News

#963 Newsy z dnia 17.03.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Bakkt integruje natychmiastowe płatności z siecią Starbucks; Japońskie spotkania Bitcoin Cash przeniesione do internetu; Toyota prezentuje Toyota Blockchain Lab; NVIDIA wzywa górników do walki z koronawirusem; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bakkt integruje natychmiastowe płatności z siecią Starbucks:

Znana platforma zasobów cyfrowych jeszcze bardziej ułatwia zamawianie podwójnego espresso.

Użytkownicy aplikacji mobilnej Starbucks wkrótce będą mogli płacić za napoje za pomocą „Bakkt Cash”. Intercontinental Exchange (ICE), spółka macierzysta dostawcy instrumentów pochodnych Bitcoina, zadeklarowała w sierpniu 2018 r., że gigant kawowy szuka aplikacji detalicznych do płatności kryptograficznych.

Dzisiaj prezes Bakkt Adam White ogłosił nową integrację płatności ze Starbucks na Twitterze:

Bakkt, uważany za jedną z najbardziej obiecujących inicjatyw opartych na kryptografii, zebrał ostatnio 300 mln dolarów w rundzie finansowania, aby kontynuować rozwój usług skoncentrowanych na zasobach cyfrowych.

Fundusze pojawiają się w czasie gdy zarówno rynki kryptowalut, jak i giełdy są burzliwe z powodu ograniczeń wprowadzonych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. ICE wcześniej powiedziało, że planują wykorzystać zebrany kapitał na zakup oprogramowania do opracowania aplikacji Bakkt.

Japońskie spotkania Bitcoin Cash przeniesione do internetu:

Japońska społeczność kryptograficzna znalazła sposób na unikanie zatłoczonych miejsc, aby nadal uczestniczyć w spotkaniach w całym kraju.

Grupy spotkań Bitcoin Cash w Osace i Tokio pozwolą członkom na wirtualne uczestnictwo na zaplanowanych wydarzeniach. Chociaż w Japonii odnotowano mniej niż 1000 przypadków infekcji, firmy i organizatorzy w miejscu narodzin krypto zaczynają oferować bardziej sugestywny język w ogłoszeniach, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. Mianowicie ludzie powinni pracować z domu, skracać czas transportu publicznego i nie brać udziału w dużych zgromadzeniach.

Grupa Tokyo Bitcoin Cash Meetup pierwotnie miała zaplanowane dwa spotkania w marcu, które musiały zostać odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Jednak organizator spotkania BCH Akane Yokoo powiadomił członków grupy – zwanych „cashers” lub „Bitcoiners” – 17 marca, że zamiast tego odbyłyby się spotkania wirtualne:

Nasze wirtualne spotkania rozpoczną się w najbliższą środę 18 marca od 19:30, a my planujemy organizować każdą środę w tym samym czasie, kiedy będą miały miejsce nasze fizyczne spotkania.

– czytamy.

Przedmioty o wysokim popycie, takie jak papier toaletowy, maski i środki dezynfekujące do rąk, wciąż nie są tak dostępne w Japonii, jak przed wybuchem koronawirusa, co utrudnia uczestnikom grup ryzyka udział w fizycznych spotkaniach BCH. Jednak dla tych, którzy czują się komfortowo i podejmują niezbędne środki ostrożności, Yokoo zasugerował, że osobista wizyta na spotkaniach jest również możliwa:

Mimo że nie chcemy zachęcać członków do wychodzenia z domu i chorowania, członkowie powinni mieć swobodę robienia wszystkiego, co zechcą. Jeśli zdecydują się spotkać fizycznie, kupcy są jak zwykle otwarci na interesy.

– pisze.

Toyota prezentuje Toyota Blockchain Lab:

Toyota Motor Corporation wraz z Toyota Financial Services Corporation zaprezentowały Toyota Blockchain Lab, w skład którego wchodzi sześć spółek z Grupy Toyota. Laboratorium bada, jak może wyglądać przyszłość przemysłu motoryzacyjnego.

