News

#971 Newsy z dnia 25.03.2020

Ze środowych wydarzeń: Chiny korzystają z obecnego kryzysu do przyspieszenia CBDC; Binance Charity uruchamia inicjatywę walki z koronawirusem; Rozszerzenie Google Chrome wykradło 1.4 mln XRP; Revoult uruchomiony w USA; Aktualna sytuacja na giełdach.

Chiny korzystają z obecnego kryzysu do przyspieszenia CBDC:

Kiedy to banki centralne na całym świecie obniżają stopy procentowe do zera i podejmują agresywne działania przeciwko recesji gospodarczej z powodu pandemii koronawirusa, bank centralny Chin przyspiesza plan waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC).

Według raportu Global Times z 24 marca Chiny są o krok bliżej wydania CBDC. Bank Chin zakończył opracowywanie podstawowych funkcji oficjalnej waluty cyfrowej i opracowuje projekty przepisów, które pomogą w jej wdrożeniu.

Global Times wspomniał także o szeregu prywatnych firm z siedzibą w Shenzhen, w tym Alibaba, Tencent, Huawei i China Merchants Bank, które uczestniczyły w pracach nad walutą cyfrową.

Cao Yan, dyrektor zarządzający Digital Renaissance Foundation, powiedział agencji prasowej, że te prywatne firmy zostały wybrane na podstawie ich bogatych doświadczeń z Blockchain i płatnościami stron trzecich.

Alibaba Alipay i Tencent’s WeChat Pay mają razem ponad 1,7 mld aktywnych kont w Chinach – o 300 mln więcej niż liczba ludności tego kraju. Połączyli media społecznościowe, handel elektroniczny i płatności, aby stworzyć zaawansowaną infrastrukturę komercyjną online.

Alipay podobno opublikował pięć patentów związanych z oficjalną walutą cyfrową Chin między 21 stycznia a 17 marca.

Patenty obejmują kilka obszarów cyfrowej waluty, w tym wydawanie, rejestrowanie transakcji, portfele cyfrowe, anonimowe wsparcie handlowe i pomoc w nadzorowaniu nielegalnych kont i radzeniu sobie z nimi, podały media branżowe.

Cao uważa, że przyspieszenie planu CBDC może pomóc przekształcić kryzys w szansę, ponieważ kryptowaluta jest postrzegana jako najwygodniejsze narzędzie do przełożenia polityki zerowej i ujemnej stopy procentowej banku centralnego na banki komercyjne.

Jeśli istnieje szansa, że Chiny rozważą obniżenie stopy procentowej na terytorium ujemne jako ostateczną opcję i skierowanie takiej polityki na kredyty komercyjne i pożyczki, to cyfrowa waluta, a nie M0, będzie w stanie to osiągnąć.

– dodał.

Binance Charity uruchamia inicjatywę walki z koronawirusem:

Binance Charity uruchomiła inicjatywę, która ma na celu pozyskanie 5 mln dolarów w kryptowalutach na zakup materiałów medycznych dla krajów, które zostały najbardziej dotknięte pandemią COVID-19.

Binance poprowadzi kampanię #CryptoAgainstCOVID, przekazując darowiznę w wysokości 1 mln dolarów. Giełda zobowiązała się również do przekazania dodatkowego miliona dolarów na datki publiczne. 

Fundusze zostaną wydane głównie na sprzęt i artykuły medyczne, które będą dystrybuowane we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Korei Południowej, Iranie, Turcji, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Binance Charity zapewnia, że wszystkie transakcje dokonywane przy pomocy przekazanych funduszy zostaną opublikowane, aby zapewnić pełną przejrzystość.

Społeczność kryptograficzna stanowi coraz większą siłę, a my mamy okazję ją wzmocnić poprzez filantropię. Zachęcamy społeczność do wzięcia udziału w tej inicjatywie, jednocząc się przeciwko COVID-19, a razem wywrzemy wpływ.

– mówi Changpeng Zhao, założyciel i CEO Binance.

Globalna kampania Binance Charity na rzecz zwalczania koronawirusa następuje po podobnych wysiłkach, które odniosły sukces w Chinach kontynentalnych. W styczniu Binance zobowiązał się do wydania 1.4 mln dolarów na środki medyczne w ramach projektu „Binance for Wuhan”.

Na dzień 20 marca inicjatywa zakupiła 366.000 par rękawiczek, 56.800 masek, 9 sterylizatorów, 5.280 butelek środków dezynfekujących, 20.000 zestawów testowych, 7.850 kombinezonów ochronnych, 20.000 par okularów, 388 koncentratorów tlenu, 1.000 lamp bakteriobójczych i około pięciu ton środka dezynfekującego.

