News

#967 Newsy z dnia 21.03.2020

Z sobotnich wydarzeń: Platforma walki z koronawirusem Folding@Home przekracza 400.000 użytkowników; SEC zamroziła aktywa oszustwa powiązanego z byłym senatorem; Bitfinex usuwa blisko 100 par handlowych; Aktualna sytuacja na giełdach.

• Platforma walki z koronawirusem Folding@Home przekracza 400.000 użytkowników:

W niedawnej sesji na portalu Reddit „zapytaj mnie o cokolwiek” (AMA) Gregory Bowman, dyrektor Folding@Home (F@H), ujawnił, że projekt ma obecnie 400.000 komputerów aktywnie uczestniczących w badaniach.

Zanim wybuchła pandemia, mieliśmy około 30.000 użytkowników. W ciągu ostatnich dwóch tygodni do Folding@home dołączyło 400.000 wolontariuszy.

mówi.

Folding@Home to platforma, która przekierowuje rezerwową moc obliczeniową komputera na badania medyczne i naukowe. 27 lutego F@H ogłosił inicjatywę wykorzystania globalnej sieci komputerowej w celu wspierania prac nad lekami farmaceutycznymi do zwalczania COVID-19. F@H wykorzystuje także moc obliczeniową do badań nad rakiem piersi, chorobą Alzheimera i epigenetyką.

Zwiększeniu podarowanej mocy obliczeniowej dla F@H pomagało silne zaangażowanie społeczności kryptowalut.

Coreweave, który twierdzi, że jest największym amerykańskim górnikiem Ethereum, przekierował moc obliczeniową około 6.000 procesorów graficznych (GPU). CTO Coreweave oszacował, że przekazane zasoby stanowiły 0,2% całkowitej wartości hashrate Ethereum.

W ostatnich tygodniach platforma F@H otrzymała poparcie od zdecentralizowanej sieci komputerowej, Golem i platformy Blockchain, Tezos – którzy zorganizowali pulę darowizn w wysokości kilkuset XTZ, która zostanie przyznana największemu dawcy F@H na koniec tego miesiąca. Według stanu na 12 marca Tezos miał 20 zespołów przekazujących aktywa na platformę.

14 marca producent układów GPU, Nvidia, ujawnił, że wnosi swój wkład w F@H, zachęcając graczy do przyłączenia się do nich:

Gracze PC, uruchommy te procesory graficzne. Dołącz do nas i naszych przyjaciół w @OfficialPCMR, wspierając folding@home i przekazując nieużywaną moc obliczeniową GPU do walki z COVID-19!

SEC zamroziła aktywa oszustwa powiązanego z byłym senatorem:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zamroziła aktywa Meta 1 Coin, rzekomego oszustwa kryptograficznego wspieranego przez byłego senatora, które obiecało inwestorom zwrot w wysokości do 224,923% bez posiadania rzeczywistych tokenów.

Według komunikatu SEC regulator początkowo zamroził aktywa Meta 1 16 marca i obciąża operatorów firmy zarzutami oszustwa. Obecnie wydaje się, że SEC walczy o grzywny i zniesławienie, a nie pozbawienie wolności osób zaangażowanych.

Meta 1 twierdził, że jego tokeny zostały wsparte. Wsparcie to jednak zmieniło się z czasem z około 1 mld dolarów w rzadkich dziełach sztuki do, ostatnio, 2 mld dolarów w złocie.

Strona LinkedIn Meta 1 ogłasza obecnie:

META 1 jest prywatną cyfrową walutą wspieraną przez największe aktywa ludzkości. Zapewniamy płynność złota.

W oskarżeniu SEC czytamy: „W rzeczywistości Coin nie jest wspierany przez nic”.

Jednym z głównych sponsorów Meta 1 wymienionym w oskarżeniu jest Dave Schmidt, były republikański senator stanu Waszyngton.

Podejrzane interesy pojawiały się już w przeszłości Schmidta. Przegrał kampanię reelekcyjną na swoją pozycję w Waszyngtonie w 2006 roku, po czym stanął w obliczu śledztwa w sprawie niewłaściwego wydatkowania ponad 40.000 dolarów na fundusze kampanii.

Bitfinex usuwa blisko 100 par handlowych:

Powołując się na niską płynność, Bitfinex ogłosił, że wkrótce usunie ponad 87 par handlowych. Ruch ten odzwierciedla rosnącą konkurencję w obszarze altcoinów i może spowodować znacznie większą zmienność rynku.

Niektóre platformy zostaną całkowicie usunięte z giełdy, podczas gdy inne stracą jedynie parowanie Ethereum (ETH). Monety skazane na ścięcie to Bancor (BNT), Raiden Network (RDN) i Zilliqa (ZIL).Verge (XVG) również zostanie pozbawione dwóch głównych par handlowych fiat: funta szterlinga i euro.

Bitfinex znany jest z ogromnego wyboru par handlowych, co odegrało kluczową rolę w jego sukcesie. Niemniej jednak wolumen spadł znacznie w ciągu ostatnich dwóch lat, a giełda nie jest obecnie najbardziej popularna wśród traderów. W tej sytuacji usunięcie monet o niższej wydajności ma sens.

Usunięcie tych par handlowych posłuży do konsolidacji i poprawy płynności na Bitfinex, prowadząc do bardziej usprawnionego i zoptymalizowanego doświadczenia handlowego dla naszych użytkowników.

– pisze firma.

Ruch ten może być związany z faktem, że Bitfinex traci wsparcie społeczności kryptograficznej. W przeciwieństwie do swoich kluczowych rywali giełda nadal zachowuje ścisłą prywatność podczas swoich kluczowych operacji. Pozycja ta jest niemożliwa do utrzymania, kiedy kryptowaluty przechodzą do głównego nurtu. Na przykład Binance, który ma również duży wybór par i jest popularny wśród traderów, aktywnie działa na rzecz uzyskania legalności w oczach rządów i organów regulacyjnych, i czyni przejrzystość priorytetem na przyszłość.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie 24h na giełdach widzimy korekty wszystkich czołowych kryptowalut. Bitcoin notuje spadek o 3,7%, Ethereum o 4,71%, XRP o 4,1%, a Bitcoin Cash o 5,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 6.3 mld dolarów wynosi obecnie 173 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 154.5 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button