News

#97 Aktualności z dn. 24.10.2017

Z wtorkowych wydarzeń: Władimir Putin podpisał umowę o ICO; Firma inwestycyjna stawia JPMorgan do pionu; Arabski książę wróży upadek Bitcoina; Kryptowalutowy wirus zaatakował Ukrainę i Rosję; Znany bankowiec oczernia ICO; Dominacja altów nad Bitcoinem.

• Władimir Putin podpisał umowę o ICO:

Prezydent Rosji, Władimir Putin, podpisał wchodzącą w życie w lipcu 2018 roku umowę o ICO i wydobywaniu kryptowalut. Służba prasowa Kremla oficjalnie ogłosiła takie zamiary. Władze mogą teraz swobodnie rozmawiać o tym, co Kreml opisuje jako technologie cyfrowe. Obejmuje to technologię Ledger, kryptowaluty, tokeny i smart kontrakty.

Pomysły dotyczące dedykowanego sandboxu regulacyjnego dla fintech we współpracy z bankiem centralnym, powinny pojawić się do 20. grudnia. Rosyjski VTB Bank uważa, że nie widział zainteresowania Bitcoinem ze strony krajowych konsumentów.

Andrey Kostin z VTB, podobnie jak jego prezes, Riccardo Orceli, zauważył, że kryptowaluty są bardzo niebezpieczne:

Było pewne zainteresowanie w mediach, ale nie widziałem wiele zainteresowania Bitcoinem, szczerze mówiąc (…) Widzimy wiele czynników spekulacyjnych w kryptowalutach i uważamy, że jest to niebezpieczne. Dopóki rząd nie zdecyduje się uregulować tego tematu, uważam, że to będzie bardzo groźne dla kryptowalutowych inwestorów.

Perspektywa Kostina odbiła się szerokim echem w rosyjskich kręgach politycznych. Obecny pakiet regulacji ma zostać wdrożony pod koniec roku, podczas gdy politycy chcieliby ściśle ograniczyć kryptowaluty dla zwykłych konsumentów.

• Firma inwestycyjna stawia JPMorgan do pionu:

Fadi Ghandour  z firmy inwestycyjnej Wimda Capital, zasugerował, że ​​szef JPMorgan, Jamie Dimon, powinien dowiedzieć się więcej o Bitcoinie i innych walutach cyfrowych przed dokonaniem negatywnych oświadczeń przeciwko nim. Według Ghandour, Dimon powinien zdawać sobie sprawę, że kryptowaluty i technologia Blockchain zostaną tu na zawsze. Dodał, że tradycyjny sektor finansowy mógłby zyskać wiele z nowej ery technologii finansowych, fintech.

Jamie Dimon musi zdawać sobie sprawę z tego, że zanim znów zacznie opowiadać z nieuczciwym punktem widzenia, powinien zrozumieć kryptowaluty i sposób ich uregulowania. Nie mówmy poważnie o tym, czego nie wiemy. Zrozum, bądź pokorny, uspokój się, naucz i zejdź na ziemię.

Ghandour, którego firma zarządza największym portfelem kryptowalut na Bliskim Wschodzie, wygłosił kilka dni temu przemowę na ten temat w Banku Światowym, aby pokazać, jak technologia ta jest wykorzystywana na całym świecie.

• Arabski książę wróży upadek Bitcoina:

Jamie Dimon znalazł poparcie w znanej osobie spoza świata banku. Mowa o księciu Alwaleed bin Talal jest najbogatszym z nich wszystkich książąt i miliarderów w Arabii Saudyjskiej. Jest wnukiem założyciela Królewstwa, Kinga Abdulaziza Alsauda. Według Forbesa jest on 45. najbogatszym człowiekiem na świecie. Wcześniej był oskarżony o wyolbrzymienie swojego majątku, aby znalazł się na liście 10. największych biznesmenów wg Forbes.

Przemawiając na Squawk Box, książę powiedział:

Nie wierzę w to Bitcoina. Wierzę, że pewnego dnia wybuchnie (…) To nie ma sensu. Nie podlega on nadzorowi Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, ani żadnemu innemu bankowi centralnemu. W ogóle w niego nie wierzę. Zgadzam się z Jamiem Dimonem.

Pomimo jego reputacji jako wczesnego odkrywcy nowych i udanych trendów technologicznych, książę stwierdził, że największa zaleta kryptowaluty, którą jest brak scentralizowanego organu zarządzającego, jest powodem, dla którego Bitcoin jest skazany na niepowodzenie. Uważa, że nie ma różnicy między oszustwem, a zdecentralizowaną walutą.

