, a następnie we Włoszech, Hiszpanii i Francji.

Dzięki bezpośredniej integracji z Visa, Coinbase obiecuje, że będzie w stanie świadczyć dodatkowe usługi i wspierać więcej rynków. Firma zapewnia, że jest pierwszą „firmą kryptowalutową”, która została głównym członkiem.

Obecna wersja karty została wydana w 2019 roku w Wielkiej Brytanii, jednak Coinbase wcześniej obsługiwał kartę kryptograficzną Shift, która czerpała środki z salda użytkownika. Usługa została uruchomiona w 2015 roku.

Podobnie jak wiele innych kart kryptograficznych, Shift mocno ucierpiało z powodu cofnięcia licencji WaveCrest Visa na początku 2018 roku. Firma była skutecznym wydawcą prawie wszystkich kart debetowych obsługujących użytkowników kryptowalut. Shift ostatecznie zakończył działalność na początku 2019 r.

Nowa wersja jest obsługiwana przez Paysafe Financial Services Ltd., firmę zajmującą się produktami konsumenckimi, takimi jak Skrill i PaysafeCard. Nie jest jasne, kiedy i jak nastąpi przejście na karty wydane przez Coinbase. 

Galaxy S20 kontynuuje oferowanie krypto usług:

Południowokoreański gigant technologiczny Samsung niedawno zaprezentował swoją najnowszą serię smartfonów, Galaxy S20, na wydarzeniu Unpacked 2020 w San Francisco.

Choć główną funkcją jest niewątpliwie nowy aparat, zgodnie z oficjalnymi materiałami marketingowymi telefon poprawi się również w zintegrowanych funkcjach bezpieczeństwa Blockchain wprowadzonych rok temu w Galaxy S10.

Po obszernych szczegółach dotyczących nowego aparatu i krótkiej wzmiance o 5G, żywotności baterii i pojemności, Samsung podkreśla funkcje bezpieczeństwa nowych telefonów. Opierają się one na platformie Knox, rozwiązaniu zabezpieczającym, które przechowuje klucze prywatne w bezpiecznym izolowanym obszarze.

Stworzyliśmy bezpieczny procesor przeznaczony do ochrony kodu PIN, hasła, wzoru i klucza prywatnego Blockchain. W połączeniu z platformą Knox zabezpieczenia są wprowadzane do każdej części telefonu, od sprzętu po oprogramowanie. Tak więc prywatne dane pozostają prywatne.

– stwierdza Samsung.

Po zaprezentowaniu platformy Knox w Galaxy S10 w lutym ubiegłego roku, Samsung rozwinął swoją ofertę mobilnego Blockchain wraz z wydaniem zestawu programistycznego w lipcu 2019 r. Obejmował on zestaw narzędzi do Samsung Blockchain Keystore, który przechowuje klucze prywatne użytkowników.

W tym samym miesiącu PundiX ogłosił, że zintegrował swoją aplikację XWallet z ekosystemem Blockchain Samsunga, umożliwiając użytkownikom połączenie aplikacji z portfelem Samsung Blockchain. Następnie Samsung dodał obsługę Bitcoina do swojego Blockchain Keystore, a także kilka innych ulepszeń. Wcześniej oficjalnie wspierał tylko Ethereum.

Kandydat na prezydenta USA proponuje regulacje dla kryptowalut:

Kandydat na prezydenta USA, Michael Bloomberg, proponuje regulacje, które wyjaśniają status aktywów kryptograficznych w systemie finansowym. Bloomberg zamierza zapewnić im większy nadzór rządowy, a także ochronę konsumentów.

Bloomberg złożył te oświadczenia w niedawno opublikowanej polityce reform finansowych. Chociaż nie jest pierwszym kandydatem, który wspiera regulacje kryptograficznych, jest zdecydowanie najbardziej wiarygodny, biorąc pod uwagę jego doświadczenie w sektorze finansowym. Drugi kandydat, Andrew Yang, niedawno odpadł z wyścigu.

Kryptowaluty stały się klasą aktywów wartą setki miliardów dolarów, jednak nadzór regulacyjny pozostaje rozdrobniony i nierozwinięty. Pomimo obietnic związanych z Blockchainem, Bitcoinami i ICO, jest też mnóstwo szumu, oszustw i działalności przestępczej. Mike będzie współpracować z regulatorami, aby zapewnić jaśniejsze zasady gry.

– czytamy w planie Bloomberga.

Dokument wzywa do ustanowienia ochrony konsumenta, wyjaśnienia kwestii podatkowych i stworzenia ram dla ICO poprzez określenie, które tokeny są prawnymi papierami wartościowymi.  Wzywa także do określenia zasad nadzoru, a także przepisów dotyczących banków i instytucji finansowych.

Propozycja Bloomberga, choć krótka, jest godna uwagi, ponieważ pozostali wiodący kandydaci milczą w tej sprawie. Frontrunner Bernie Sanders nie wypowiedział się na temat kryptowalut, podobnie jak Joe Biden czy Elizabeth Warren. Pete Buttigeg stwierdził tylko, że Bitcoiny należy „traktować jak towar”.

Donald Trump, domniemany republikański kandydat, jest otwarcie wrogi kryptowalutom i nie wzywa do ich regulacji.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują widoczne wzrosty. W czołowej dziesiątce, Bitcoin notuje wzrost o 2,7%, Ethereum o 0,7%, XRP o 2,6%, Bitcoin Cash o 0,6%, Bitcoin SV o 0,7% a Litecoin o 3,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 6.8 mld dolarów i wynosi obecnie 296.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 156.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button