News

#954 #955 Newsy z dni 08 – 09.03.2020

Z ostatnich wydarzeń: Likwidacja 120 mln dolarów ze scamu odbija się na cenie BTC; Belgijski rząd wystawia na aukcji Bitcoiny warte 125.000 dolarów; Kolejne konferencje krypto zostają przełożone; Na platformę Blockchain Ludowego Banku Chin trafi 4.7 mln dolarów; Znaczne spadki na giełdach.

Likwidacja 120 mln dolarów ze scamu odbija się na cenie BTC:

Analitycy twierdzą, że od niedzieli Bitcoin spadł do niewidzianego od dwóch miesięcy minimum, być może z powodu likwidacji ponad 100 milionów dolarów w kryptowalucie przez oszustów z PlusToken.

Według danych Bitstamp wiodąca kryptowaluta spadła o prawie 10 procent z 8.900 dolarów do 8.000 dolarów w niedzielę, aby zarejestrować swój największy dzienny spadek od września 2019 r. Następnie w poniedziałek Bitcoiny spadły dalej do dwumiesięcznych minimów poniżej 7.700 dolarów.

Nagły spadek cen wydaje się wynikać ze sprzedaży BTC przez PlusToken.

powiedział Ashish Singhal, CEO giełdy kryptowalutowej CoinSwitch.co.

W sobotę oszuści kontrolujący pozostałe portfele chińskiego programu Ponzi przenieśli 13.000 Bitcoinów (obecnie o wartości około 101 milionów dolarów, ale w tamtym czasie wartych blisko 120 milionów dolarów) do tak zwanych mikserów krypto, powodując gwałtowny spadek cen. Miksery służą do ukrycia źródła transakcji kryptograficznej.

PlusToken był przedstawiany jako portfel kryptowalut i a oszuści obiecując nagrody wyłudzili od inwestorów prawdopodobnie nawet 2 miliardy dolarów w kryptowalutach. Podczas gdy sześciu oszustów zostało aresztowanych w czerwcu 2019 r., władze nie były w stanie przejąć 180.000 Bitcoinów, 6.400.000 Ethereum i 111.000 Tether, które zostały wysłane od ofiar oszustwa do portfeli PlusToken.

Ludzie kontrolujący portfele PlusToken od sierpnia likwidują swoje skradzione Bitcoiny i prawdopodobnie odegrali dużą rolę w obniżeniu cen z 12.000 do 6.500 dolarów w ciągu czterech miesięcy do listopada. W grudniu oszuści nadal kontrolowali 20.000 Bitcoinów, z czego 13.000 zostało zlikwidowanych podczas weekendu.

Niektórzy oczywiście mogą argumentować, że przeniesienie krypto do mikserów niekoniecznie prowadzi do likwidacji, a największą przyczyną niedzielnej sprzedaży na światowych rynkach finansowych była epidemia koronawirusa. Jednak w sobotę cena Bitcoina stale przekraczała 9.000 dolarów, gdy skradzione kryptowaluty były przenoszone do mikserów, a ceny gwałtownie spadły następnego dnia. Co więcej, tradycyjne rynki podczas weekendu były zamknięte.

Belgijski rząd wystawia na aukcji Bitcoiny warte 125.000 dolarów:

Wilson Auctions, główny dom aukcyjny z siedzibą w Wielkiej Brytanii i Irlandii, da pod młotek Bitcoiny o wartości 125.000 dolarów.

W ostatnim ogłoszeniu Wilsons ujawnił, że aukcja zostanie zorganizowana przez Wilsons Auctions Dublin w dniu 24 marca. Bitcoin jest sprzedawany w imieniu belgijskiego rządu federalnego, który przechwycił kryptowalutę w sprawach karnych i obecnie współpracuje z Departamentem Odzyskiwania Zasobów, aby pozbyć się Bitcoinów. Aukcja nie ma ustalonej minimalnej ceny dla zwycięskiej oferty.

Podczas gdy Wilsons wcześniej sprzedał kryptowalutę w innych formatach aukcji, sprzedaż w tym miesiącu stanowi pierwszą publiczną aukcję online kryptowaluty w Irlandii.

Mark Woods, dyrektor ds. odzyskiwania mienia w Wilsons, powiedział o aukcji:

Format ten stał się popularny wśród naszych klientów, którzy są w stanie licytować online i kupować kryptowalutę od uznanego i zaufanego domu aukcyjnego zamiast korzystać z giełd internetowych, co może być ryzykownym i zniechęcającym procesem.

– powiedział Woods.

Dodał także, że Wilsons oferuje wskazówki dla nowicjuszy kryptowalut, aby umożliwić wszystkim inwestorom uczestnictwo na równych warunkach.

