News

#978 Newsy z dnia 01.04.2020

Ze środowych wydarzeń: Brazylijska giełda ogłosiła zamknięcie działalności; Indyjska giełda otrzymała zgodę na ekspansję poza granice; PayPal zatrudni dyrektora ds. strategii Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Brazylijska giełda ogłosiła zamknięcie działalności:

Brazylijska giełda kryptowalut XDEX, która jest własnością największego maklera papierów wartościowych w Ameryce Łacińskiej, ogłosiła koniec swojej działalności.

Dzisiaj ogłaszamy, że XDEX rozpoczyna proces zamykania swojej działalności. Projekcja rynku, konkurencja i kilka postępów regulacyjnych zmniejszyły możliwości obecne na początku projektu oraz były podstawą tej trudnej decyzji.

– ogłosiła firma.

Klienci mają do 30 dni od dnia ogłoszenia na zamknięcie swoich pozycji i pełne wycofanie salda w reali na platformie.

Podczas składania wniosku o wypłatę środki zostaną przesłane na konto bankowe zarejestrowane w XDEX w ciągu 1 dnia roboczego, zgodnie z danymi bankowymi. Po upływie 30 dni, jeśli klient nie sprzedał aktywów, zrobimy to w jego imieniu, a kwota uzyskana ze sprzedaży zostanie zdeponowana na rachunku bankowym zarejestrowanym w XDEX w ciągu 3 dni roboczych.

– czytamy w komunikacie.

Uruchomiony w 2018 roku XDEX próbował wykorzystać ewentualne wejście brazylijskich inwestorów instytucjonalnych w przestrzeń kryptowalut, ponieważ platforma była własnością partnerów XP Investimentos. XP Investimentos, jeden z największych brokerów w Ameryce Łacińskiej, zarządza miliardami w inwestycjach.

Jest to już czwarta firma skoncentrowana na handlu Bitcoinami, która zamyka swoją działalność w Brazylii. Wcześniej brazylijskie firmy OmniTrade, Latoex i Acesso Bitcoin również ogłosiły koniec swoich działań. Pod koniec ubiegłego roku inna brazylijska firma Bitcoinowa o nazwie Bitjá również ogłosiła swoje zamknięcie.

• Indyjska giełda otrzymała zgodę na ekspansję poza granice:

Indyjska giełda kryptowalutowa BuyUCoin podpisała zgodę organu nadzoru finansowego Estonii na rozszerzenie usług poza granice. 

W rozmowie z Cointelegraph, CEO giełdy, Shivam Thakral, ujawnił, że platforma otrzymała licencję krypto-fiat pod koniec 2019 r., a następnie licencję na portfel kryptograficzny w tym roku. Równocześnie 31 marca BuyUCoin ogłosiło partnerstwo z indyjskim systemem płatności mobilnych i dostawcą portfela cyfrowego Mobikwik, który ma zasięg 107 mln użytkowników i 3 mln handlowców.

Thakral powiedział, że zapewnienie licencji wymaganych do oferowania pełnego zakresu usług kryptowalutowych i powierniczych w Estonii stanowiło wyzwanie dla giełdy w Delhi, zauważając, że proces tam się „komplikuje” z powodu ostatnich zmian w estońskim prawie.

Zgodnie z nowymi przepisami musielibyśmy mieć lokalnego inspektora do spraw zgodności, który musi udowodnić nienaganną reputację firmy – tj. dostarczyć dokumenty potwierdzające dotyczące edukacji, umiejętności […] Lokalny zarząd [również] musi mieć dobrą reputację.

– powiedział.

Te nowe wymagania, jak mówi, okazały się nieco trudne, jednak giełda była w stanie zatrudnić odpowiedniego specjalistę ds. zgodności, a także założyć fizyczne biuro w Estonii – „obowiązkową część nowego procesu zgodności”.

Według doniesień BuyUCoin planuje rozszerzyć swoją platformę na zagraniczne jurysdykcje, stosując istniejące ramy prawne i regulacyjne dotyczące kryptowalut.

Wiadomości o zatwierdzeniu regulacyjnym przez BuyUcoin i partnerstwie z Mobikwik pojawiają się wśród ponownego optymizmu w indyjskim przemyśle kryptograficznym po decyzji Sądu Najwyższego o uchyleniu długotrwałego i kontrowersyjnego zakazu zawierania przez banki krajowe współpracy z firmami kryptowalutowymi.

Na początku tego miesiąca Mobikwik otworzył bramę płatności mobilnych dla wszystkich krajowych giełd kryptograficznych w odpowiedzi na pozytywne zmiany w Sądzie Najwyższym. BuyUcoin powiedział, że partnerstwo z firmą zapewni użytkownikom bardziej dostępne transakcje wykorzystujące smartfony, aby kupować i sprzedawać aktywa kryptograficzne. 

PayPal zatrudni dyrektora ds. strategii Blockchain:

Gigant płatności cyfrowych PayPal opublikował nową ofertę pracy, w której firma stara się zatrudnić dyrektora ds. strategii przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i Blockchain w swoim oddziale Global Financial Crimes (GFC).

Według firmy nowy dyrektor – operujący z Nowego Jorku – będzie odpowiedzialny za ocenę przypadków użycia Blockchain do zapobiegania przestępstwom finansowym, takim jak pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu, nadzorując cały proces AML. 

W poście wyszczególniono również, że idealny profil musi koncentrować się na możliwościach firmy związanych z Blockchain pod względem wzmocnienia działu ryzyka firmy.

PayPal wyjaśnił, że rola ta polega na regularnym przeglądzie raportów związanych z AML w celu zidentyfikowania i nadzorowania kluczowych trendów w ramach portfela związanego z Blockchain poprzez wdrożenie go zgodnie z potrzebami firmy.

PayPal wymaga, aby osoba ta wcześniej zajmowała stanowisko w firmie finansowej wykorzystującej technologię Blockchain, z dogłębnym zrozumieniem ryzyka związanego z kryptowalutami, wraz z doświadczeniem w zakresie zgodności z AML lub egzekwowania prawa.

Nie jest to pierwszy raz gigant płatności cyfrowych wyraził zainteresowanie środowiskiem Blockchain i kryptowalut. 19 listopada 2019 r. pojawiły się doniesienia, że PayPal przeprowadził rundę finansowania w wysokości 4.2 mln dolarów dla TRM Labs, która jest platformą zarządzania kryptowalutami.

Dyrektor generalny PayPal Dan Schulman ujawnił 20 listopada tego samego roku, że jest właścicielem Bitcoinów i podkreślił ich „bardzo niestabilną” naturę:

Dopóki nie będzie mniej zmienna, nie będzie walutą powszechnie akceptowaną przez kupców w sieci – nie ciemnej sieci (ang. Dark Web), ale w sieci.

– mówił.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują widoczne spadki. Cała czołówka kryptowalut mieni się czerwienią – Bitcoin spadł o 3,8%, Ethereum o 2,3%, XRP o 3,7%, Bitcoin Cash o 2,8% a Bitcoin SV o 4,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 6.1 mld dolarów wynosi obecnie 175.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 107.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button