News

#968 #969 Newsy z dni 23.03.2020

Z ostatnich wydarzeń: CEO Cardano porównuje dodruk dolara ze scamem OneCoin; MFW rozważa wady i zalety CBDC; Antminery S19 wyprzedane w mniej niż dobę; Aktualna sytuacja na giełdach.

CEO Cardano porównuje dodruk dolara ze scamem OneCoin:

Społeczność kryptograficzna na Twitterze zareagowała z przerażeniem na wiadomość, że Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych otrzymała mandat do wydrukowania tyle nowych pieniędzy, ile potrzeba, aby uniknąć głębszego kryzysu finansowego z powodu pandemii koronawirusa.

Charles Hoskinson, CEO dewelopera Cardano, IOHK, tweetował, że „wyczuwa prawdziwy klimat OneCoin” od dolara amerykańskiego.

Prezes Banku Rezerw Federalnych w Minneapolis Neel Kashkari wspomniał w „wywiadzie dla 60 minut” CBS, że „w rezerwie federalnej znajduje się nieskończona ilość gotówki”.

To dosłownie powiedział nam Kongres. Oto upoważnienie, które nam powierzyli: drukować pieniądze i zapewniać płynność w systemie finansowym.

Pomysł, aby Rezerwa Federalna otrzymała zezwolenie na wydrukowanie nieskończonej ilości nowych pieniędzy, wywołała porównanie z OneCoinem.

Oszustwo OneCoin zarobiło co najmniej 4 mld dolarów na niczym niepodejrzewających inwestorach, nieświadomych, że token, w który kupowali, nie miał żadnej wartości bazowej.

MFW rozważa wady i zalety CBDC:

W ostatnim przemówieniu wygłoszonym w London School of Economics, zastępca dyrektora zarządzającego Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), Tao Zhang, przedstawił zalety i wady cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

Zhang wskazał na większą wydajność i niższe koszty związane z CBDC.

W niektórych krajach koszt zarządzania gotówką może być bardzo wysoki ze względu na położenie geograficzne, a dostęp do systemu płatności może nie być dostępny dla ludności wiejskiej lub biedniejszej. […] CBDC może zapewnić publiczne cyfrowe środki płatnicze bez konieczności posiadania konta bankowego.

– powiedział.

Zhang zauważył także kilka innych korzyści płynących z CBDC, w tym stabilność i wzmocnioną politykę pieniężną.

Ponadto Zhang powiedział, że CBDC może działać jako środek przeciwko innym aktywom cyfrowym.

Cyfrowa waluta emitowana w kraju, wspierana przez zaufany rząd, denominowana w krajowej jednostce rozliczeniowej, może pomóc ograniczyć przyjmowanie walut emitowanych prywatnie (np. stablecoinów), które mogą być trudne do uregulowania i mogą stanowić ryzyko dla stabilności finansowej i i transmisji polityki pieniężnej.

– dodał.

Zhang podkreślił znaczenie proponowanej struktury CBDC w ograniczaniu potencjalnego ryzyka. Dyrektor powiedział, że taki rodzaj aktywa może odwodzić klientów od banków, a także obciążać bilanse banków centralnych.

Zhang stwierdził również, że bank centralny może ponieść ryzyko i wydatki związane z tym przedsięwzięciem.„Oferowanie CBDC może być bardzo kosztowne dla banków centralnych i może stanowić zagrożenie dla ich reputacji”, powiedział, dodając:

Oferowanie pełnoprawnego CBDC wymaga, aby banki centralne działały na kilku etapach łańcucha wartości płatności, potencjalnie włączając w to kontakt z klientami, budowanie portfeli front-end, wybieranie i utrzymywanie technologii, monitorowanie transakcji oraz odpowiedzialność za problemy AML / CFT.

– twierdzi.

Zhang dodał, że włamania i inne błędy mogą utrudniać takie operacje, prowadząc do naruszenia wiarygodności banku.

Antminery S19 wyprzedane w mniej niż dobę:

Największy na świecie producent koparek Bitcoinowych ASIC, Bitmain, wyprzedał pierwszą rundę krajowej sprzedaży Antminer S19 w ciągu 24 godzin od przyjmowania zamówień.

23 marca Bitmain napisał na Twitterze, że otworzył swój pierwszy etap sprzedaży krajowej na długo oczekiwany Antminer S19s – zanim został wyprzedany jeszcze tego samego dnia.

Pierwsza wersja Antminer S19 będzie miała hashrate 95 terahashów na sekundę (TH/s) i efektywność energetyczną 4,5 ± 5% dżuli na terahash (J/TH), podczas gdy Antminer S19 Pro ma hashrate 110 TH/s i efektywność energetyczną 29,5 ±% 5 J/TH. Druga wersja obu S19 będzie miała zmniejszony hashrate o 5 TH/s.

Zwykły S19 kosztuje około 2.180 dolarów, podczas gdy wersja pro kosztuje 2.920 dolarów. Bitmain twierdzi, że wkrótce nastąpi sprzedaż międzynarodowa. 

Klienci, którym udało się wejść w pierwszej rundzie, mogą spodziewać się przybycia jednostek między 11 a 20 maja. Biorąc pod uwagę, że halving Bitcoina ma się obecnie odbyć 12 maja, szacunkowe daty wysyłki S19 wzbudziły gniew społeczności górniczej.

Wiele komentarzy w odpowiedzi na ogłoszenie Bitmain sugeruje, że firma wybrała tę datę, tak aby mogła wydobywać Bitcoiny wykorzystując układy ASIC nowej generacji bez konkurencji, jeszcze zanim nastąpi wyczekiwany halving.

Jason Urgo, dyrektor generalny Social Blade, firmy analitycznej Social Blade, napisał:

Wysyłka ok. 11 maja. Rany zastanawiam się, dlaczego wybraliście tę datę lol. Myślałem, że powiedzieliście, że nie użyliście ich sam przed wysyłką? A może po prostu upewnicie się, że te, które macie, pozwolą uzyskać jak najwięcej, zanim je wyślecie.

Użytkownik zamieszczający pod pseudonimem „dua” sarkastycznie dodał: „Nie używają go. Po prostu testują warunki skrajne przez „chwilę” w celu zapewnienia jakości ”.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się widocznymi wzrostami cen. Bitcoin notuje wzrost o 4,5%, Ethereum o 3,2%, XRP o 1,5%, Bitcoin Cash o 4,5% Bitcoin SV o 5,4% a Litecoin o 5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 6.4 mld dolarów wynosi obecnie mld 175.5 dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 151.6 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button