News

#961 #962 Newsy z dni 15 – 16.03.2020

Z ostatnich wydarzeń: Stablecoiny rosną w rankingach; Największa konferencja Blockchain Japonii przełożona; Analityk oskarżony o fałszowanie wyników transakcji; Zimbabwe pracuje nad piaskownicą regulacyjną dla krypto; Aktualna sytuacja na giełdach.

Stablecoiny rosną w rankingach:

Podczas gdy w większości kryptowalut nastąpiła redukcja ich kapitalizacji rynkowej w ciągu ostatniego miesiąca, załamanie rynku spowodowało, że stablecoiny wspinają się w rankingach kapitalizacji rynkowej. Sześć stablecoinów obecnie znajduje się wśród 50 największych zasobów kryptograficznych pod względem kapitalizacji.

Największy stablecoin pod względem wielkości, Tether (USDT), jest obecnie czwartą co do wielkości kryptowalutą o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 4.66 mld dolarów. Pomimo całkowitego wzrostu rynkowego USDT o zaledwie 0,5% w ciągu czterech tygodni, Tether od 15 lutego wspiął się po drabinie z siódmego miejsca w rankingu według kapitalizacji.

Jednak z powodu gwałtownego spadku cen aktywów, którymi handluje się USDT, wolumen Tether spadł o 20% z 48 do 60 mld dolarów w tym samym okresie.

USD Coin Circle (USDC) poczynił znaczne postępy w ciągu ostatniego miesiąca, wznosząc się z 30. miejsca z kapitalizacją w wysokości 430 mln dolarów, aby zająć 17. miejsce z kapitalizacją rynkową w wysokości 601.5 mln dolarów na dzień dzisiejszy.

Jeremy Allaire, współzałożyciel i dyrektor generalny Circle, udał się na Twitter, aby uczcić 40% wzrostu kapitalizacji USDC w ciągu ostatniego miesiąca, stwierdzając:

USDC gwałtownie rośnie w ciągu ostatnich dni, osiągając nowy ATH przy 568 mln dolarów w obiegu. Fascynujące jest oglądanie „ucieczki w bezpieczne miejsce” na makro rynku kryptowalut, ale także popytu na wysokiej jakości płynność USD dla rynków. Choć obserwowanie tak załamanych rynków nie jest tak ekscytujące, wciąż satysfakcjonujące jest to, że ta całkowicie nowa, całkowicie cyfrowa infrastruktura pieniężna oparta na Blockchain działa. 

– pisze.

Podobnie jak w przypadku Tether, 24-godzinny wolumen USDC spadł przez cztery tygodnie o około 20% z 936,5 mln dolarów do 757 mln dolarów na dzisiaj.

Największa konferencja Blockchain Japonii przełożona:

Kolejne spotkanie specjalistów ds. kryptowalut i Blockchain zostało odroczone z powodu trwającego globalnego kryzysu koronawirusa. 

TEAMZ Blockchain Summit – największa konferencja Blockchain w Japonii – miała się odbyć w dniach 22–23 kwietnia, ale została przeniesiona na 28 września.

TEAMZ ściśle monitoruje globalny rozwój koronawirusa. TEAMZ jest głęboko zaniepokojony bezpieczeństwem uczestników konferencji, w tym prelegentów, uczestników, partnerów i sponsorów.

– organizatorzy stwierdzili w oficjalnym oświadczeniu.

Miejsce, harmonogram i konfiguracja szczytu pozostaną takie same, zgodnie z raportem Coinspeaker. Blockchain Summit zaprasza ponad 2000 odwiedzających z całego świata, w tym osoby wdrażające Blockchain, ekspertów branżowych, inwestorów venture capital i edukatorów.

Wśród potwierdzonych mówców byli prezes Bitcoin.com, Roger Ver, partner założyciel Primitive Ventures, Dovey Wan, oraz inwestor i miliarder Tim Draper.

Analityk oskarżony o fałszowanie wyników transakcji:

Analityk rynku kryptograficznego, który ma ponad 63.000 obserwujących, znalazł się pod ostrzałem za rzekome fotografowanie wielu zrzutów ekranu, aby sprawiać wrażenie, że jego transakcje były bardziej skuteczne niż są w rzeczywistości.

