News

#96 Aktualności z dn. 23.10.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: Kazachstan uruchomi własną kryptowalutę; Craig Wright ogłasza, że nie jest twórcą Bitcoina; Rosyjskie wódki jak kryptowaluty; Na giełdach czerwono.

• Kazachstan uruchomi własną kryptowalutę:

Kazachstan stał się najmłodszym krajem, który wykazał zamiar utworzenia własnej kryptowaluty. Oświadczono, że za pośrednictwem firmy Astana International Finance Centre (AIFC), od której otrzymają finansowe wsparcie, podpisali umowę o współpracy z maltańską firmą Exante, co zostało ogłoszone przez rząd.

Exante nazywa siebie „firmą inwestycyjną nowej generacji”.

Blockchain i kryptowaluty wchodzą do głównego nurtu dzisiejszej rzeczywistości gospodarczej.

– powiedział Kairat Kelimbetov, prezes Astana International Finance Center i dodał:

Wiodący organ regulacyjny finansów w Astanie rozpoczął swoją pracę (…) Uważamy, że AIFC może stać się międzynarodowym ośrodkiem działań Blockchaina, a rozwój rynku zasobów cyfrowych jest naszym kluczowym priorytetem w najbliższej przyszłości.

Odbyło się wiele dyskusji na temat sposobu kontrolowania i regulowania zdecentralizowanych kryptowalut, od łagodnego podejścia szwajcarskiego do twardego zakazu w Chinach. Wydaje się jednak, że pojawia się nowy trend, w którym kraje zasadniczo uruchamiają własne ICO i cyfrowe waluty obsługiwane, które obsługiwane mają być przez rząd.

W sierpniu Estonia zaproponowała własną kryptowalutę wspomaganą przez państwo, która nazywać ma się Estcoin. Wschodnioeuropejski kraj powiedział, że rozważa uruchomienie Estcoin właśnie poprzez ICO. Niedawno Japonia sygnalizowała również możliwość wprowadzenia własnej cyfrowej waluty, zwanej J-Coin .

Rosja także ma zamiar uruchomienia swojej kryptowaluty – CryptoRubel, lecz jej intencje w tym zakresie wydają się nieco inne, niż wszystkie wymienionych powyżej.

• Craig Wright ogłasza, że nie jest twórcą Bitcoina:

Craig Wright był tą osobą, którą wielu wskazało jako Satoshi Nakamoto. Na Twitterze portal Coindesk, wezwał użytkowników do badania danych o branżach Blockchain i wywiązała się dyskusja, w której wielokrotnie wymieniono nazwisko Wright’a jako twórcę Bitcoina.

Główną tego przyczyną, było brak nazwiska Wright’a na liście wpływowych ludzi związanych z kryptowalutami, natomiast pojawiła się nazwa „Satoshi Nakamoto”. Przypisano go zatem Australijczykowi, który w zeszłym roku ogłosił publicznie, że to on stworzył technologię Blockchain i Bitcoina, z czego się później wycofał.

Prezydent Vinny Lingham przewiduje, że badanie było kontrowersyjne, gdyż nastąpiło wcześniej niż oczekiwano. Sam Wright zareagował na te informacje śmiechem:

Haha. To jest śmieszne.

Wright napisał, że CoinDesk ma do niego negatywne nastawienie i zapewnia, że nie ma powodów, aby się maskować.

• Rosyjskie wódki jak kryptowaluty:

Jak informuje dziennik Life.ru, przedsiębiorca z miasta Ekaterinburg, Dmitry Aydakhov, dostarczył trzy zgłoszenia patentowe dla nazw wódek. Są to: Bitcoin, Ethereum i Ethereum Classic, które w kraju spotykają się ze szczególną popularnością.

Konsumenci mogą mieć pozytywne skojarzenia z nazwami kryptowalut w odniesieniu do niektórych produktów. Dla niektórych są pozytywne, dla innych negatywne, dlatego wszyscy producenci próbują wymyślić oryginalne marki.

– powiedział Aydakhov.

Pomimo rządowego zakazu dostępu do giełd kryptowalut, Bitcoin i Ethereum w szczególności szybko wchodzą w głąb świadomości publicznej. Wcześniej pisaliśmy o Burger Kingu w Rosji, wydaniu własnej cyfrowej waluty krajowej oraz o restauracji Dve Palochki, która w zeszłym miesiącu przedstawiła menu ICO.

Rosja jest znana z często dziwacznych nazw marek wódki, a Russkaya Valyuta jest już znanym znakiem towarowym. Chociaż Aydachow jeszcze nie wie, kiedy powstaną nowego rodzaju wódki, przewiduje już trzy wspomniane wyżej odmiany.

• Na giełdach czerwono:

W przeciągu ostatnich 24. godzin z rynku odpłynęło 6 mld dolarów, co odbiło się na cenach poszczególnych kryptowalut. Z jednej strony ludzie wyprzedają altcoiny na rzecz Bitcoina, ale z drugiej Bitcoin pozwala realizować duże zyski po ostatnich wzrostach. Jego cena spadła o 3,2%. Spadek notuje również Ethereum na poziomie 4,6%, Ripple 6,1%, BitcoinCash 8%, Litecoin 6,2%. Podobnie zachowują się pozostałe waluty. Tak wygląda sytuacja przed 25. października – czyli planowanym forkiem Bitcoina. Sytuacja powinna się odwrócić po tej dacie, tym bardziej, że cena większości altcoinów jest w tej chwili na niskich poziomach, co stwarza bardzo dobrą okazje do zakupów. Kapitalizacja całego rynku wynosi w tej chwili 165,1 mld doalrów.

źródło: life.ru, cointelegraph.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button