News

#970 Newsy z dnia 24.03.2020

Z wtorkowych wydarzeń: USA spogląda na cyfrowego dolara do ułatwienia dystrybucji środków pomocy; Rosja chce testować krypto i Blockchain w piaskownicach regulacyjnych; Oszuści podszywają się pod CEO Ripple na YouTube; Peter Schiff: Tylko głupcy wybierają Bitcoina; Aktualna sytuacja na giełdach.

USA spogląda na cyfrowego dolara do ułatwienia dystrybucji środków pomocy:

Podczas kontrowersyjnej debaty na temat ogromnego pakietu zachęt w odpowiedzi na pandemię koronawirusa, Demokraci w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych zastanawili się nad wprowadzeniem dolara cyfrowego, aby usprawnić płatności na rzecz obywateli USA poza tradycyjnym systemem finansowym.

Wstępna wersja projektu ustawy na 23 marca proponuje utworzenie cyfrowych portfeli dla obywateli USA, które mają być utrzymywane przez Rezerwę Federalną w części zatytułowanej „Bezpośrednie płatności zachęt dla rodzin”.

Sekcja przewiduje 2.000 dolarów miesięcznych płatności na każdą osobę dorosłą zarabiającą mniej niż 75 000 dolarów rocznie, w którym to momencie płatności zmniejszają się. Płatności te będą trwały do czasu ożywienia gospodarki.

Chociaż propozycja wskazuje opcję dostarczania czeków, wymagałaby od banków członkowskich rezerwy federalnej utrzymywania cyfrowych portfeli dolarowych dla wszystkich klientów. Ta wersja ustawy wydaje się pochodzić z biura Marszałka Domu Nancy Pelosi (D-CA).

Projekt ustawy jest ogromny, a wszystkie istniejące wersje mają ponad tysiąc stron i mają na celu dystrybucję w wysokości 1,8 biliona dolarów.

Zarówno 22, jak i 23 marca Demokraci w Senacie zablokowali republikańską wersję ustawy (która nie wspominała o cyfrowych dolarach). Demokraci skrytykowali ustawę za faworyzowanie dużych przedsiębiorstw kosztem zwykłych obywateli.

Po zakończeniu działalności 23 marca oczekiwano, że marszałek Pelosi przedstawi kontrofertę w postaci projektu ustawy o wartości 2.5 bln dolarów.

Rosja chce testować krypto i Blockchain w piaskownicach regulacyjnych:

Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego Federacji Rosyjskiej przygotowało projekt ustawy, która pozwoliłaby na testowanie rozwoju kryptowalut i Blockchain w specjalnej piaskownicy regulacyjnej.

Według raportu lokalnej agencji prasowej Izvestia, projekt ustawy został wprowadzony do Dumy Państwowej – niższej izby Zgromadzenia Federalnego Rosji – 17 marca. Izvestia informuje, że prawo eksperymentalne dotyczyłoby technologii cyfrowych w ośmiu branżach, w tym opieki zdrowotnej, rynków finansowych, handlu, transportu, kształcenia na odległość, budownictwa, produkcji i usług rządowych.

Projekt ustawy odblokowałby eksperymentalne testy projektów takich jak bezzałogowe pojazdy, zdalna diagnostyka, a także wykorzystanie danych osobowych bez pisemnej zgody.

Uczestnicy regulacyjnego obszaru izolowanego otrzymaliby ulgę regulacyjną dotyczącą minimalnej wielkości kapitału, funduszy rezerwowych i sprawozdawczości. Według raportu użytkownicy piaskownicy byliby również zwolnieni z krajowego prawa dewizowego.

Według ministerstwa Bank Rosji – bank centralny tego kraju – będzie działał jako regulator rynku finansowego w ramach piaskownicy regulacyjnej. Bank odmówił komentarza do Izvestii, czy popiera inicjatywę Ministerstwa.

Wiadomość ta pojawia się wkrótce po tym, jak dyrektor wykonawczy Banku Rosji ogłosił, że krajowe przepisy dotyczące aktywów cyfrowych zabronią wydawania i obiegu kryptowalut. Według urzędnika rosyjski projekt ustawy o cyfrowych aktywach finansowych zabraniałby prawie wszystkiego dotyczącego kryptografii, z wyjątkiem przechowywania. Projekt ten został opóźniony już kilkakrotnie po wprowadzeniu go w styczniu 2018 r. Prezydent Władimir Putin zarządził natychmiastowe przyjęcie ustawy dwa razy od momentu jej powstania – bezskutecznie.

• Oszuści podszywają się pod CEO Ripple na YouTube:

Pomimo wielu agresywnych działań YouTube przeciwko treściom związanym z kryptowalutami, najpopularniejsza na świecie witryna do hostingu wideo najwyraźniej ma problemy z wykryciem wielkiego konta scamowego związanego z kryptowalutami.

23 marca społeczność kryptograficzna zauważyła fałszywe konto YouTube podszywające się pod Brada Garlinghouse’a, dyrektora generalnego czołowej firmy Blockchain Ripple, w celu promowania fałszywego airdropu.

