News

#95 Aktualności z dn. 22.10.2017

Z niedzielnych wydarzeń: Bitcoin Gold już za dwa dni; Islamski Bank Rozwoju skorzysta z technologii Blockchain; Bitcoin zrewolucjonizuje sektor finansowy; Na giełdach drobne spadki.

• Bitcoin Gold już za dwa dni:

Planowany fork na Bitcoinie odbędzie się jednak nie 25.10. jak pierwotnie zapowiadano, a jednak dzień wcześniej, na wysokości bloku 491407, kiedy to górnicy zaczną tworzyć bloki z nowym algorytmem proof-of-work, Equihash. Oczywiście Blockchain Bitcoina pozostanie ten sam, natomiast nowy odłam podzieli się z oryginalnego łańcucha. Będzie to już drugi podział Bitcoina w tym roku. Użytkownicy otrzymali na swoje portfele BitcoinCash (BCH), teraz przyszedł czas na BitcoinGold (BTG).

BitcoinGold skupił wokół siebie grupę developerów i górników wspierających jego rozwój. Są to m.in. Jack Lia czy CEO hongkońskiego wytwórcy koparek LightningAsic. Projekt ma wspierać również Jinse.com, chiński potentat wydobywczy i właściciel portalu informacyjnego o Bitcoinie. Główny developer kryje się pod pseudonimem H4x3 i pozostaje anonimowy.

BTG otrzymamy dokładnie w ten sam sposób, jak było to w przypadku BitcoinCash. Kryptowalutę otrzymają posiadacze Bitcoina w stosunku 1 do 1. Aby mieć pewność, że otrzyma się BitcoinGold, trzeba być w posiadaniu swoich kluczy prywatnych BTC. Giełdy nie mają obowiązku przekazać „dodatkowego Bitcoina” i tutaj wszystko już zależy od ich polityki. Należy mieć na względzie, że niektóre firmy nie przekazały do dziś BCH swoim użytkownikom.

Pełna implementacja systemu proof-of work czy wdrożenie ochrony przed wielokrotnym wydawaniem (replay protection), są obecnie niegotowe i stąd wiele osób pomimo zapewnień twórców i ich dobrych intencji, ma co do BitcoinGold poważne wątpliwości. Zalecamy ostrożność w dokonywaniu transakcji zwłaszcza na początku, nim BTG nie osiągnie stabilizacji. Cena waluty pozostaje zagadką, natomiast oscyluje się, że początkowo jednostka może kosztować ok. 300 dolarów.

• Islamski Bank Rozwoju skorzysta z technologii Blockchain:

Projekty oparte na technologii Blockchain na poziomie instytucjonalnym już obejmują praktycznie cały świat. Arabia Saudyjska nie pozostaje w tyle – Islamski Bank Rozwoju będzie korzystać z platform finansowych na bazie Blockchain, aby dotrzeć do muzułmańskich klientów.

Islamski Instytut Badawczo-Szkoleniowy stara się tworzyć platformy, które są zgodne z szariatem poprzez partnerstwo z Ateon i SettleMint z siedzibą w Belgii. Zgodnie z zapowiedzią:

Zaangażowanie IDB, wielostronnej instytucji rozwoju, mogłoby również zachęcić inne firmy fintech do stymulowania rynków na całym Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce. Finanse islamskie podążają za zasadami religijnymi, takimi jak zakaz hazardu i wręcz spekulacje, ale do tej pory sektor koncentrował się na tradycyjnych usługach bankowości detalicznej.

Ostatnie komunikaty innych rządów wskazują, że technologia Blockchain wchodzi w liczne areny krajowe i instytucjonalne. Niedawne wydanie platformy płatniczej opartej na B2B Blockchain firmy MasterCard, wskazuje na rozpowszechniony początek wdrożenia technologii Blockchain w różnych aspektach sektora finansowego.

• Bitcoin zrewolucjonizuje sektor finansowy:

Cathie Wood,  CEO i CIO Ark Investment Management, w rozmowie z dziennikarzami Wall Street Journal i Bloomberg. stwierdził, że Bitcoin zrewolucjonizuje sektor finansowy i zauważa, że już teraz ogólna kapitalizacja rynkowa Bitcoina, jest większa niż takich firm jak Apple czy Amazon:

Wartość Bitcoina w sieci, jeśli uwzględnimy Bitcoin i Bitcoin Cash, wynosi niewiele ponad 100 mld dolarów. Kolejne środki przybywają w szybkim tempie. Jeśli wycenimy firmę Apple i firmę Amazon, uważam, że wartość Bitcoina jest wyższa niż którykolwiek z tych gigantów.

W trakcie wywiadu, Wood opowiedział o tym, jak Bitcoin zakłóci sektor bankowy. Ma być tym środkiem, który obali bankierów, od początku szkalujących największą z kryptowalut:

Rzeczywiście, na całym świecie zwiększa się zainteresowanie Bitcoinem. I dlatego pojawiają się dobrze znane, publiczne postacie jak Jamie Dimon czy Howard Marks z Oaktree – wszystkie z negatywnymi opiniami. Co ciekawe, w następnym tygodniu po komentarzu Dimona, James Gorman, prezes Morgan Stanley, zaczął już mówić o Bitcoinie w bardzo zróżnicowanym tonie. Myślę, że jest to efekt dostrzeżenia swojego interesu w kryptowalutach.

Obserwujemy ciągłą walkę banków z Bitcoinem, przy czym można z całym przekonaniem stwierdzić, że zatrzymanie tej „maszyny”, graniczy z niemożliwością.

• Na giełdach drobne spadki:

Część altów rozpoczęło drogę wyjścia z dołków, natomiast największe kryptowaluty zanotowały niewielkie korekty w porównaniu do poprzedniej doby. Cena Bitcoina spadła o 0.6%, Ethereum o 1.9%, a Litecoin o 1.9%. Kapitalizacja całego rynku delikatnie zmalała i wynosi aktualnie 171.1 mld dolarów.

źródło: bloomberg.com, steemit.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. Co to za bzdury, ze kapitalizacja BTC jest większa niż Apple? Wystarczy 1 link w googlach i widać że Apple jest warty 800 mld $ Może należałoby skuteczniej sprawdzać informacje? Czytam stronę od dłuższego czasu i powoli zaczynają wkradać się złe informacje. Mam nadzieję, że się poprawicie bo robicie naprawdę dobrą robotę i jest to strona o krypto na która najczęsciej zaglądam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button