News

#964 Newsy z dnia 18.03.2020

Ze środowych wydarzeń: Draper: To Bitcoiny uratują świat po kryzysie; Wright musi zapłacić zaledwie 20% wymaganych opłat prawnych; Indie prowadzą dochodzenia ws. firm Blockchain; Dwóch Kanadyjczyków skazanych za kradzież Bitcoinów; Aktualna sytuacja na giełdach.

Draper: To Bitcoiny uratują świat po kryzysie:

Wśród znacznego ożywienia wokół Bitcoinów po kilku kolejnych krachach rynkowych w zeszłym tygodniu, miliarder i inwestor Tim Draper przedstawił kolejną optymistyczną prognozę dotyczącą Bitcoina.

W wywiadzie dla „415 Stories” Draper przedstawił decentralizację związaną z Bitcoinem i innymi nowymi technologiami jako główne narzędzie, które ma zdolność do przekształcania największych gałęzi przemysłu na świecie.

Według Drapera, Bitcoin będzie jednym z najważniejszych narzędzi w czasach wychodzenia z trwającego globalnego kryzysu finansowego, przeciwstawiając głównej kryptowalutcie scentralizowane struktury, takie jak banki i rządy.

(…) to Bitcoiny, a nie banki i rządy, uratują ten świat.

– napisał Draper na Twitterze, nawiązując do wywiadu.

W wywiadzie Draper wyraził przekonanie, że nowe technologie, takie jak Bitcoin i sztuczna inteligencja (AI), mogą potencjalnie całkowicie przekształcić wszystkie branże, od bankowości po opiekę zdrowotną i nieruchomości. Jako przykład Draper przytoczył przypadek użycia w branży ubezpieczeniowej, argumentując, że połączenie sztucznej inteligencji, inteligentnych umów opartych na technologii Blockchain i Bitcoinach to idealny początek dla firmy ubezpieczeniowej.

Na przykład mógłbym założyć firmę ubezpieczeniową z aktuarialną sztuczną inteligencją, aby ustalić oszustwo, i stworzyć inteligentną umowę z Bitcoinem i umieścić wszystko na Blockchainie.

Tim Draper, pionier przedsięwzięć biznesowych w USA i współzałożyciel Draper Fisher Jurvetson Venture Company, stał się jednym z głównych orędowników branży kryptograficznej. Obok założyciela Morgan Creek Anthony’iego Pompliano i byłego magnata oprogramowania antywirusowego Johna McAfee, Draper znany jest z wielkich prognoz dotyczących Bitcoina.

Wright musi zapłacić zaledwie 20% wymaganych opłat prawnych:

Sędzia główny Stanów Zjednoczonych Bruce Reinhart orzekł, że samozwańczy Satoshi Nakamoto, Craig Wright, musi uiścić tylko 20% opłat prawnych wymaganych przez majątek zmarłego Dave’a Kleimana.

Zgodnie z dokumentami sądowymi prawnicy reprezentujący brata Dave’a, Irę, zażądali łącznie 592.558 dolarów na opłaty prawne za stawki godzinowe w wysokości od 610 do 1050 dolarów oraz około 66.000 dolarów z tytułu innych wydatków.

Dokumenty sądowe pokazują, że sędzia Reinhart stwierdził, iż podane stawki są nadmierne, stwierdzając:

Osobiście znam stawki godzinowe naliczane przez najlepszych cywilnych prawników w hrabstwie Palm Beach. Stawki te wynoszą od 600 do 700 dolarów za godzinę.

Sprawa dotyczy zarzutów Iry Kleimana, że Wright starał się uzyskać nieuczciwie dostęp do ogromnej sumy Bitcoinów w posiadaniu jego brata, przy czym sąd orzekł, że „Satoshi Nakamoto” stanowił partnerstwo Wrighta i Kleimana.

Reinhart odrzucił również roszczenia o prace prowadzone przez prawników Kleimana, które nie odnosiły się bezpośrednio do stosownych wniosków lub przesłuchań, zostały źle określone lub zajęły zbyt dużo czasu.

Sędzia zauważył również trudności w ocenie opłat związanych z ekspertem w dziedzinie kryminalistyki Blockchain, zawartym przez Kleimana „ponieważ nie podano żadnych informacji dotyczących jego stawki godzinowej ani sposobu spędzania czasu”, stwierdzając, że „40.000 dolarów stanowi rozsądny wydatek”.

W sumie Wright musi zapłacić 113.760 dolarów z tytułu kosztów obsługi prawnej i nagrody w wysokości 52.040 dolarów.

Indie prowadzą dochodzenia ws. firm Blockchain:

Dokumentacja przedłożona w izbie niższej izby indyjskiego parlamentu – Lok Sabha – ujawniła dochodzenie w sprawie nieuczciwych praktyk prowadzonych przez „firmy bit coin”.

Oficjalne pytanie zostało zadane przez centrolewicowego parlamentarzystę Mohammeda Faizala, na które odpowiedział minister stanu ds. finansów i spraw korporacyjnych Anurag Thakur.

