News

#956 Newsy z dnia 10.03.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Sędzia krytykuje Craiga Wrighta za podrabianie dokumentów; Białoruś chce prawo do konfiskowania nielegalnych kryptowalut; Kraken wkroczy do Indii; Aktualna sytuacja na giełdach.

Sędzia krytykuje Craiga Wrighta za podrabianie dokumentów:

Sędzia Bruce Reinhart skrytykował Craiga Wrighta za produkowanie sfałszowanych dokumentów i składanie krzywdzących zeznań podczas toczących się sporów między Wrightem a Irą Kleiman podczas przesłuchania dotyczącego Tulip Trust.

Reinhart zakwestionował wiarygodność Wrighta, zauważając, że w przeszłości samozwańczy Satoshi Nakamoto otwarcie okłamał sąd:

W szczególności biorąc pod uwagę moje wcześniejsze stwierdzenie, że dr Wright opracował sfałszowane dokumenty w tym postępowaniu sądowym, odmawiam polegania na tego rodzaju dokumentach, które mogłyby z łatwością zostać wygenerowane przez każdego, kto ma oprogramowanie do edycji tekstu i długopis […] Nie przywiązuję wagi do przysięgłych oświadczeń doktora Wrighta, które wspierają jego interesy, ale które nie zostały zakwestionowane przez badanie krzyżowe i dla których nie mogę ustalić wiarygodności. Wcześniej odkryłem, że dr Wright dopuścił się krzywoprzysięstwa w mojej obecności.

– powiedział.

W dniu 9 marca 2019 r. sędzia Reinhart nakazał Wrightowi sporządzenie listy swoich zasobów Bitcoinów – do których Wright ponownie stwierdził, że nie może tego zrobić, ponieważ są na blind trust, do którego nie miał dostępu.Wright oszacował, że dostarczenie listy kurierem potrwa do stycznia 2020 r.

Sędzia Bloom pozwolił Wrightowi do 3 lutego 2020 r. złożyć zawiadomienie do sądu „wskazując, czy ta tajemnicza cyfra pojawiła się z cieni i czy pozwany ma teraz dostęp do ostatniego fragmentu klucza niezbędnego do odblokowania zaszyfrowanego pliku”.

6 stycznia 2020 r. Wright opracował dokumenty potwierdzające niezidentyfikowany wcześniej depozyt – „Tulip Trust III”. Zarówno sędzia Bloom, jak i powodowie poprosili o zeznania w celu ustalenia, w jaki sposób Wright uzyskał dokumentację Tulip Trust III.

Wright twierdził, że jego żona jest powiernikiem Tulip Trust, i otrzymał umowę jako zaszyfrowany plik w grudniu 2019 r. od doradcy depozytu. 

Wright zapewnił, że komunikacja między jego żoną Ramoną Watts i doradcą trustu, Denisem Mayaką, jest chroniona przywilejem adwokat-klient, dodając, że komunikacja między nim a jego żoną jest chroniona przywilejem małżeńskim.

Sędzia stwierdził, że „z akt nie wynika, że między panem Mayaką a panią Watts istnieje relacja między prawnikiem a klientem, ignorując również „Deklarację Mayaka” Wrighta, ponieważ nie została odpowiednio uwierzytelniona. Ponadto sędzia stwierdził, że dokument nie wskazał Mayaki jako doradcy, zauważając, że „przypisano mu inną rolę”.

Białoruś chce prawo do konfiskowania nielegalnych kryptowalut:

Wśród krajów, które w coraz większym stopniu sprzedają na aukcji Bitcoiny skonfiskowane w ramach działań organów ścigania, niektóre jurysdykcje walczą o zezwolenie na konfiskatę kryptowalut.

Władze państwowe Białorusi chcą, aby prawodawcy upoważnili ich do przejęcia od przestępców kryptowalut takich jak Bitcoin. Komitet Śledczy Republiki Białoruś, scentralizowany system państwowych organów ścigania, rzekomo planuje poprzeć inicjatywę prawną, która dałaby im uprawnienia do konfiskaty kryptowalut.

