News

#973 Newsy z dnia 27.03.2020

Z piątkowych wydarzeń: Binance wydaje własną kartę debetową; Ripple przekazuje dotację na walkę z koronawirusem; Krypto scamy szaleją w Wielkiej Brytanii pośród chaosu COVID-19; Czołowy bank Korei Płd. umożliwi przechowywanie kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

Binance wydaje własną kartę debetową:

Binance wkracza do sektora kryptowalutowych kart debetowych z wiadomościami o oficjalnej karcie. Wydana przez Visa karta będzie początkowo dostępna w Azji Południowo-Wschodniej, choć inne regiony również zostaną wkrótce odblokowane, podała firma.

Podobnie jak większość innych kart kryptograficznych, Binance Card pozwala użytkownikom wydać swoje kryptowaluty, zamieniając je w fiat korzystając z istniejących sieci kart debetowych. Dość unikalnym aspektem karty Binance jest to, że jej wewnętrzne saldo będzie kryptowalutowe, początkowo w Binance Coinie i Bitcoinie.

Początkowo użytkownicy mogą zdeponować BNB i BTC na swoich kartach Binance bezpośrednio z portfela Binance.com lub dowolnego innego portfela kryptograficznego.

– powiedział Josh Goodbody, szef ds. wzrostu w Binance Card.

W okresie testowym walutą transakcji karty będzie dolar amerykański. Oznacza to, że klienci spoza Stanów Zjednoczonych mogą być zmuszeni do zapłaty opłat za większość zakupów. Niemniej jednak Goodbody zapewnia, że lokalne waluty otrzymają wsparcie w przeciągu roku.

Podczas kwietniowego okresu testowania karty Binance Card będzie ona dostępna tylko dla mieszkańców Malezji. Zamówienie karty kosztuje 15 dolarów, ale firma obiecuje, że nie będzie żadnych miesięcznych ani rocznych opłat za utrzymanie.

Karta zostanie również sparowana z własną aplikacją, aby pomóc w zarządzaniu nią, w tym w obsłudze depozytów z rachunków giełdy Binance, przeglądania historii transakcji i zmiany kodu PIN karty.

Giełda sprawie się rozwija od początku 2019 r., obejmując wiele różnych gałęzi przemysłu kryptograficznego. Przez cały rok Binance zdobywał kolejne osiągnięcia, takie jak hosting pierwszej dużej IEO, uruchomienie własnego łańcucha Blockchain, amerykańskiej spółki zależnej, zdecentralizowanej giełdy i platformy instrumentów pochodnych.

Wielu jej współzałożycieli, w szczególności CEO Changpeng Zhao, wielokrotnie powtarzało, że ich wizja dla kryptowalut ma znacznie szerszy zasięg niż tylko wymiana – ich celem jest zrewolucjonizowanie całego systemu finansowego.

Karta kryptowalutowa jest naturalną ewolucją tej wizji. Jak mówił Goodbody, firma planuje udostępnić ją a całym świecie:

Po raz pierwszy wprowadzimy wersję beta karty Binance w Malezji w kwietniu tego roku, a do końca tego roku dodamy kolejne regiony. Widzimy to jako produkt globalny.

Binance stale rozszerza również swoje opcje fiat bridge, integrując wielu partnerów bankowości i kart debetowych, aby umożliwić użytkownikom zakup kryptowalut w najprostszy możliwy sposób na całym świecie.

Ripple przekazuje dotację na walkę z koronawirusem:

Ripple Labs ogłosiło darowiznę w wysokości 200.000 dolarów na rzecz dwóch różnych organizacji non-profit. Darowizny te pomogą w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w całych Stanach Zjednoczonych.

W tweecie opublikowanym na oficjalnym profilu Ripple laboratorium oświadczyło, że 100.000 dolarów zostanie przeznaczone odpowiednio na Fundusz Reagowania w Nagłych Wypadkach w Tipping Point i Regionalny Fundusz Reagowania COVID Fundacji Społeczności Silicon Valley.

Tipping Point, organizacja non-profit z siedzibą w San Francisco, działa na rzecz walki z ubóstwem w mieście w Kalifornii dzięki sieci partnerów, którzy wspierają sprawę. Mają nadzieję zebrać łącznie 1 milion dolarów na inicjatywę reagowania na COVID-19.