Faizal zadał Ministrowi Spraw Korporacyjnych trzy pytania dotyczące firm kryptowalutowych w Indiach. Po pierwsze, zapytał, czy rząd jest świadomy rosnącej liczby doniesień o „oszustwach i nieuczciwych praktykach stosowanych przez firmy bit coin”

Zapytał również, czy wspomniane firmy kryptograficzne „wielokrotnie naruszają zasady określone przez Ministerstwo Spraw Korporacyjnych, nie składając rocznych bilansów”, w końcu prosząc o szczegóły dotyczące wszelkich działań podjętych przeciwko przestępcom.

W odpowiedzi minister Thakur potwierdził, że firmy kryptograficzne, o których wspominał Faizal, „nie są zdefiniowane w ustawie o spółkach”. Zauważa również, że tylko dwie firmy wykorzystujące Bitcoiny zarejestrowały się w Rejestrze Spółek Ministerstwa Spraw Korporacyjnych – Zeb IT Services i Unocoin Technologies.

Ponadto Thakur zauważa, że „wniesiono oskarżenia o naruszenie zgodnie z różnymi przepisami Ustawy o spółkach” przeciwko Zeb IT, dodając, że firma jest obecnie „w stanie likwidacji”. Minister spraw korporacyjnych stwierdza, że Unocoin jest aktualny w swoich wnioskach, dodając, że ministerstwo nie otrzymało żadnych skarg dotyczących Unocoin.

Dwóch Kanadyjczyków skazanych za kradzież Bitcoinów:

Dwóch obywateli Kanady zostało skazanych na dwa lata więzienia federalnego w USA za kradzież 23,2 Bitcoinów w wyniku oszustwa na Twitterze w 2017 roku.

Według amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, 17 marca 23-letni Karanjit Khatkar i 24-letni Jagroop Khatkar zostali formalnie skazani na 24 miesiące więzienia i trzyletnie nadzorowane zwolnienie za pranie pieniędzy i spisek w celu popełnienia oszustwa.

W październiku 2017 r. okazało się, że mieszkańcy Kolumbii Brytyjskiej podszywają się pod przedstawicieli obsługi klienta z hongkońskiej giełdy kryptowalut HitBTC. Działając pod „@HitBTCAssist”, para odpowiedziała na żądanie wysłane do prawdziwego konta HitBTC na Twitterze dotyczące procesów wypłaty kryptowaluty.

Osztustom udało się przekonać mieszkańca Oregonu do przekazania poufnych informacji związanych z kontami e-mail powiązanymi z HitBTC i Kraken – których oszuści użyli do przesłania 23,2 Bitcoinów do portfela Karanjit’a. Dziś Bitcoiny warte ok . 119.000 dolarów, w chwili kradzieży miały wartość około 130.000 dolarów.

Oszuści równo podzielili skradzione wpływy, szybko sprzedając Bitcoiny, aby sfinansować wygórowany styl życia, w tym kasyno i luksusowe pojazdy. W ciągu dwóch dni od kradzieży Karanjit Khatkar kupił Mercedesa za prawie 40.000 dolarów. Wydał także dziesiątki tysięcy dolarów grając w kasynach z wyższej półki w Las Vegas.

Karanjit został aresztowany na międzynarodowym lotnisku McCarran w Las Vegas w dniu 18 lipca 2019 r., a Jagroop później pojawił się na swojej areszcie dobrowolnie. Para przyznała się do winy 16 grudnia 2019 r. i została zobowiązana do zapłaty całej skradzionej kwoty w wysokości 184.411 dolarów.

Rządowe organy regulacyjne ostrzegły także przed niedawną falą oszustw, które starają się wykorzystać powszechne obawy związane z COVID-19.

11 marca Urząd Nadzoru Finansowego Wielkiej Brytanii ostrzegł, że oszustwa związane z koronawirusem mogą przybierać różne formy i mogą dotyczyć polis ubezpieczeniowych, transferów emerytalnych lub możliwości inwestycyjnych o wysokim zwrocie, w tym inwestycji w krypto.

Na początku tego miesiąca DomainTools, firma badająca zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem, zidentyfikowała oprogramowanie ransomware „CovidLock” z motywem koronawirusa. DomainTools stwierdził, że strona internetowa coronavirusapp.site instaluje oprogramowanie ransomware na urządzeniu użytkownika pod pozorem udostępnienia mapy termicznej pokazującej rozprzestrzenianie się koronawirusa w pobliżu.

Po otrzymaniu pozwolenia na dostęp do ustawień ekranu urządzenia ransomware zmienia hasło blokady ekranu i żąda 100 dolarów w Bitcoinach w zamian za przywrócenie dostępu do telefonu.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś na giełdach dominuje czerwień. Niewielkie spadki notuje zdecydowana większość kryptowalut z pierwszej dziesiątki. Najwięcej na wartości stracił Litecoin notując spadek o 3,4%. Spadki notują także: Bitcoin SV o 2,6%, XRP i Litecoin o 2,4%, Bitcoin Cash i Ethereum o 2,3%, Bitcoin i Binance Coin o 1,9%, EOS o 1%. Natomiast wartość krypto Unus Sed Leo wzrosła o 4,2%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2.2 mld dolarów wynosi obecnie 147,8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 117.2 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button