Woods pozytywnie odniósł się do niedawnej współpracy domu aukcyjnego z międzynarodowymi ekspertami, organami ścigania i agencjami rządowymi w dziedzinie kryptowalut, zauważając, że strategia pozwala domowi aukcyjnemu pozostać na czele wydarzeń.

Kolejne konferencje krypto zostają przełożone:

Na całym świecie szybko doszło do eskalacji wybuchu koronawirusa COVID-19. Do tej pory epidemia dotknęła dwie główne konferencje kryptograficzne w USA.

„Bitcoin 2020”, pierwotnie zaplanowany na 27 i 28 marca w San Francisco, został przeniesiony na trzeci kwartał 2020 roku. Izba Handlu Cyfrowego przełożyła również mającą odbyć się w przyszłym tygodniu konferencję „DC Blockchain Summit 2020”.

Organizatorzy Bitcoin 2020 zapewnili wszystkich uczestników, że ich bilety na konferencję automatycznie będą ważne na przełożone spotkanie. Poprosili również wszystkich zarejestrowanych uczestników, by przed prośbą o zwrot pieniędzy czekali na ogłoszenie zaktualizowanych danych.

W związku z nadchodzącym halvingiem Bitcoina w maju, celem konferencji Bitcoin 2020 było zgromadzenie najlepszych mówców i osób wspierających Bitcoiny w jednym miejscu. Mieli nadzieję omówić nadchodzące etapy technologiczne Blockchain oraz ustalić, czy obecny tor technologii pozwoli jej osiągnąć pełny potencjał.

DC Blockchain Summit zaprasza zarówno urzędników państwowych, jak i wpływowych przedstawicieli Blockchain jako głównych mówców. Wydarzenie organizowane jest przez Izbę Handlu Cyfrowego, organizację promującą akceptację i wykorzystanie zasobów cyfrowych oraz technologii opartych na Blockchain.

Dokładne daty obu wydarzeń nie zostały jeszcze potwierdzone.

Na platformę Blockchain Ludowego Banku Chin trafi 4.7 mln dolarów:

Ludowy Bank Chin (PBoC) pozyskał 4,7 miliona dolarów od rządu centralnego Chin na platformę Blockchain. Finansowanie będzie trwać przez trzy lata i zostanie przeznaczone na projekty badawczo-rozwojowe.

Platforma Blockchain została pierwotnie przedstawiona przez PBoC w Shenzhen we wrześniu 2018 r. Platforma ma na celu ułatwienie transferów i stworzenie niemodyfikowalnej księgi rachunkowej do bezpiecznego dzielenia się informacjami między przedsiębiorstwami i departamentami rządowymi.

Oszacowano, że do połowy stycznia platforma przetworzyła transakcje o wartości 12.4 mld dolarów dla 38 banków i prawie 1900 firm, które podpisały umowę o korzystaniu z platformy.

Jeden z chińskich mediów twierdzi, że platforma skróciła czas przetwarzania procesów związanych z finansowaniem handlu z około 10 dni do zaledwie 20 minut. Koszty ponoszone w związku z finansowaniem przedsiębiorstw realizowanym przy użyciu tej platformy również podobno spadły o około 6%.

Platformą zarządza Laboratorium Walut Cyfrowych – organizacja działająca przy PBoC, Chińska Akademia Nauk, wiodące chińskie uniwersytety i główne banki lokalne.

Technologia Blockchain znajduje w Chinach coraz szersze zastosowanie w ostatnich miesiącach. Na początku marca Pekin uruchomił oparty na technologii Blockchain elektroniczny system fakturowania parkingów. Urząd podatkowy w Pekinie wskazał, że będzie stopniowo wprowadzać faktury Blockchain na wszystkich parkingach w mieście, aby promować faktury elektroniczne. Urząd planuje wprowadzić podobne zmiany w większej liczbie sektorów w przyszłości.

W pierwszej połowie lutego chińskie media oszacowały, że uruchomiono co najmniej 20 aplikacji Blockchain, aby pomóc w staraniach rządu chińskiego w powstrzymaniu koronawirusa – w tym w zarządzaniu i śledzeniu dokumentacji medycznej, zaopatrzenia medycznego i pomocy humanitarnej.

Znaczne spadki na giełdach:

Ceny wszystkich wiodących kryptowalut poszły znacząco w dół. Spadki kryptowalut z pierwszej dziesiątki utrzymują się na poziomie ok. 6-14%. Najwięcej stracił dziś Tezos notując spadek o 14,4%, a za nim kolejno: Binance Coin o 12%, Litecoin o 10,6%, Ethereum o 9,6%, Bitcoin Cash o 9%, EOS o 8%, Bitcoin o 6,9%, Bitcoin SV o 6,5%, XRP o 5,7%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 36.7 mld dolarów wynosi obecnie 220.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 173.9 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button