News

#940 #941 Newsy z dni 23 – 24.02.2020

Z ostatnich wydarzeń: Sun: Bitcoin przebije 100.000 dolarów w 2025r.; New Jersey przedstawia projekt uregulowania kryptowalut; Zhao: Craig Wright to oszust; Skarbnik Banku Anglii: Firmy mogą wygrać wyścig z bankami; Aktualna sytuacja na giełdach:

Sun: Bitcoin przebije 100.000 dolarów w 2025r.:

Justin Sun, założyciel i dyrektor generalny Tron (TRX), 15. największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, inwestuje w wiele innych kryptowalut niż Bitcoin. W wywiadzie dla CNN, CEO Tron powiedział, że od dawna wierzy w kryptowaluty i jest właścicielem wielu altcoinów, w tym dwóch największych monet po Bitcoinie – Ethereum i XRP.

Na pytanie, czy firma Sun ma zdywersyfikowaną ofertę kryptograficzną, dyrektor generalny Tron odpowiedział:

Mam też wiele XRP i Ethereum. Jestem długoterminowym wyznawcą kryptowalut, dlatego chcę, aby wszystkie zasoby kryptograficzne odniosły sukces. Dlatego też mam wiele innych różnych krypto.

Jako duży zwolennik kryptowalut, Sun jest optymistycznie nastawiony do ceny kryptowalut i jest przekonany, że takie kryptowaluty jak Bitcoin są przyszłością pieniędzy. W wywiadzie CEO Tron prognozował, że Bitcoin przekroczy 100.000 dolarów w 2025 r., podkreślając, że inne kryptowaluty będą podążać za tym trendem.

Zdecydowanie wierzę, że Bitcoin przekroczy 100.000 dolarów w 2025 r. Wierzę, że możemy osiągnąć tę cenę przed 2025 r. Jednocześnie uważam, że wiele innych projektów kryptograficznych, takich jak Tron, Ethereum i XRP, również zobaczy hossę.

– stwierdził.

Zgodnie ze swoją pozytywną postawą wobec kryptografii, Justin Sun oznajmił w wywiadzie, że inwestuje wszystkie swoje pieniądze w krypto. Nadal jednak konwertuje swoje krypto w waluty fiducjarne, takie jak dolar amerykański. W wywiadzie dyrektor generalny Tron powiedział, że zamienia krypto do fiat tylko wtedy, gdy musi wydawać pieniądze w swoim codziennym życiu.

New Jersey przedstawia projekt uregulowania kryptowalut:

Ustawodawca stanu New Jersey rozważa teraz nowy projekt ustawy, który wymagałby od firm kryptowalutowych uzyskania odpowiedniej licencji na prowadzenie działalności.

Yvonne Lopez zaproponowała 20 lutego ustawę o technologiach cyfrowych i technologii Blockchain. Ustawa wprowadza nowe wymagania dla firm zajmujących się wirtualnymi walutami i stworzy przyjazne dla konsumentów zabezpieczenia, wymagając od firm kryptograficznych ujawnienia ich legalnie zarejestrowanych nazw, zasad dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i finansowaniu terroryzmu (ATF) oraz ich historii licencjonowania i legalności do Departamentu Bankowości i Ubezpieczeń Stanu New Jersey.

Chociaż największy wzrost Bitcoinów miał miejsce ponad trzy lata temu, w New Jersey nie było żadnych przepisów stanowych dotyczących kryptowalut. Nielicencjonowani operatorzy kryptograficzni musieli być sądzeni na szczeblu federalnym za pośrednictwem Departamentu Sprawiedliwości. Lopez podkreśliła potrzebę lokalnego rozwiązania tych problemów:

Ludzie widzą i słyszą o [Bitcoinie] w ich codziennym życiu, ale większość nie jest do końca pewna, co to jest. Musimy podjąć kroki w celu ochrony konsumentów chcących zainwestować w kryptowaluty, jednocześnie umożliwiając sektorowi dalszy rozwój w New Jersey.

– mówi.

Ustawa wymaga również od firm kryptograficznych ujawnienia ich warunków dla kont konsumenckich i ich ochrony przez Federalną Współpracę Ubezpieczenia Depozytów (FDIC), podobnie jak tradycyjnych posiadaczy rachunków bankowych. Każdy ubiegający się musiałby przedstawić harmonogram opłat oraz wszelkie informacje dotyczące ryzyka związanego z inwestowaniem w aktywa cyfrowe.