Użytkownik Twittera pod pseudonimem „King” opublikował 14 marca zrzuty ekranu, które rzekomo pokazują, że Jacob Canfield, samozwańczy „analityk kryptowalut nr 1” na Twitterze, stale manipulował obrazami przedstawiającymi wyniki jego transakcji.

Odpowiadając na „mentalność mafii” na Twitterze, Jacob Canfield publicznie przyznał się do photoshopowania „garstki transakcji” opublikowanych na Twitterze „aby wyglądały lepiej” w usuniętym teraz poście z 13 marca. W poście dodał, że photoshoping nigdy się nie powtórzy.

Jednak 14 marca King opublikował zrzuty ekranu wskazujące, że Canfield zmienił zrzut ekranu, aby zmienić rzekome zwroty z 7 Bitcoinów na 15.59 Bitcoinów w tym samym dniu, w którym obiecał, że nie będzie więcej tego robić.

Post zawierał także zrzuty ekranu wiadomości wysyłanych między Canfieldem a Kingiem, w których Canfield szczerze przyznaje się do używania zdjęć w celu zmiany zysku z 7 BTC na 15,59 BTC. King twierdzi, że posiada dowody ponad 10 zmanipulowanych zrzutów ekranu.

Dramat nasilił się w ciągu ostatnich 24 godzin, a King zaoferował, że nie skontaktuje się z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd w zamian za to, że Canfield rozwiąże swoją grupę subskrypcji premium, Signal Profits.

15 marca King przesłał zrzuty ekranu z dalszego dialogu między nim a handlarzem, a Canfield rzekomo oskarża Kinga o próbę szantażowania go. W wymianie King wielokrotnie wskazuje, że jest otwarty na rozważenie alternatywy dla swojej oferty Canfielda usunięcia grupy. King grozi również wysłaniem zrzutów ekranu swojego dialogu do użytkowników Discord grupy handlowej Kinga, jeśli nie będzie miał innego rozwiązania.

Od tego czasu Canfield stwierdził, że swoje transakcje będzie transmitował w przyszłości na żywo.

Zimbabwe pracuje nad piaskownicą regulacyjną dla krypto:

Bank Rezerw Zimbabwe (RBZ) opracowuje podobno piaskownicę regulacyjną dla firm kryptowalut w tym kraju. Wiadomość została podana przez lokalną gazetę Chronicle, powołując się na przedstawiciela banku przemawiającego na konferencji 13 marca.

Chronicle donosi, że zastępca dyrektora RBZ ds. rynków finansowych i krajowych systemów płatności, Josephat Mutepfa, ujawnił, że bank pracuje nad ramami regulacyjnymi, w których firmy zajmujące się kryptowalutami przechodzą przez specjalną piaskownicę regulacyjną. 

Podobno piaskownica pomoże bankowi w podjęciu decyzji, czy konkretnej firmie można zezwolić na niezależne działanie. Przemawiając na Forum Ekonomicznym Sound Prosperity w Bulawayo, Musephat powiedział:

Po wejściu do piaskownicy albo istniejesz jako produkt bonafide, aby wejść na rynek, albo otrzymujesz informację, że musisz współpracować z bankiem, platformą mobilnego pieniądza lub twój produkt musi być licencjonowany jak firma mikrofinansowa.

– mówi.

Decyzja o uregulowaniu kryptowalut była motywowana rosnącą popularnością wśród młodszych pokoleń kraju, które, jak twierdzi Musephat, „stoją przed wyzwaniami związanymi z posiadaniem kapitału”.

Przyznał, że waluty cyfrowe stanowią wyzwanie regulacyjne, ponieważ waluta „była prerogatywą banków centralnych”.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Wszystkie kryptowaluty z pierwszej dziesiątki notują dziś zauważalne spadki. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 5,5%, Ethereum o 9,1%, XRP o 6,5% a Bitcoin Cash o 1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 9.8 mld dolarów wynosi obecnie 143.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 156.6 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button