News

#960 Newsy z dnia 14.03.2020

Z sobotnich wydarzeń: Bill Gates odchodzi od zarządu by skupić się na projekcie Blockchain; Obywatelka USA skazana za finansowanie ISIS kryptowalutami; Były górnik Bitcoinów natrafia na portfel warty 8 mln dolarów; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bill Gates odchodzi od zarządu by skupić się na projekcie Blockchain:

Według komunikatu prasowego programista, filantrop i współzałożyciel Microsoft, Bill Gates, odejdzie z zarządu firmy.

64-letni magnat biznesowy założył firmę Microsoft wraz z Paulem Allenem w 1975 roku. Firma z pewnością najbardziej znana jest z systemu operacyjnego Windows, który został wydany w 1985 roku i pozostaje tak samo ważny również dziś.

Microsoft ogłosił pod koniec 2019 r. token Blockchain i usługę zarządzania danymi, która będzie nowym narzędziem dla użytkowników jego korporacyjnej usługi Azure. Sam Gates również niedawno wsparł usługę bezpieczeństwa opartą na Blockchain dla firm fintechowych działających w Afryce i Azji o nazwie Crest, wypisując czek na 1.4 mln dolarów na początku tego miesiąca, aby pomóc firmom z branży technologii finansowych w tych obszarach w dostarczaniu usług finansowych ludziom bez dostępu do usług bankowych.

Wydanie Microsoftu wyjaśnia, że odejście Gatesa z rady polega na poświęceniu więcej czasu jego filantropii i wysiłkom na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu.

Obywatelka USA skazana za finansowanie ISIS kryptowalutami:

Sąd federalny Stanów Zjednoczonych skazał obywatelkę USA na 13 lat więzienia za pranie pieniędzy dla ISIS za pomocą Bitcoina i innych kryptowalut.

Zgodnie z ogłoszeniem Departamentu Sprawiedliwości z 13 marca Zoobia Shahnaz z Long Island otrzymała 13-letni wyrok za pracę nad finansowaniem ISIS za pośrednictwem płatności w kryptowalutach w wysokości ponad 150.000 dolarów. Chciała również przenieść się do Syrii, aby zostać członkiem ISIS.

Aby zebrać fundusze, Shahnaz rzekomo oszukała główne banki, w tym American Express, Chase and Discover, zgodnie z pierwotnym aktem oskarżenia z grudnia 2017 r.

Stany Zjednoczone twierdziły, że Shahnaz zabezpieczyła pożyczki i karty kredytowe, których używała do kupowania kryptowalut przeniesionych później przez Pakistan, Chiny i Turcję, a ostatecznie do ISIS.

Shahnaz była w drodze do Syrii w lipcu 2017 r., kiedy zabroniono jej wejścia na pokład na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Została aresztowana później w tym samym roku.

Shahnaz przyznała się do winy w listopadzie 2018 r. Prosząc o wyrok poniżej wytycznych w memorandum skazującym na początku marca, radca prawny Shahnaz powołał się na jej wiek – urodziła się w 1990 r. – a także na pracę jako wolontariusz z syryjskimi uchodźcami za pośrednictwem Syrian American Medical Society.

Memorandum skazujące nadal podkreślało historię działalności charytatywnej Shahnaz:

W przeciwieństwie do 79 Amerykanów zidentyfikowanych w badaniu, którzy podróżowali do Syrii i / lub Iraku od 2011 r. i byli związani z grupami dżihadystów działającymi w tych krajach, żadna z nich nie była motywowana tymi samymi czynnikami, które prowadziły Zoobię Shahnaz. To znaczy pragnienie uleczenia chorych i opieki nad rannymi.

– czytamy.

Biorąc pod uwagę, że pięć głosów przeciwko niej mogło skutkować 110 latami za kratkami zamiast 13, strategia obrony mogła zadziałać.

Były górnik Bitcoinów natrafia na portfel warty 8 mln dolarów:

Dawny hobbysta-górnik Bitcoinów natknął się na stary portfel zawierający 1.000 Bitcoinów, oprócz wielu forków Bitcoina.

10 marca na Bitcointalk został opublikowany wątek przez samozwańczego „nowicjusza”, który po raz pierwszy powrócił do kryptografii po „długiej przerwie”, szukając porad na temat dostępu do starej skrytki Bitcoinów.

Użytkownik „whoamisoon” twierdził, że wydobył trochę Bitcoinów „dawno temu” za pomocą procesora graficznego i niedawno zlokalizował plik wallet.dat na urządzeniu pamięci USB.

Były górnik szukał porady, jak przenieść Bitcoiny aby je sprzedać, pytając również, czy ma taką samą ilość Bitcoina Cash w portfelu i jak może sprzedać BCH.

Użytkownik był mile zaskoczony, gdy odkrył, że będzie mógł uzyskać dostęp do niezliczonej ilości rozwidlonych monet, pisząc:

Nie wiedziałem, że jest tyle forków! Niesamowite! Kocham to!

Później tego samego dnia zidentyfikowano 1.000 Bitcoinów wydobytych 24 sierpnia 2010 r. na łańcuchu Blockchain Bitcoinów – wielu z nich spekuluje, że monety mogły należeć do whoamisoon’a.

12 marca użytkownik powrócił, aby podziękować członkom forum, którzy pomogli mu w realizacji nagrody za Bitcoiny, stwierdzając:

Dziękuję wszystkim za wszystkie sugestie. To był ogólnie świetny zwrot i najlepsze powitanie, jakie można uzyskać! Tak trzymajcie; Widzę, że pomaga to również innym, którzy są w moich butach.

– pisał.

W poście zasugerowano, że whoamisoon mógł upłynnić swoje aktywa przed 13 marca – co oznacza, że mógł wypłacić pieniądze w przedziale cenowym od 7.500 do 8.000 USD, co odpowiada 7.5 do 8 mln dolarów.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się niewielkimi wzrostami cen. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 4,1%, Ethereum o 3,8%, XRP o 3,5% a Bitcoin Cash o 3,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.1 mld dolarów wynosi obecnie 154.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 142.2 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button