Zhao: Craig Wright to oszust:

Changpeng Zhao, współzałożyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance publicznie wyraził nieufność wobec samozwańczego twórcy Bitcoina i założyciela Bitcoina SV, Craiga Wrighta.

W opublikowanym tweecie Zhao wyraźnie powiedział, że Craig Wright „jest oszustem”. Wydaje się również, że nie zaleca inwestowania w Bitcoina SV:

Inwestowanie w oszustwo nigdy się nie kończy.

– pisze.

W kwietniu 2019 r. giełda Zhao usunęła Bitcoina SV, gdy Wright podjął kroki prawne przeciwko użytkownikowi Twittera, który stwierdził, że nie jest Satoshim Nakamoto. Giełda wymieniła również „nieetyczne / nieuczciwe postępowania” wśród powodów usunięcia z wykazu.

Craig Wright to australijski informatyk, który twierdzi, że jest osobą stojącą za pseudonimem Satoshi Nakamoto. Satoshi Nakamoto to pseudonim używany przez twórcę Bitcoinów podczas publikowania białej księgi projektu, która została opublikowana w 2009 roku, a następnie podczas współpracy przy realizacji jego pomysłu.

Zhao nie jest jedyną godną uwagi postacią, która ostatnio wyraziła brak zaufania do Wrighta. Według wcześniejszych doniesień, gwiazda popkultury i aktor, który grał kapitana Kirka w oryginalnej serii Star Trek William Shatner, również niedawno powiedział, że nie wierzy, że Wright to Satoshi.

Zadaj sobie pytanie, dlaczego ktoś miałby twierdzić, że jest Satoshi i nie oferował żadnego dowodu? Albo zrób coś albo się zamknij, prawda?

– powiedział.

Skarbnik Banku Anglii: Firmy mogą wygrać wyścig z bankami:

Sarah John, główny skarbnik Banku Anglii (BoE), wyraziła opinie na temat walut cyfrowych emitowanych przez państwo, jak wynika z artykułu opublikowanego przez The Telegraph. Wezwała inne banki centralne, aby rozważyły opracowanie kryptowalut banku centralnego w odpowiedzi na niedawne ruchy prywatnych firm w sektorze płatności cyfrowych.

John stwierdziła, że „naprawdę ważne” jest rozważenie, aby banki centralne myślały o „walutach cyfrowych banku centralnego” jako „opcji” w odpowiedzi na wysiłki dużych firm technologicznych zmierzające do opracowania stablecoinów.

Urzędnik BoE ostrzegła, że bezczynność może spowodować, że organy regulacyjne będą zmuszone dogonić prywatne firmy na arenie płatności cyfrowych, twierdząc, że „kluczowe jest, aby banki centralne„ zastanowiły się, czy sektor publiczny czy prywatny byłby najlepszy, aby zapewniać cyfrowe waluty w przyszłości”.

To absolutnie słuszne, aby banki centralne zastanowiły się, czy sektor publiczny czy prywatny byłby najlepszy, aby zapewnić cyfrową walutę w przyszłości.

– mówi.

Wypowiedzi John pojawiają się kilka dni po tym, jak Randal Quarles, przewodniczący Rady Stabilności Finansowej (FSB), wezwał członków G-20 do przyspieszenia wysiłków na rzecz opracowania aparatu regulacyjnego dla wirtualnych walut i stablecoinów.

W liście przesłanym do prezesów banków centralnych i ministrów finansów Quarles podkreśliła szybkość innowacji w zakresie płatności cyfrowych i powstającego sektora stablecoinów, postanawiając „przyspieszyć tempo opracowywania niezbędnych rozwiązań regulacyjnych i nadzorczych w odniesieniu do tych nowych instrumentów”.

W miarę wzrostu i ewolucji tego sektora mogą pojawić się nowe luki wymagające oceny. FSB tworzy grupę, która rozważy, która praca jest odpowiednia i czy zreorganizuje istniejące prace dotyczące niebankowego pośrednictwa finansowego.

– czytamy.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obserwujemy obecnie wyraźne spadki wszystkich czołowych kryptowalut. Bitcoin zmniejszył wartość o 2,6%, Ethereum o 2,3%, XRP o 4,2%, Bitcoin Cash o 6,4%, Bitcoin SV o 6,7% a Litecoin o 7,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 9 mld dolarów i wynosi obecnie 278.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 146.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button