Z drugiej strony Fundacja Wspólnoty Doliny Krzemowej koncentruje się na powstrzymywaniu działania COVID-19 na całym obszarze Doliny Krzemowej. Jest to szczególny krok w czasach, gdy rządy na całym świecie podjęły środki w celu zapewnienia, że obywatele przestrzegają właściwych procedur dystansu społecznego.

Krypto scamy szaleją w Wielkiej Brytanii pośród chaosu COVID-19:

Po ostrzeżeniu ze strony krajowego organu nadzorczego z tego miesiąca władze regionalne w Wielkiej Brytanii podają, że oszuści Bitcoinowi używają kryzysu koronawirusa, aby oszukiwać obywateli.

W serii powiadomień o oszustwach konsumenckich opublikowanych w marcu rada miasta Manchester oraz hrabstwa Pembrokeshire i Norfolk powtórzyły ostrzeżenie Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA) przed „wyrafinowanymi” i „oportunistycznymi” programami związanymi z kryptowalutami działającymi podczas pandemii.

Trzy władze regionalne określają szereg taktyk przyjętych przez oszustwa Bitcoinowe, aby wykorzystać dezorientację społeczną i lęk podczas kryzysu zdrowia publicznego.

Oszuści podają się za osoby z grup badawczych podających się za Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO). Twierdzą, że dostarczają ofierze listę aktywnych infekcji w ich obszarze, jednak aby uzyskać dostęp do tych informacji, ofiara musi albo: kliknąć link, który przekieruje ją na stronę kradnącą dane uwierzytelniające, albo przekazać darowiznę na wsparcie w formie wpłaty na konto Bitcoin.

– ostrzega rada miasta Manchester.

Tymczasem FCA podkreśliło, że okazje inwestycyjne obiecujące wysokie zwroty, w tym inwestycje w aktywa kryptograficzne, mogą wrócić do mody korzystając z obecnej pandemii.

Jak wcześniej informowaliśmy, oszustwa związane z kryptografią działały po obu stronach Atlantyku podczas pandemii COVID-19. W połowie marca amerykańska komisja handlu towarami futures podkreśliła, że oszuści mogą wykorzystywać kryzys w celu zwiększenia wiarygodności swoich oszustw lub manipulowania emocjami.

Czołowy bank Korei Płd. umożliwi przechowywanie kryptowalut:

Wiodący bank w Korei Południowej, KB Kookmin Bank, w najbliższej przyszłości ma uruchomić usługę przechowywania kryptowalut.

Według raportu lokalnego biura informacyjnego Digital Today, bank złożył wniosek o znak towarowy dla KBDAC, odnosząc się do proponowanej spółki zależnej Digital Asset Custody, pod koniec stycznia 2020 r.

We wniosku do koreańskiego urzędu własności intelektualnej bank wyraża chęć znakowania KBDAC w ponad 20 obszarach, wszystkie związane z branżą kryptowalut.

Obejmują one handel, konsultacje i zarządzanie aktywami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin i Ethereum. Określa także przesyłkę, rozliczenie i transakcje wirtualnymi walutami fiducjarnymi.

Zakres uwzględnionych dziedzin przemysłu doprowadził do spekulacji, że KB Kookmin Bank wprowadza na rynek spółkę zależną, oferującą usługi finansowe i produkty, które otrzymują i zarządzają wirtualnymi aktywami w funduszach inwestycyjnych.

Moniker Digital Assets Custody zapewnia wątek łączący wszystkie te usługi. Zgodnie z doniesieniami z czerwca ubiegłego roku KB Kookmin Bank nawiązał współpracę z Atomrigs Labs w celu zbadania rozwiązań w zakresie cyfrowego zarządzania aktywami i ochrony.

Podejście KB Kookmin Bank do technologii Blockchain okazało się być proaktywne. W oświadczeniu z października ubiegłego roku oznajmił, że wierzy w spektrum korzyści, jakie może przynieść branży usług finansowych, oraz że zamierza zintegrować technologię Blockchain z procesami wewnętrznymi.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się wzrostami w całej czołówce. Przed szereg wyraźnie wybił się XRP ze wzrostem o 8,8% a nim plasuje się Binance Coin ze wzrostem o 4,8%. Bitcoin, Ethereum i Bitcoin Cash notują wzrosty kolejno o 0,2%, 1,2% i 1,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.7 mld dolarów wynosi obecnie mld 186 dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 114.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button