News

#951 Newsy z dnia 05.03.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Firma CEO Twittera wspiera rozwój Bitcoina poprzez granty; Chiny otwierają pierwszy kierunek inżynieryjny z Blockchain;  2 indyjskie krypto giełdy zdążyły już wznowić wsparcie fiat; Korea Płd. zmienia ustawę ws. zezwoleń dla giełd krypto; Na giełdach znaczne wzrosty.

Firma CEO Twittera wspiera rozwój Bitcoina poprzez granty:

Square Crypto, firma płatnicza założona przez założyciela Twittera, Jacka Dorseya, oficjalnie wspiera rozwój Bitcoin poprzez program grantów. Kontynuuje to już znaczący wkład firmy w kryptowalutę.

W opublikowanym ogłoszeniu firma ogłosiła, że program Square Grants zostanie udostępniony publicznie. Dwóch programistów otrzymało już granty: BTCPayServer otrzymał 100.000 dolarów na kontynuację rozwoju procesora płatności open source, a anonimowy programista otrzymał nieujawnioną sumę w związku z rozwojem Lightning Network.

Wraz z ogłoszeniem, Square ujawniło, że przyznało również nieujawnione kwoty Jonowi Atackowi i Tankred Hase, dwóm deweloperom Bitcoinowym, którzy wcześniej wykonali znaczącą pracę w przestrzeni. Square upublicznił warunki przystąpienia do programu. Reguły stanowią, że granty mogą być otrzymywane przez zespół lub osoby na całym świecie, pod warunkiem, że pracują nad projektem związanym z Bitcoinem.

Propozycje muszą poprawić wrażenia użytkownika Bitcoina, skalowanie, prywatność, bezpieczeństwo lub „coś innego, o czym nie myśleliśmy”, napisał Square. Deweloperzy muszą również „mieć dobrą opinię” w społeczności.

Zespół wymienił kilka przykładów odpowiednich projektów, powołując się na nowe rozwiązania drugiej warstwy, wdrożenia prywatności, takie jak Payjoin lub SNICKER, nowe portfele i kilka innych.

Wnioskodawcy muszą wysłać wiadomość e-mail na adres Square i napisać szczegółowy tekst oferty. „Odpowiemy, jeśli to nas podekscytuje i spełni kryteria przyznania dotacji” – czytamy w komunikacie. 

Chiny otwierają pierwszy kierunek inżynieryjny z Blockchain:

Ministerstwo Edukacji Chin właśnie wydało zgodę dla Chengdu University of Information Technology (CUIT) na otwarcie pierwszego w kraju kierunku inżynieryjnego z Blockchain. Dopuszczanie i rejestracja rozpocznie się jeszcze w tym roku, podaje Chinanews. 

Pierwszy projekt inżynierii Blockchain w Chinach ma na celu nadążenie za ciągle zmieniającymi się zmianami w ekonomii społecznej i informatyzacji społecznej. Najważniejsze jest zapewnienie szkolenia dla technicznych talentów w celu zaspokojenia potrzeb branży Blockchain.

Projektowanie kursów ma na celu wyposażenie studentów w umiejętności projektowania systemu Blockchain, zarządzania projektami i ich wdrażania. Program pozwoli przyszłym specjalistom Blockchain na zdobycie umiejętności w dziedzinie informatyki i technologii, podstawowej teorii technologii Blockchain i metod opracowywania projektów Blockchain.

Niedawno pojawiły się doniesienia, że w celu walki z koronawirusem Chiny zwróciły się do technologii Blockchain do zarządzania danymi medycznymi, śledzenia dostaw materiałów do zapobiegania wirusom i konsultacji z opinią publiczną. Biuro podatkowe w Pekinie oficjalnie ogłosiło również, że 2 marca rozpocznie w mieście fakturowanie za pomocą Blockchain.

2 indyjskie krypto giełdy zdążyły już wznowić wsparcie fiat:

Główne indyjskie giełdy kryptograficzne Unocoin i WazirX wznowiły depozyty fiat w niecały dzień po tym, jak Sąd Najwyższy uchylił ograniczenia usług banków dla firm kryptograficznych w tym kraju.

