News

#981 Newsy z dnia 04.04.2020

Z sobotnich wydarzeń: CEO UnionBank: COVID-19 przyspieszy koniec gotówki; Malezyjski regulator zatwierdza platformę handlu kryptowalutami; IBM pochwala swojego CEO za wkład w rozwój Blockchain; Anchorage Trust Company dodaje XRP do swojej oferty instytucjonalnej; Aktualna sytuacja na giełdach.

CEO UnionBank: COVID-19 przyspieszy koniec gotówki:

Według Edwina Bautisty, CEO UnionBank, pandemia COVID-19 doprowadzi do końca gotówki i przyspieszy przyjęcie usług bankowości cyfrowej, w tym kryptowalut banku centralnego, .

W wywiadzie dla Euromoney, szef UnionBank, dziewiątego co do wielkości banku na Filipinach, powiedział, że może to być początek końca fizycznej gotówki, przynajmniej dla Filipin, kraju, którego środki zapobiegawcze rozprzestrzenianiu się wirusa są trudne dla ludzi żyjących na ponad 2.000 wysp.

Jest to również trudne dla banku centralnego kraju, który musi poprawić swoją zdolność dostarczania banknotów do banków i bankomatów rozproszonych po wyspach. Najbardziej rozsądną opcją jest postawienie na cyfryzację systemu finansowego do tego stopnia, żeby ludzie mogli korzystać z cyfrowych pieniędzy na codzienne potrzeby.

Bautista przewiduje, że ostatecznie banki będą musiały przetestować i wydać cyfrową gotówkę, a może nawet kryptowalutę.

Jednym z kluczowych spostrzeżeń jest to, że im dłuższe zakłócenie, tym bardziej wątły staje się tradycyjny łańcuch dostaw gotówki. Dlatego oczekuję, że banki będą bardziej otwarte na testowanie, opracowywanie i wdrażanie cyfrowej gotówki i walut, kodów QR, a może nawet kryptowalut i tokenów cyfrowych.

– powiedział.

Bautista jest dumny, że UnionBank jest już jednym z najbardziej zaawansowanych cyfrowo banków w regionie. Bank wprowadził kilka zewnętrznych systemów dowodzenia i kontroli dla swojego systemu cyfrowego i poprosił część pracowników o pracę z domu. Dlatego właśnie 95% oddziałów banku jest obecnie otwartych, mimo że 75% pracowników pracuje zdalnie.

W zeszłym miesiącu UnionBank otworzył 7.000 nowych kont, które są w pełni cyfrowe, podczas gdy 20.000 klientów pobrało aplikację cyfrową banku w przeciągu miesiąca. W ubiegłym tygodniu członkowie zarządu firmy odbyli swoje pierwsze w pełni cyfrowe spotkanie. 

Malezyjski regulator zatwierdza platformę handlu kryptowalutami:

Po dziewięciomiesięcznym okresie próbnym mająca siedzibę w Malezji firma handlu kryptowalutami, Tokenize Malaysia, otrzymała pełne zatwierdzenie od lokalnego organu nadzoru papierów wartościowych.

Wraz ze zgodą na prowadzenie giełdy cyfrowych aktywów, platforma handlu kryptowalutami firmy, Tokenize Xchange, została prawnie zatwierdzona i uregulowana przez Securities Commission (SC) Malezji, jak informuje lokalny serwis informacyjny SoyaCincau.

Malezyjskie prawo wymaga, aby lokalne giełdy kryptowalut rejestrowały się w SC, po czym mają one maksymalnie dziewięć miesięcy na osiągnięcie zgodności z regulacjami.

Jesteśmy teraz w stanie uruchomić usługi w Malezji i jest to idealny moment – ponieważ otrzymaliśmy wiele zapytań od zainteresowanych od osób w wieku 24–50 lat, które chętnie zainwestują w aktywa cyfrowe.

– powiedział Hong Qi Yu, CEO i CTO w Tokenize Malaysia.