Dostawy zostały rozprowadzone do ponad 300 szpitali i zespołów medycznych, w tym Hubei, Syczuan, Guangxi, Szanghaju i innych chińskich prowincji w epicentrum pandemii.

„Najważniejszym elementem ludzkiego życia jest okazywanie współczucia i pomaganie innym, tak jak potrafimy, bez ograniczenia lub granic ”- powiedziała Helen Hai, szefowa organizacji Binance Charity.

Rozszerzenie Google Chrome wykradło 1.4 mln XRP:

Fałszywe rozszerzenie Google Chrome rzekomo ukradło aż 1.4 mln XRP od samych użytkowników tylko w tym miesiącu. W serii tweetów opublikowanych 24 marca zespół badawczy „xrplorer forensics” stwierdził, że fałszywe rozszerzenia Ledger Live są używane do zbierania haseł zapasowych użytkowników:

Są reklamowane podczas wyszukiwania w Google i używają Dokumentów Google do zbierania danych. Konta są opróżniane i widzieliśmy, że w ciągu ostatniego miesiąca skradziono ponad 200.000 XRP.

Kryminalistycy xrplorer zmienili później swoje oszacowanie na „blisko 1.4 mln”.

Zdaniem naukowców większość skradzionych XRP wydaje się być nadal przechowywana na kontach, przy czym część została wypłacona za pośrednictwem giełdy kryptograficznej HitBTC.

Udostępniając zrzut ekranu postu oszustwa, xrplorer forensics ostrzegł społeczność przed pobieraniem narzędzi do portfeli sprzętowych bezpośrednio od dowolnego dewelopera innego niż sprzedawca – w tym przypadku francuskiego producenta portfela kryptograficznego, Ledger.

Obecnie w sklepie Google przeglądarki Chrome pojawiają się dwa rozszerzenia „Ledger Live”, z których oba zawierają wiele opinii użytkowników, które wydają się potwierdzać ostrzeżenia xrplorer przed oszustwem.

W serii równoległych tweetów między 20 marca a 25 marca, xrplorer forensics stwierdził, że blisko 300 mln XRP spoczywa obecnie na kontach XRP oznaczonych jako oszukańcze. 

Zdecydowana większość, jak twierdzą, pochodzi z oszustwa przy wyjściu PlusToken. Szacuje się, że 13 mln  XRP pochodzi z innych kradzieży i oszustw.

Revolut uruchomiony w USA:

W Stanach Zjednoczonych uruchomiono mobilny bank Revolut z myślą o oferowaniu usług kryptowalut w najbliższej przyszłości.

Londyński bank ogłosił we wtorek, że klienci ze Stanów Zjednoczonych mogą teraz zarejestrować konto i założyć kartę płatniczą. Depozyty są ubezpieczone przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) do kwoty 250.000 dolarów.

Wprowadzony na rynek w 2015 r. Revolut ma obecnie ponad 10 mln klientów, głównie w Wielkiej Brytanii i Europie. Oprócz usług bankowych oferuje takie funkcje, jak giełda fiskalna, pośrednictwo ubezpieczeniowe i platforma obrotu akcjami. W lutym bank ukończył serię D w wysokości 500 mln dolarów, wyceniając firmę na ponad 5 mld dolarów.

Revolut umożliwił również użytkownikom kupowanie kryptowalut bezpośrednio z aplikacji od czasu dodania obsługi Bitcoinów w 2017 r. Chociaż użytkownicy mogą handlować zasobami cyfrowymi z innymi użytkownikami Revolut, nie mogą ich przenieść z aplikacji.

Revolut powiedział, że klienci ze Stanów Zjednoczonych będą początkowo mieć dostęp tylko do podstawowych funkcji banku. Według TechCrunch dodatkowe usługi, takie jak usługa kupowania kryptowalut, zostaną dodane w najbliższej przyszłości.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba na giełdach kończy się spokojnie. Czołowe kryptowaluty notują zrówno wzrosty, jak i spadki, które nie oscylują w granicy 1%. Bitcoin notuje zrost o 0,8%, Ethereum o 0,1% a XRP o 0,3%. Spadki natomiast widzimy przy Bitcoinie Cash, Bitconie SV czy Litecoinie, kolejno o 1,7%, 1,1% i 1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.2 mld dolarów wynosi obecnie mld 185 dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 140.2 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button