Widzieliśmy autorytarne rządy, w tym chińskie i rosyjskie, atakujące Bitcoina i zamykające giełdy, proponując surowe regulacje. Bitcoin zagraża władzy, pozwalając ludziom kontrolować własne pieniądze. Nic dziwnego, że książęta Bliskiego Wschodu czują się w tym zakresie zagrożeni.

• Znany bankowiec oczernia ICO:

Jordan Belfort, popularny makler bankowy znany jako „Wilk z Wall Street”, stwierdził, że początkowa wartość niektórych ICO to jawne oszustwo. Podobnie w pierwszych miesiącach tego roku wypowiadał się na temat samego Bitcoina.

ICO stały się popularne wśród inwestorów na całym świecie w ciągu ostatniego roku ze względu na wysokie zyski dla wczesnych inwestorów. Niedawno pojawiły się oznaki, że niektóre ICO mogą być po prostu zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. Belfort stwierdził, że mniejsza część istniejących ICO to oszustwa.

Prawdopodobnie 85 procent promotorów ICO nie ma złych intencji, ale problem polega na tym, że jeśli nawet pięć lub dziesięć procent osób oszukuje inwestorów, to jest to już katastrofa. To największe oszustwo, które dotyka wielu ludzi. To jest znacznie gorsze niż cokolwiek co zaobserwowałem.

Pomimo twierdzenia Belforta, kilka członków społeczności cyfrowych walut, uważa, że ​​ICO mogą być przyszłością inwestycji podwyższonego ryzyka i pozyskiwania funduszy. Pomimo roszczeń z ich strony, uważa się, że wiele ICO jest nieuczciwe i model pozyskiwania funduszy okazał się bardzo skuteczny jako sposób na podniesienie kapitału.

Na podstawie danych z CoinSchedule, 202 ICO, które zostały przeprowadzone w 2017 r., zdołało pozyskać ponad 3 miliardy dolarów. Większość projektów finansowanych w ten sposób koncentrowało się na rozwoju rozwiązań technologicznych dla takich branż, jak finanse i rozrywka, a także do przechowywania danych.

ICO są również powszechnie uznawane za możliwość uzyskania fenomenalnego wzrostu, jaki emitowany jest przez cały rynek kryptowalut w 2017 r. Niedawno całkowita kapitalizacja rynku osiągnęła rekordowy poziom w wysokości 172. mld dolarów, z zaledwie 12. mld dolarów w 2016 r .

• Kryptowalutowy wirus zaatakował Ukrainę i Rosję:

Kilka instytucji państwowych Ukrainy i rosyjskich mediów, zostały dziś zaatakowane przez nową wersję kryptowalutowego wirusa, zwanego Bad Rabbit. Sprawa została zgłoszona przez firmę specjalizującą się w dochodzeniu cyberprzestępczości – Group-IB.

Wśród ofiar działań wirusa, były rosyjska agencja prasowa Interfax i Fontanka, Ministerstwo Lotnictwa i Infrastruktury Ukrainy, administracja państwowa Ukrainy, systemy komputerowe w metrze w Kijowie, jak również system informacyjny Odessa International Airport.

Specjalista czeskiej firmy ESET – Jiří Kropak – powiedział, że wirus rozprzestrzenia się za pomocą fałszywego pliku aktualizacji dla programu Adobe Flash. Jako dowód, opublikował na swoim Twitterze zrzut ekranu z rosyjskiego serwisu informacyjnego. w ramach którego można pobrać taki plik. Bad Rabbit automatycznie włącza licznik z żądaniem przesłania 0.05 btc na portfel bitcoinowy hackerów, grożąc zniszczeniem wszystkich zaszyfrowanych informacji.

• Dominacja altów nad Bitcoinem:

Tak jak się spodziewaliśmy, po forku na Bitcoinie, to alty dziś dominowały na giełdach. Bitcoin zaliczył 3,8%-ową korektę, natomiast niemal wszystkie alty zanotowały wyraźne zyski – wg rankingu WorldCoinIndex pierwsze 69 mogą cieszyć się ze wzrostów. Wśród największych, Ethereum wzrósł o 7,5%, a Litecoin o 5,5%. Jeden z lepszych wyników uzyskały Vertcoin – 20,2%, Lisk – 23,5% i Adex – 39,4%. Bitcoin Gold natomiast zaliczył korektę po forku o 44,3%. Kapitalizacja całego rynku wynosi aktualnie 170,8 mld dolarów.

źródło: cnbc.com, cointelegraph.com, forklog.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button