Utworzone w kwietniu 2019 r. Laboratorium Blockchain po cichu analizowało potencjał technologii Blockchain w ciągu ostatnich 11 miesięcy, a teraz dąży do przyspieszenia inicjatyw zmierzających do implementacji biznesowych i rozszerzenia strategicznych partnerstw poza grupą.

Deklarowanym celem trwającej prawie rok wyprawy Toyoty w stronę technologii Blockchain jest przesunięcie zainteresowania grupy w kierunku bardziej holistycznej „firmy mobilności”, oferującej szeroką platformę związaną z transportem.

Aby to osiągnąć, grupa zamierza wykorzystać Blockchain do stworzenia środowiska, w którym użytkownicy mogą łączyć się bardziej otwarcie, a jednocześnie bezpieczniej z firmami, które świadczą im usługi.

W tym celu Toyota Blockchain Lab prowadzi badania śledcze i podejmuje projekty próbne, których etap zakończono w listopadzie 2019 r. Zidentyfikowano aplikacje do głównego zastosowania w obszarach weryfikacji klientów i pojazdów, wraz z monitorowaniem łańcucha dostaw i digitalizacją aktywów w celu dywersyfikacji zakresu dostępnych metod finansowania.

Dzisiejsze ogłoszenie podkreśla nadzieję organizacji na dalszy rozwój inicjatyw związanych z wdrażaniem i budowanie strategicznych partnerstw z firmami zarówno w grupie, jak i poza nią.

Ponadto laboratorium planuje przyspieszyć społeczną implementację różnych istniejących platform Blockchain na całym świecie.

NVIDIA wzywa górników krypto do walki z koronawirusem:

Walka z pandemią Koronawirusa dotarła do górników kryptowalut. Amerykański producent chipów NVIDIA przedstawił propozycję, aby wszyscy użytkownicy wykorzystali zasoby swoich komputerów, aby pomóc tej sprawie.

Za pośrednictwem Reddit firma technologiczna powiedziała, że inicjatywa „Folding@home” była otwarta na otrzymywanie darowizn z niewykorzystanej mocy obliczeniowej GPU, a tym samym dystrybuowała ją do międzynarodowej sieci mocy przetwarzania w celu badania COVID-19 i innych chorób.

Firma rozszerzyła inicjatywę na inne firmy z branży gier, takie jak Steel Series, NZXT i Razer, nawet otrzymując odpowiedzi od Intel Gaming i MSI, które odpowiedziały na wątek opublikowany na Twitterze przez NVIDIA.

Chociaż zaproszenie było skierowane bezpośrednio do graczy, górnicy kryptowalut mogą również wziąć udział w tym zadaniu, ze względu na ilość zasobów technologicznych i sprzętowych wykorzystywanych do wydobywania.

Większość projektów wymienionych w Folding@home, mających na celu zwalczanie pandemii koronawirusa za pomocą darowanej mocy obliczeniowej GPU, ma na celu znalezienie potencjalnej szczepionki, zidentyfikowanie proteazy, która działa jak inhibitor wirusa lub wyizolowanie przeciwciała i uzyskanie dodatkowych informacji na temat mutacji COVID-19. Globalny stan wyjątkowy cały czas utrzymuje się, a kilka rządów podjęło drastyczne środki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś na giełdach kryptowalut pojawiły się niewielkie wzrosty. Największy skok należy dziś do Binance Coin: +6,1%. Pozostałe kryptowaluty z pierwszej dziesiątki notują kolejno następujące wzrosty: Tezos +5%, Bitcoin SV +4,4%,  Bitcoin Cash +4,2%, Bitcoin +4%, Litecoin +3%, EOS +2,1%, Ethereum +1,5%, nieznacznie także XRP +0,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 6.2 mld dolarów wynosi obecnie 150 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 125.7 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button