SC zarejestrował firmę – wraz z Luno Malaysia i Sinegy Technologies – w czerwcu ubiegłego roku. Wówczas Luno oświadczyła, że wspomniane trzy giełdy były jedynymi zarejestrowanymi giełdami cyfrowych aktywów działającymi w Malezji.

KN wprowadził rozporządzenie w sprawie rynków kapitałowych i usług 15 stycznia 2019 r. Rozporządzenie klasyfikuje waluty cyfrowe, tokeny i krypto aktywa jako papiery wartościowe, przekazując je pod nadzór Komisji Papierów Wartościowych.

IBM pochwala swojego CEO za wkład w rozwój Blockchain:

W liście do akcjonariuszy IBM potwierdził, że jednym z głównych osiągnięć nowego dyrektora generalnego jest rozwój działalności Blockchain. Dokument zauważa, że jego portfolio technologiczne jest ukierunkowane na przyszłość, a Blockchain jest jedną z technologii leżących u podstaw tego przekonania.

Omawiając niedawne powołanie nowego dyrektora generalnego, dokument zauważa, że Arvind Krishna:

Odegrał znaczącą rolę w opracowywaniu kluczowych technologii IBM: sztucznej inteligencji, chmury, obliczeń kwantowych i Blockchain.

– czytamy.

Blockchain jako usługa (BaaS) odgrywa ważną rolę w ofercie IBM, chociaż nie ma informacji o tym, jaki przychód generuje dla firmy. Wcześniej informowano, że technologia Blockchain jest istotnym czynnikiem wpływającym na przychody firmy z chmury:

Gdy spojrzysz na bezpośrednie przypisanie rzeczywistych dolarów wydanych na Blockchain, widzimy, że na wydany każdy dolar 15 dolarów jest wydanych na inne usługi chmurowe.

W 2019 r. oferta chmurowa IBM wygenerowała ponad 21 mld dolarów przychodów, co stanowi ponad 27% całkowitych przychodów firmy.

IBM był jednym z głównych dostawców Hyperledger Fabric i był zaangażowany w przestrzeń Blockchain od najwcześniejszych dni społeczności.

• Anchorage Trust Company dodaje XRP do swojej oferty instytucjonalnej:

Kwalifikowany powiernik aktywów cyfrowych, Anchorage Trust Company, dodał XRP do listy aktywów obsługiwanych przez jego instytucjonalne rozwiązanie powiernicze. Firma ogłosiła wsparcie dla trzeciej największej kryptowaluty według kapitalizacji rynkowej.

Anchorage twierdzi, że jego rozwiązanie w zakresie przechowywania jest bezpieczniejsze niż w zimnych portfelach, a jednocześnie zapewnia korzyści z użyteczności zasobów, oferując takie funkcje, jak staking, zrzuty, a nawet handel z aresztu.

Według Diogo Mónica, współzałożyciela i prezesa Anchorage, wsparcie XRP polega na zasobach, w tym zasobach opracowanych i utrzymywanych przez platformę programistyczną Ripple, Xpring. Dotyczy to przede wszystkim serwera open source rippled, który zasila XRP Ledger.

Rozwiązanie powiernicze dla XRP jest dziś dostępne dla inwestorów instytucjonalnych, z planami dodania dodatkowych usług w przyszłości.

Elastyczność platformy Anchorage pozwoli nam obsługiwać bardziej zaawansowane funkcje XRP, takie jak kanały płatności, jeśli klient tego zażąda.

– zauważa projekt.

Anchorage był jednym z pierwotnych członków Stowarzyszenia Libra i podobnie jak wielu zwolenników Libry, połączył siły z rywalizującym stablecoinem, Celo, w ramach Celo Alliance for Prosperity.

Jest także członkiem Blockchain Alliance i Crypto Rating Council i jest wspierany przez tak znane firmy, jak Andreessen Horowitz, Blockchain Capital i Visa.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują spokojne wzrosty cen. Wartość Bitcoina zwiększyła się o 1%, Ethereum o 2%, XRP o 1,7%, Bitcoina Cash o 1,2% a Bitcoina SV o 1,8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 10.4 mld dolarów wynosi obecnie 190.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 106.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button