News

#944 Newsy z dnia 27.02.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Hong Kong i Abu Zabi dostosowują regulacje krypto do FATF; Cena Bitcoina spada po likwidacji 150 mln dolarów na BitMEX; Buterin uważa znany model przewidywania cen za bezużyteczny; FBI: ataki ransomware pochłonęły 144 mln dolarów w Bitcoinach; Wzrosty na giełdach.

Hong Kong i Abu Zabi dostosowują regulacje krypto do FATF:

Sekretarz finansowy Hongkongu Paul Chan oświadczył, że jego administracja wzmocni swoją politykę przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i przeciwdziałaniu terroryzmowi (CTF) dotyczącą kryptowalut.

W swoim ostatnim przemówieniu budżetowym Chan wskazał, że poprawki będą dotyczyć zaleceń sformułowanych przez globalny organ nadzoru finansowego, grupę zadaniową ds. działań finansowych (FATF).

FATF ocenił, że Hongkong w dużej mierze był zgodny z wytycznymi AML / CTF po ocenie z września 2019 r. W wyniku oceny Hongkong stał się pierwszą jurysdykcją w regionie Azji i Pacyfiku, która przeszła ocenę FATF.

Proponowane zmiany w polityce przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu w Hongkongu zostały przedstawione w ramach budżetu rządu na lata 2020–2021 i zostaną wprowadzone w życie po okresie konsultacji społecznych.

Chan wskazał, że zmiany wpłyną głównie na giełdy kryptowalut i dostawców usług przekazów pieniężnych, dodając, że szczegółowe propozycje zostaną opublikowane w tym roku. Inwestorzy metali szlachetnych, kamieni i biżuterii również zostaną objęci nową strukturą AML / CTF.

Urząd Regulacji Usług Finansowych, jeden z trzech organów nadzorujących globalny rynek w Abu Zabi (ADGM), ogłosił zmiany w swoich przepisach dotyczących kryptografii. Zmiany obejmują zmianę terminu „zasób kryptograficzny” na „zasób wirtualny” w celu dostosowania go do słownictwa FATF.

ADGM rozszerzy również kategorię regulacyjną „Prowadzenie działalności związanej z aktywami kryptograficznymi”, aby objąć inne regulowane działania związane z działalnością kryptograficzną, w tym usługi powiernicze, prowadzenie platformy handlowej i transakcje inwestycyjne.

Abu Zabi i Hongkong obejmują najnowsze jurysdykcje, które aktualizują przepisy dotyczące kryptografii w odpowiedzi na ostatnie dyrektywy FAFT, zgodnie z Koreą Południową, Singapurem i Szwajcarią.

Cena Bitcoina spada po likwidacji 150 mln dolarów na BitMEX:

Dziś na rynku kryptowalut nastąpił ogromny spadek ceny Bitcoina.

Według dostawcy danych analitycznych Skew, Bitcoiny o wartości ponad 150 milionów dolarów zostały zlikwidowane na giełdzie BitMEX, co jest największą wartością od początku tego roku. Miliony dolarów długich i krótkich pozycji spowodowały, że wartość kryptowaluty spadła do 8.580 dolarów, co stanowi spadek o ponad 6%.

Chociaż cena Bitcoinów nieznacznie wzrosła do 8.328 dolarów, ponowny powrót do poziomu powyżej 10.000 może to być trudny. 16 lutego wartość rynkowa spadła prawie o 300 dolarów w ciągu godziny, co daje Bitcoinowi wartość znacznie poniżej wspomnianego progu.

Niektórzy już przygotowują się na możliwość, że wartość kryptowaluty może spaść poniżej 8.000 dolarów. Jednak niektórzy obserwatorzy są bardziej optymistyczni. Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, przewidywał, że do tego lata cena Bitcoina wzrośnie do ponad 27.000 dolarów na podstawie 200-dniowej średniej kroczącej.