Iwan Noskiewicz, szef Komitetu Śledczego, publicznie wyraził swoją inicjatywę w wywiadzie dla białoruskiego państwowego kanału telewizyjnego CTV. Według władzy wykonawczej Białoruś nie miała żadnych regulacji prawnych, które zezwalałyby władzom na przejęcie kryptowalut poprzez działania egzekucyjne.

Według urzędnika, Komitet napotyka problemy podczas dochodzenia w sprawach karnych dotyczących kryptowalut. W związku z tym Komitet Śledczy zaproponował zmianę obowiązującego prawa karnego w celu umożliwienia organowi przejęcia kryptowalut w takich przypadkach. Ponadto Noskiewicz uważa, że władza powinna być w stanie skonfiskować krypto od podmiotów, które wykorzystały je w przestępstwach motywowanych zyskiem. 

Noskiewicz dodatkowo wyraził nadzieję, że ustawodawcy na Białorusi uszanują stanowisko Komitetu Śledczego i wprowadzą niezbędne zmiany w obowiązującym prawie karnym.

Zetknęliśmy się już z takimi przypadkami, ale nie było prawnej regulacji mechanizmu przechwytywania kryptowalut. Mam nadzieję, że ustawodawcy wysłuchają opinii komisji śledczej, a takie poprawki zostaną wprowadzone do ustawodawstwa dotyczącego postępowania karnego.

– powiedział.

Kraken wkroczy do Indii:

Amerykańska giełda kryptograficzna Kraken zacznie zwiększać swoją działalność na rynku indyjskim po niedawnym orzeczeniu Sądu Najwyższego tego kraju o zniesieniu zakazu prowadzenia działalności z firmami kryptograficznymi, zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem.

Według Kraken jego rozwój w Indiach został utrudniony przez zakaz Banku Rezerw Indii (RBI). Firma nie podała jednak dalszych szczegółów planów dotyczących tego dużego rynku.

Sunny Ray, dyrektor ds. globalnego rozwoju biznesu w Kraken, powiedział, co do orzeczenia Sądu Najwyższego Indii:

To niezwykle emocjonujący moment dla Indii. Satoshi stworzył Bitcoina, ponieważ uważał, że banki centralne są nieefektywne. Fakt, że przemysł kryptograficzny właśnie walczył i wygrał z bankiem centralnym znajdującym się w drugim najbardziej zaludnionym kraju na świecie, jest ogromnym osiągnięciem. Walczyliśmy o to, aby 1.5 miliarda ludzi miało prawo dostępu do krypto.

– mówi.

Giełda oświadczyła, że przyszłość jest świetlana, jeśli chodzi o rynek indyjski, i wyraziła nadzieję, że przekaże więcej informacji na temat tego nowego zobowiązania, które podjęła z użytkownikami drugiego najbardziej zaludnionego kraju na świecie.

Podobnie Binance dokonał znacznego przejścia na indyjski rynek kryptograficzny w listopadzie 2019 r. Firma nabyła lokalną giełdę kryptograficzną WazirX, umożliwiając użytkownikom kupowanie i sprzedawanie kryptowalut za pomocą rupii indyjskich (INR).

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po zdecydowanych poniedziałkowych spadkach na giełdach ponownie zagościła zieleń. We wzrostach przoduje dziś Tezos z wynikiem +9,2%. Pozostałe kryptowaluty z pierwszej dziesiątki notują wzrosty w granicach od 1 do 4%: XRP +3,9%, EOS +3,7%, Binance Coin +3,5% Litecoin +3%, Bitcoin Cash +2,8%, Ethereum i Bitcoin SV +2,6%, Bitcoin +1,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4.7 mld dolarów wynosi obecnie 225.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 139.8 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button