News

#953 Newsy z dnia 07.03.2020

Z sobotnich wydarzeń: Niemcy podejmują działania przeciwko pierwszym Bitomatom; Krypto przestrzeń w Indiach nadal zagrożenia; Binance.US umożliwia wpłaty USDC; Aktualna sytuacja na giełdach.

Niemcy podejmują działania przeciwko pierwszym Bitomatom:

Niemiecki organ nadzoru finansowego powstrzymuje działalność firmy KKT UG z Berlina, która pozwala konsumentom kupować i sprzedawać kryptowaluty w bankomatach. Według opublikowanego oświadczenia BaFin nakazał Adamowi Gramowskiemu, który prowadzi KKT UG jako redaktor zarządzający, zaprzestanie transgranicznego handlu prawami własności.

Na swojej stronie internetowej www.shitcoins.club firma reklamuje 24 maszyny Bitcoinowe do zakupu i sprzedaży kryptowalut w Niemczech. Co więcej, jego działalność obejmuje całą Europę. Według swojego profilu na LinkedIn Gramowski działa również jako CEO Bitcoin Technologies w Toruniu.

Według BaFin, Gramowski prowadzi komercyjny handel prawami własności za pośrednictwem KKT UG, co wymaga licencji BaFin na podstawie niemieckiej ustawy bankowej (Kreditwesengesetz, KWG). Operatorowi najwyraźniej brakowało na to niezbędnego pozwolenia.

Bankomaty z kryptowalutami do tej pory miały niepewny status w Niemczech. Do stycznia 2020 r. obowiązki w tym zakresie nie zostały całkowicie wyjaśnione. W postępowaniu w dniu 25 września ubiegłego roku przeciwko operatorowi giełdy Bitcoinów Bitcoin-24, które zostało umorzone, berliński sąd apelacyjny (Kammergericht Berlin) orzekł, że komercyjny obrót Bitcoinami bez wyraźnej zgody władz nie podlega karze.

W 2020 r. rząd niemiecki postanowił wprowadzić nowe przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy. Od przyszłego roku firmy związane z kryptowalutami, takie jak giełdy cyfrowe, powiernicy i dostawcy portfeli będą potrzebować licencji wydanej przez BaFin.

Krypto przestrzeń w Indiach nadal zagrożenia:

Oczekujący projekt ustawy może nadal hamować rozkwit kryptowalut w Indiach. Parlament Indii nie podjął jeszcze decyzji w sprawie „Ustawy o zakazie kryptowalut i regulacji oficjalnej waluty cyfrowej” od 2019 r., Informuje Business Insider.

Jeśli zostanie przyjęty, projekt ustawy wprowadzi unikalne ramy regulacyjne dla wirtualnych walut, tokenów narzędziowych i tokenów zabezpieczonych towarami – prawdopodobnie tworząc skomplikowany aparat legislacyjny.

4 marca indyjska społeczność kryptograficzna cieszyła się, gdy Sąd Najwyższy Indii orzekł, że zakaz Rezerwowego Banku Indii (RBI) był „nieproporcjonalny i niekonstytucyjny.

Okólnik uniemożliwił instytucjom finansowym świadczenie usług bankowych dla firm działających w oparciu o kryptowaluty. Zakaz obowiązywał od kwietnia 2018 r. i był skierowany do firm oferujących „dowolne usługi związane z wirtualnymi walutami”.

Mniej niż 24 godziny po zniesieniu ograniczeń kilka indyjskich giełd kryptowalut wznowiło już usługi depozytów fiat – w tym Unocoin, Wazirx i CoinDCX. W odpowiedzi na uchylenie konsultanci HashCash ogłosili również, że w tym roku zainwestują 10 mln dolarów w indyjski przemysł kryptograficzny.

Pomimo zakazu RBI dotyczącego kryptowalut, ostatnie badanie przeprowadzone przez Statista pokazuje, że populacja Indii ma najwyższe na świecie wykorzystanie platform Darknet na mieszkańca. Raport pokazuje, że 26% z 23.227 respondentów w wieku od 16 do 65 lat korzystało z technologii, które ułatwiają dostęp do ciemnej sieci – ponad dwukrotnie więcej niż średnia światowa wynosząca 12%.

Binance.US umożliwia wpłaty USDC:

Światowa giełda kryptowalut Binance rozpoczęła notowanie USDC do depozytów w swoim oddziale w USA – Binance.US. Nowa oferta umożliwia użytkownikom łatwą konwersję na BUSD, zgodnie z oświadczeniem złożonym na ich oficjalnej stronie internetowej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu Binance.US pozwoli swoim użytkownikom trzymać lub rozpocząć handel BUSD. Firma powiedziała, że funkcję konwersji można znaleźć w „Buy Crypto” na stronie głównej.

Giełda wyjaśnia, że pary handlowe BTC/BUSD, BUSD/USD, ZIL/BUSD, XRP/BUSD, BNB/BUSD, ALGO/BUSD i ETH/BUSD są dostępne do handlu z oficjalnej aplikacji, strony internetowej i interfejsu API. BUSD umożliwia szybsze transakcje funduszy.

Według Binance, BUSD oferuje „szybkie” sposoby finansowania transakcji, które są akceptowane jako środek wymiany, tezauryzacji i metody płatności w całej sferze kryptograficznej.

Podobnie jak BSUSD, USDC jest stabilnym zasobem cyfrowym emitowanym przez Center i powiązanym z Circle, który również ma takie samo wsparcie jak BUSD.

Giełda zapewniła również, że nadal będzie oceniać monety, tokeny i pary handlowe, aby w przyszłości je oferować  w Binance.US, zgodnie z wewnętrznymi ramowymi zasadami oceny ryzyka zasobów cyfrowych. Firma podkreśliła również, że informacje zwrotne od społeczności i zapotrzebowanie rynku będą odgrywać istotną rolę w badaniu tych możliwości.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Miniona doba na giełdach wykazała przewagę spadków wśród czołowych kryptowalut. Wartość Bitcoina zmniejszyła się o 1,4%, XRP o 1,7%, Bitcoina Cash o 3,4% a Bitcoina SV o 5%. Ethereum jako jedyny z czołówki notuje wzrost – o 0,7%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 3.6 mld dolarów wynosi obecnie 257.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 129.7 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button