News

#939 Newsy z dnia 22.02.2020

Z sobotnich wydarzeń: Ukraińska giełda emituje pierwszego stablecoina powiązanego z hrywną; Startup dodaje wparcie dla Monero do swojej karty przedpłaconej; Dovey Wan: Bitcoin Cash stoi przed widmem powolnej śmierci; Aktualna sytuacja na giełdach.

Ukraińska giełda emituje pierwszego stablecoina powiązanego z hrywną:

Ukraińska giełda kryptowalut Kuna wydała stablecoina powiązanego z lokalną walutą fiducjarną, hrywną ukraińską (UAH).

Nowy stablecoin, nazwany UAX token, jest powiązany z hrywną w stosunku 1: 1 i oparty na Blockchainie Ethereum, jak podaje oficjalne ogłoszenie giełdy Kuna.

Według Kuna, UAX jest obecnie testowany przez wybranych użytkowników giełdy w otwartej wersji beta, która potrwa do 20 marca 2020 r. Celem pierwszego etapu wdrożenia UAX jest integracja z uczestnikami rynku, testowanie techniczne na zdecentralizowanych platformach finansowych, a także badanie „najnowszej teorii ekonomicznej”, powiedziała firma.

UAX zostanie publicznie zaprezentowany przez założyciela Kuna, Michaela Chobańskiego na lokalnej konferencji branżowej BlockchainUa 2020 w marcu.

W rozmowie z Cointelegraph Chobanian potwierdził stanowisko firmy, że Kuna jest pierwszym podmiotem, który wprowadził stablecoina na bazie hrywien. Założyciel Kuna wspomniał ponadto, że bank centralny Ukrainy pilotował krajową cyfrową walutę, e-hrywien, w lutym 2019 r. Według Chobańskiego projekt e-hrywien nie posunął się jednak daleko poza badaniami. „Był również pilotaż Narodowego Banku Ukrainy, ale tylko jako badanie” – powiedział.

Zapytany o warunki regulacyjne nowego tokena, Chobanian stwierdził, że na razie nie ma odpowiednich regulacji na Ukrainie, dodając, że Kuna będzie na razie korzystać z własnej infrastruktury do nadzoru regulacyjnego.

Jak dotąd nie ma regulacji. Ale jesteśmy motorem tego procesu w kraju. W pewnym momencie w przyszłości będą obowiązywały przepisy, które wyjaśnią ten proces. W tej chwili korzystamy z infrastruktury Kuna. Kiedy prawo będzie obowiązywać, oddzielimy Kuna od operatora stablecoina xreserve.fund.

– mówi.

Startup dodaje wparcie dla Monero do swojej karty przedpłaconej:

Nowy włoski dostawca kart debetowych zasilanych kryptowalutami, Bitsa, właśnie rozszerzył swoją kartę przedpłaconą o głównego altcoina Monero (XMR) zorientowanego na prywatność.

Włączając obsługę Monero na swojej karcie Bitsa, firma odblokowuje „wszystkie rodzaje” transakcji kartami XMR w fizycznych sklepach i Internecie, w tym przelewy z karty na kartę i konwersję Monero na euro (EUR), twierdzi firma. 

Wprowadzona w trzecim kwartale 2019 r. karta Bitsa obsługuje łącznie 12 kryptowalut, takich jak Bitcoin, a także dotychczasowe przelewy bankowe i płatności w euro, powiedział w e-mailu do Cointelegraph dyrektor generalny Bitsa, Luis Vaello.

Jak sugerują niektórzy użytkownicy online, Bitsa Card może być pierwszą opłaconą kartą kryptograficzną, która wspiera zorientowaną na prywatność kryptowalutę Monero. Dodanie altcoina jest zgodne z misją firmy, aby umożliwić więcej metod finansowania.

Nie wiemy w 100%, czy jesteśmy pierwszą kartą obsługującą Monero, ale zdecydowanie jesteśmy jedną z pierwszych, a przynajmniej jedyną w pełni funkcjonalną. Naszym celem jest, aby Bitsa została naładowana przy użyciu jak największej liczby metod finansowania.

– mówi Vaello.

W ogłoszeniu Bitsa podkreśliła, że transakcji Monero nie można zidentyfikować ze względu na anonimowy charakter kryptowaluty:

Podczas gdy zdecydowana większość transakcji kryptowalutowych jest weryfikowalna i identyfikowalna przez każdego, adresy (nadawca i odbiorca) oraz wysyłane kwoty w Monero są ukryte. W związku z tym, ponieważ nie ma śladu ze względu na wysoką prywatność, nie można odróżnić tych tokenów.

– czytamy.

Bitsa, z siedzibą w Monako, oferuje zarówno kartę, jak i pełne konto elektroniczne, dzięki czemu użytkownicy mogą przesyłać środki i płacić za usługi w krajach należących do jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA). Od czasu wprowadzenia na rynek Bitsa Card wydała około 30.000 kart przedpłaconych, oczekując, że w 2020 r. będzie mieć ponad 150.000 użytkowników.

Dovey Wan: Bitcoin Cash stoi przed widmem powolnej śmierci:

Altcoin Bitcoin Cash stał się przedmiotem intensywnych spekulacji po tym, jak jeden z głównych inwestorów stwierdził, że stracił 30 mln dolarów w wyniku włamania do portfela.

W usuniętym teraz wpisie na portalu Reddit inwestor, który wydaje się być założycielem Dreamhost, Josh Jones, powiedział, że atakujący ukradł również 1.500 Bitcoinów o wartości 14.4 mln dolarów.

Włamanie nastąpiło w postaci wykorzystania karty SIM Jonesa. Do tej pory nie potwierdził, czy był to tak zwany „SIM-swapping”, czy też środki zostały przejęte w inny sposób.

W usuniętym poście Jones zaapelował do górników Bitcoina Cash o niepotwierdzanie transakcji.

Mają tylko 3 potwierdzenia, jeśli jakiś górnik / społeczność może jakoś pomóc, mam klucze prywatne. Pomocy pomocy pomocy… oczywiście wielka nagroda.

– pisze.

Komentując wydarzenia, Dovey Wan, wspólnik założyciel funduszu kryptowalutowego Primitive Ventures, ostrzegł, że skutki wykraczają daleko poza samego Jonesa.

W serii tweetów Wan odtworzył post z Reddita, krytykując Jonesa za przechowywanie tak dużej ilości kryptowalut w portfelu dostępnym po prostu ze swojego smartfona.  Opisał atak jako „naprawdę brutalny”.

Następnie Wan dodał, że haker podzielił skradzione fundusze, prawdopodobnie próbując ukryć ich pochodzenie i ułatwić sprzedaż na giełdach.

„RIP BCH .. tylko podwójnie wydany może teraz pomóc temu biednemu facetowi”, napisał, kontynuując, że Bitcoin Cash jako kryptowaluta stanął w obliczu poważnego zagrożenia:

Nie ważnie co, ten hack o wartości 60000 $BCH, spór między obozem BCH pomiędzy Verem a Jihanem, wszystko to spowoduje jego powolną śmierć.

– mówi.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach widzimy niewielkie spadki prawie wszystkich czołowych kryptowalut. Dodatni wynik notuje jedynie Litecoin – o 2,2%. Bitcoin spadł o 0,7%, Ethereum o 1,8%, XRP o 0,4%, Bitcoin Cash o 2,5% a Bitcoin SV o 3,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 3.3 mld dolarów i wynosi obecnie 279.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 131.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button