Wiele giełd kryptowalut i firm związanych z technologią Blockchain poczuło wpływ potencjalnej globalnej epidemii COVID-19, znanej również jako koronawirus. Pracownicy chińskich firm odpowiedzialnych za wydobycie zostali zmuszeni do pozostania w domu lub uwięzieni poza miastami w związku z egzekwowaniem kwarantanny.

Niezależnie od przyczyny niedawnego spadku Bitcoina, incydent ten przypomina, że rynek kryptowalut może być tak samo kruchy jak tradycyjne inwestycje.

Buterin uważa znany model przewidywania cen za bezużyteczny:

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, nie wierzy, że popularny model jest przydatny do przewidywania ceny Bitcoina.

W dzisiejszej debacie na Twitterze Buterin stał się drugą znaną postacią krytykującą model „stock-to-flow”, według którego Bitcoin osiągnie średnio 100.000 dolarów w latach 2021-2024.

Model był jak dotąd dokładny w przewidywaniu wzrostu cen Bitcoina. Jednak według Buterina model „stock-to-flow” jest modelem prognostycznym, jak każdy inny. Omawiając artykuły prasowe, które przypisują konkretne wydarzenia do wzrostów ceny Bitcoina, stwierdził, że zdecydowana większość to „zracjonalizowane bzdury”.

Codziennie przypominam, że 95%+ artykułów w formie „wydarzenie X spowoduje, że krypto pójdzie (w górę | w dół)” to post-hoc zracjonalizowane bzdury.

– napisał Buterin.

Pozostałe 5% artykułów, które Buterin najwyraźniej popiera, nie zostały wyjawione.

Nie trzeba owijać w bawełnę – używanie modelu „stock-to-flow” do przewidywania cen to absolutny nonsens.

– podsumował Buterin.

FBI: ataki ransomware pochłonęły 144 mln dolarów w Bitcoinach:

Niedawna prezentacja Federalnego Biura Śledczego USA (FBI) pokazuje, że hakerzy ransomware od 2013 r. ukradli ogromne ilości Bitcoinów.

Joel DeCapua, przełożony FBI, wskazał na konferencji RSA, że między październikiem 2013 r. a listopadem 2019 r. ofiary zapłaciły hakerom ransomware około 144 mln dolarów w Bitcoinach.

Podczas włamania poprzez oprogramowanie ransomware oszuści przejmują kontrolę nad systemami komputerowymi osoby lub podmiotu, żądając zapłaty, często w Bitcoinach, w celu odblokowania platform ofiar. DeCapua zauważył, że prawie wszystkie płatności ransomware są wysyłane w Bitcoinach.

W ramach prezentacji FBI na konferencji RSA, agencja rządowa przekazała szczegółowe informacje na temat oprogramowania ransomware.

Wirus z Chin znany jako Ryuk zdobył około 61 milionów dolarów – najwięcej w ciągu jednego roku, podczas gdy Crysis, znany również jako Dharma, zgromadził około 24 milionów dolarów w ciągu trzech lat.  Biuro znalazło skomplikowany ekosystem w dark web, który obejmował wykonawców do tworzenia wirusów i programów partnerskich oferujących dochody osobom zaangażowanym w niektóre operacje.

• Wzrosty na giełdach:

Po wczorajszych spadkach na giełdach ceny kryptowalut uległy widocznym wzrostom i w większości przypadków utrzymują się w granicach między 4 a 5%. Największy wzrost ceny z pierwszej dziesiątki należy dziś do XRP o 5,6%, a za nim kolejno: Binance Coin +5,4%, Bitcoin Cash i Ethereum +5,1%, Litecoin i Bitcoin SV +4,9%, EOS +4,3%, Tezos +3,5%. Wartość Bitcoina wzrosła o 1,4%, co utrzymuje go obecnie na poziomie powyżej 8.900 dolarów.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 7.9 mld dolarów i wynosi obecnie  255.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 181.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button