Unocoin, który twierdzi, że był pierwszym podmiotem w przestrzeni Bitcoin w Indiach od momentu jego założenia w 2013 r., został opisany przez lokalnych analityków jako „ikona branży kryptograficznej”. Giełda uruchomiła dziś wsparcie rupii (INR) oraz wpłaty i wypłaty z kont bankowych, a krótko po tym depozyty w INR pojawiły również się na WazirX należącym do Binance.

Prezes Blockstream Adam Back – wynalazca systemu proof-of-work hashcash, później używanego w algorytmie wydobywczym Bitcoina – natychmiast z zadowoleniem przyjął wiadomość o powrocie Unocoin do pełnej oferty, tweetując: „Game on #bitcoin”.

Jak informowaliśmy, giełdy w tym kraju spotkały się z moratorium na usługi bankowe od czasu, gdy bank centralny, Bank Rezerw Indii (RBI), wprowadził w 2018 r. kontrowersyjny zakaz współpracy banków z firmami kryptograficznymi. Wczoraj decyzja RBI została cofnięta przez ławę trzech sędziów Sądu Najwyższego, która orzekła, że zakaz był niezgodny z konstytucją.

Podczas obowiązywania zakazu RBI zmusił graczy z branży do improwizacji strategii, aby nadal móc obsługiwać klientów. Jesienią 2018 r. dwóch współzałożycieli Unocoin zostało aresztowanych za otwarcie pierwszego w Indiach Bitomatu. Stało się tak niezależnie od tego, że maszyna została zaprojektowana w taki sposób, aby nie akceptować kart debetowych lub kredytowych w celu uniknięcia jakiejkolwiek interakcji z systemem bankowym.

Korea Płd. zmienia ustawę ws. zezwoleń dla giełd krypto:

Zgromadzenie Narodowe Korei Południowej przyjęło dzisiaj zmieniony projekt ustawy o zgłaszaniu i wykorzystywaniu specjalnych informacji o transakcjach finansowych, koncentrując się na wprowadzeniu systemu zezwoleń na prowadzenie giełdy kryptowalut.

W związku z tym operatorzy aktywów wirtualnych, tacy jak giełdy kryptowalut, musieliby zgłaszać swoje operacje do jednostki wywiadu finansowego (FIU) pod Komisją Usług Finansowych po uzyskaniu kont rzeczywistych od banków komercyjnych. Niezgłoszenie operacji może skutkować karą do pięciu lat więzienia lub karą 50 milionów wonów (42.000 dolarów) grzywny.

Projekt ustawy, który ma zostać wdrożony w marcu przyszłego roku, wzywa istniejące giełdy kryptograficzne do spełnienia wymagań dotyczących konta rzeczywistego i uwierzytelnienia SZBI oraz do zgłaszania swoich operacji w ciągu sześciu miesięcy po wdrożeniu ustawy.

Służba nadzoru finansowego i jednostka wywiadu finansowego wzmocnią również system przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) dla aktywów wirtualnych, takich jak kryptowaluty, zgodnie z zaleceniami Grupy Zadaniowej ds. Działań Finansowych (FATF) przed wdrożeniem ustawy.

Zmieniony projekt ustawy przyspieszy przygotowanie przepisów podporządkowanych, w tym zakresu działalności w kwestii aktywów wirtualnych podlegających wymogom AML oraz warunków i procedur wydawania rachunków rzeczywistych. Do tej pory tylko cztery duże giełdy kryptowalut – Upbit, Coinwon, Bithumb i Korbit – korzystały z kont rzeczywistych.

Na giełdach znaczne wzrosty:

Na giełdy ponownie zagościła zieleń. Wszystkie krypto z topowej dziesiątki notują zauważalne wzrosty. Podobnie jak wczoraj, tak również dzisiaj najbardziej wybił się Tezos ze wzrostem o 13,9%. W jego ślady poszły także: Bitcoin SV +8,7%, Binance Coin i Bitcoin Cash +8%, EOS +6,9%, Litecoin +5,2%, Ethereum +4,4%, Bitcoin +4,3%, XRP +4,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 11.4 mld dolarów wynosi obecnie 261.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 136.4 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button