News

#974 Newsy z dnia 28.03.2020

Z sobotnich wydarzeń: WHO uruchamia Blockchain do walki z koronawirusem; Rosyjska policja zatrzymuje nielegalnych górników; Binance otworzy biuro w Szanghaju; Aktualna sytuacja na giełdach.

WHO uruchamia Blockchain do walki z koronawirusem:

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nawiązała dziś współpracę z głównymi firmami Blockchain i technologicznymi w celu uruchomienia platformy opartej na technologii DLT do udostępniania danych dotyczących pandemii koronawirusa.

Platforma MiPasa została zbudowana na podstawie Hyperledger Fabric i ma na celu umożliwienie „wczesnego wykrywania nosicieli COVID-19 i punktów zapalnych infekcji.

MiPasa została uruchomiona we współpracy z firmą technologiczną IBM, firmą komputerową Oracle, korporacyjną platformą Blockchain Hacera i korporacją informatyczną Microsoft. Platforma ma na celu ułatwienie „w pełni prywatnej wymiany informacji między osobami fizycznymi, organami państwowymi i instytucjami zdrowia”.

MiPasa może pomóc w monitorowaniu i przewidywaniu lokalnych i globalnych trendów epidemiologicznych oraz w wykrywaniu prawdopodobnych bezobjawowych nosicieli, dostarczając dane na temat tras infekcji i zdarzeń do potężnych procesorów AI na całym świecie.

– czytamy.

Wiele krajowych instytucji zdrowia również bierze udział w projekcie – w tym amerykańskie, europejskie i chińskie centra kontroli i zapobiegania chorobom, Departament Zdrowia w Hongkongu, rząd Kanady i chińska Narodowa Komisja Zdrowia.

Pandemia koronawirusa uwidoczniła wiele zastosowań technologii Blockchain. 25 marca ogłoszono, że Ministerstwo Rozwoju Społeczności Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyjmuje oparte na technologii DLT rozwiązania do weryfikacji tożsamości i dystrybucji oficjalnych dokumentów – pozwalające klientom bezpiecznie współpracować z MOCD z domu

Technologia Blockchain została również zasugerowana jako najskuteczniejszy sposób dystrybucji pakietu stymulacyjnego Stanów Zjednoczonych – niektórzy zwolennicy proponują nawet, aby Stany Zjednoczone wprowadziły oparty na DLT „cyfrowy dolar”.

Chiny wdrożyły Blockchain w wielu aplikacjach, aby wspomóc swoje wysiłki w walce z COVID-19, wykorzystując DLT do śledzenia rozprzestrzeniania się wirusa, dokumentacji medycznej oraz dystrybucji materiałów medycznych i darowizn na cele charytatywne.

Rosyjska policja zatrzymuje nielegalnych górników:

Rosyjska policja złapała górników Bitcoina, którzy co miesiąc kradli elektryczność o wartości 200.000 dolarów, próbując wydobyć kryptowalutę.

Według oświadczenia wydanego przez rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych aresztowano podejrzanego z Petersburga, a także dziewięciu domniemanych wspólników. Przestępcy zdołali zainstalować zaawansowaną infrastrukturę, która połączyła sprzęt wydobywczy z siecią energii elektrycznej kraju w ośmiu różnych lokalizacjach, podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

W sumie Rosyjska Gwardia Narodowa podczas 20 przeszukań przejęła 1.500 sztuk sprzętu górniczego, 2 mln rubli, smartfony zawierające obciążające wiadomości i 100 zmienionych liczników elektrycznych.

Według oświadczenia górnicy wykorzystali opuszczony budynek do ukrycia większości swoich maszyn górniczych, a także kilku nieruchomości mieszkalnych w Łososłowie, Wsiewołożsku i Roszczinie.

Według Iriny Volk, oficjalnej rzeczniczki rosyjskiego MSW, wydobyte kryptowaluty zostały wysłane na giełdy poza Rosją, a następnie zamienione na gotówkę.

Binance otworzy biuro w Szanghaju:

Wygląda na to, że Binance dokonał niemożliwego. Dyrektor generalny Changpeng Zhao (CZ) ogłosił, że Akademia Binance oficjalnie otworzy biuro w Szanghaju.

Dziś na Twitterze, CZ pogratulował osiągnięcia zespołowi Akademii Binance. Byli w stanie osiągnąć „kamień milowy porozumienia” z lokalnymi władzami i utworzyć legalną fizyczną obecność w Chinach.

Według lokalnego serwisu informacyjnego Blockbeats, główny zespół Binance China połączy siły z Lingang Xinyefang i Lingang Innovation Management College, aby utworzyć „instytut badawczy” w Szanghaju.

Wszyscy zaangażowani gracze wykorzystają swoje „odpowiednie zalety przemysłowe i technologiczne”, aby promować badania nad podstawową strategią Blockchain w Chinach. Obejmuje to rozwój aplikacji branżowych, szkolenie talentów i edukację.

W dniu dzisiejszym odbyła się oficjalna ceremonia podpisania przez Urząd pieczęci zatwierdzenia, na której Zhao pogratulował zespołowi wielkiego wyczynu. W końcu Chiny są znane z niechęci w stosunku do kryptowalutowych firm na swojej ziemi.

Fakt, że Binance ma teraz oficjalne biuro w Szanghaju, nie oznacza jednak, że rząd zmiękł co do Bitcoina. Biuro zostało zatwierdzone do badania technologii Blockchain. Nadal nie ma wzmianki kryptowalutach, a na pewno nie ma zielonego światła dla centrali giełdy Binance.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się zauważalnymi korektami. Bitcoin notuje spadek o 7,4%, Ethereum o 6,7%, XRP o 1,5%, Bitcoin Cash o 8,4% a Bitcoin SV o 11,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 12.6 mld dolarów wynosi obecnie mld 173.4 dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 114 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button