Konto ma około 277.000 subskrybentów i zawiera tylko jeden film, który promuje fałszywe rozdanie trzeciej co do wielkości kryptowaluty, XRP. Przesłany na YouTube opis filmu promuje nieistniejący zrzut 50 mln tokenów XRP i zgromadził ponad 85.000 wyświetleń.

Chociaż samo wideo nie jest fałszywe i jest prawdziwym wywiadem udzielonym przez Garlinghouse’a w lutym 2020 r., oszustwo znajduje się w opisie filmu. Jak dotąd, zarząd Ripple nie zareagował na powiadomienie o oszustwie na Twitterze, pomimo doniesień o nim.

Opis wideo przedstawia użytkownikom fałszywy konkurs zrzutu, który odbywa się od 20 do 25 marca, zgodnie z opisem wideo. Oszust prosi użytkowników o przesłanie od 2.000 XRP do 500.000 XRP w celu „wzięcia udziału” w zamian za natychmiastowe zrzuty od 20.000 do 5 mln XRP. Dla przykładu oszust obiecuje odesłać 2.5 mln XRP z powrotem w zamian za wysłanie 250.000 XRP na jego/jej adres kryptograficzny. Obecnie na adresie tym znajduje się 5.135 XRP (800 dolarów).

Współzałożyciel podcastu kryptograficznego SPQR Media, który po raz pierwszy poinformował o oszustwie YouTube na swoim koncie na Twitterze 23 marca, podkreślił w niedawnym tweecie, że kanał wciąż działa i otrzymuje fundusze za promocję na YouTube. Użytkownik Twittera @Andy_SPQR powiedział Cointelegraph, że zauważył stronę ostatniej nocy, gdy reklama pojawiła się na jego kanale YouTube.

Współzałożyciel SPQR podkreślił, że natychmiast napisał tweeta, aby zgłosić oszustwo, ponieważ na koncie YouTube była „ogromna liczba subskrybentów, ale tylko jeden film”, podczas gdy opis obiecywał bezpłatne oszustwo ze zrzutami XRP. Według kierownictwa przyczyną istnienia scamu jest to, że YouTube umożliwia użytkownikom kupowanie kanałów od siebie nawzajem.

Moim zdaniem sądzę, że ci oszuści kupują kanały YouTube z dużą liczbą subskrybentów, a następnie usuwają całą zawartość i przesyłają ten film. Myślę, że w ten sposób są w stanie utrzymać swoją obecność na YouTube.

– powiedział.

Peter Schiff: Tylko głupcy wybierają Bitcoina:

Według znanego zwolennika złota, Petera Schiffa ,tylko głupcy wybierają Bitcoiny” zamiast złota. W tweecie z 24 marca Schiff wyraził negatywne zdanie na temat zdolności intelektualnych Bitcoinowych inwestorów.

Tylko głupcy wybierają Bitcoina. Do tej pory złoto wzrosło o ponad 7%, a Bitcoin o 3%. Złoto jest tylko o 2% wyższe niż w 2020 r., a Bitcoin jest o 35% niższy niż w 2020 r.!

– mówi.

Schiff zwrócił również uwagę, że podczas kryzysu finansowego w 2008 r. złoto spadło o około 25% i osiągnęło nowy rekord w ciągu siedmiu miesięcy. Na tej podstawie przepowiedział:

Podczas kryzysu finansowego w 2008 r. złoto spadło o około 25% i zajęło 7 miesięcy, aby osiągnęło nowy rekord. Tym razem złoto spadło tylko o 15% i może osiągnąć nowy rekord w niecały miesiąc. To pokazuje, o ile większy jest kryzys finansowy i o ile bardziej lekkomyślna jest obecna polityka Fed.

– dodał.

W innym tweecie Schiff powiedział, że zwolennicy Bitcoinów oskarżają go o ignorowanie 12% wzrostu monety tego samego dnia. Odpowiedział im mówiąc:

Bitcoin jest nadal na rynku niedźwiedzi. To wciąż spadek o 35% w stosunku do najwyższego poziomu w 2020 r. i 3% w stosunku do początku roku. Natomiast złoto jest na hossie. To tylko 2% poniżej najwyższego poziomu w 2020 r. i wzrost o 7% w stosunku do roku poprzedniego.

– stwierdził.

 Warto wspomnieć, że pochwała Schiffa wobec złota jest dobrze dostosowana do jego osobistych interesów. Jest prezesem Schiffgold, dystrybutora metali szlachetnych.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Ostatnia doba na giełdach wykazała wyraźne wzrosty wszystkich czołowych kryptowalut. Bitcoin notuje wzrost o 5,8%, Ethereum o 4,8%, XRP o 2,9%, Bitcoin Cash o 3,8%, Bitcoin SV o 5,4% a Litecoin o 3,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 9.3 mld dolarów wynosi obecnie mld 184.8 dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 151.9 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button