News

#985 Newsy z dnia 08.04.2020

Z środowych wydarzeń: Halving na Bitcoin Cash już za chwilę; Bitcoin Futures nie manipulował ceną BTC; Holendrzy wprowadzają Crypto Trading w całej Europie; Oskarżenia wobec Binance; Na giełdach różnie. 

  • Halving na Bitcoin Cash już za chwilę:

Piąta co do wielkości na świecie sieć kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej Bitcoin Cash, osiągnęła wysokość bloku na poziomie 630,000 w dniu wczorajszym. Wg projektu, górnicy będą nagradzani o połowę mniej niż dotychczas, tj. 12,5 BCH na bloku do 6,25.

Sytuacja ta oznacza, że górnicy, którzy walczą o nagrody blokowe w sieci, zobaczą natychmiastowe spadki swoich przychodów. Dla niektórych wiąże się to z tym, iż nie dostaną żadnej rekompensaty pomimo inwestycji w koparki.

Trudność wydobycia i szybkość transakcji Bitcoin Cash ostatnio wykazywały tendencję spadkową w przedziale do połowy, spadając z około pięciu ekshashów na sekundę (EH / s) w połowie lutego do 3,3 EH / s obecnie.

Trend jest zgodny ze spadkiem cen BCH, który spadł z 492 dolarów w połowie lutego do poziomu 165 dolarów w połowie marca – choć od tamtej pory spadł o ponad 250 dolarów.

W oparciu o dane z F2Pool, przy obecnej cenie BCH urządzenia wydobywcze uruchomione w 2018 roku i na początku 2019 r., obecnie generują ujemne dzienne zyski. Niektóre z najnowszych modeli, które trafiły na rynek pod koniec ubiegłego roku i na początku 2020 r., odnotowują spadek marży brutto do około 10 procent. Tylko te najmocniejsze modele, takie jak WhatsMiner M30S firmy MicroBT lub AntMiner S19 lub S17 Pro firmy Bitmain, byłyby w stanie wygenerować marżę powyżej 30%, jednak producenci nie są jeszcze w stanie dostarczyć tych modeli na rynek w dużych ilościach.

Właśnie z tych powodów coraz więcej górników odłącza się od sieci Bitcoin Cash, przez co trudność wydobycia będzie się nadal zmniejszać, jednocześnie zwiększając przychody tych, którzy mogą nadal utrzymać się w branży.

Ponadto wyspecjalizowane urządzenia wydobywcze ASIC oparte na algorytmie SHA-256 przyjętym przez Bitcoin, Bitcoin Cash i Bitcoin SV, są w stanie przełączać się między różnymi sieciami używającymi tego samego algorytmu.

Tymczasem Bitcoin SV, sieć, która rozwinęła blockchain Bitcoin Cash pod koniec 2018 roku ma również wprowadzić obniżkę nagród w przeciągu najbliższych 24 godzin. Cena BSV wzrosła o 9% w ciągu ostatniej doby przed zaplanowaną obniżką.

  • Bitcoin Futures nie manipulował ceną BTC:

Zdaniem twórcy jednego z najbardziej dokładnych modeli cenowych, Bitcoin Futures, nie wpływa w nieuczciwy sposób na cenę Bitcoina.

W tweetach z dnia 7 kwietnia użytkownik PlanB, analityk stojący za modelem przepływów akcji, stwierdził, że kontrakty terminowe nie spowodowały sztucznie zmanipulowanej ceny Bitcoina.

W zeszłym roku, branża z setkami milionów dolarów wolumenu transakcji futures wzbudziła podejrzenia, gdy część komentatorów zwróciło uwagę, iż daty rozliczeń pokrywają się ze spadkami BTC / USD.

CME wprowadziło kontrakty futures na Bitcoina w grudniu 2017 r. Wiele wskazuje na ATH w grudniu 2017 roku, ponieważ kontrakty futures obniżyły ceny. Jednak wartość BTC pozostała idealnie w granicach przedziałów S2F. Spodziewałem się, że tak się stanie, z futures lub bez. Nic niezwykłego.

– napisał PlanB.

Kontynuując, zasugerował on, że Bitcoin osiągnął najwyższy w historii poziom 20.000 dolarów, a późniejszy zniżkujący trend nie pogorszył sytuacji z powodu kontraktów futures.

  • Holendrzy wprowadzają Crypto Trading w całej Europie:

Holenderska detaliczna platforma maklerska BUX uruchomiła bezpłatną platformę handlu kryptowalutami BUX Crypto.

oświadczeniu opublikowanym w dniu dzisiejszym firma ogłosiła, że BUX Crypto jest już dostępny w 25 krajach europejskich. Platforma ta ma na celu wprowadzenie nowych inwestorów na rynki kryptowalut poprzez uproszczenie handlu walutą krypto.

Nick Bortot, prezes i założyciej BUX powiedział:

Widzimy BUX Crypto jako naturalne rozszerzenie naszego obecnego asortymentu, który koncentruje się na oferowaniu produktów, które sprawiają, że nawet najnowszy inwestor może wejść na rynki finansowe.

Obecnie platforma obsługuje handel sześcioma głównymi kryptowalutami, a mianowicie Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin oraz natywny token platformy BUX. W przyszłości BUX Crypto ma dodać więcej kryptowalut do swojej ofery.

Co ciekawe, tylko pierwszych 5000 użytkowników, którzy zarejestrują się na BUX Crytpo, będzie mogło handlować bez prowizji. Pozostali będą musieli mieć co najmniej 2500 tokenów BUX, aby kwalifikować się do handlu bez dodatkowych kosztów,

Platforma zapewniła swoich użytkowników, że wkrótce zarejestruje się w holenderskim banku centralnym (DNB) jako dostawca usług kryptowalutowych, chociaż nie wyjaśnili kiedy to nastąpi. Posunięcie to byłoby kluczowe do zdobycia zaufania nowych użytkowników a także do promowania kryptowalut jako legalne i realne aktywa.

  • Oskarżenia wobec Binance:

Giełda Binance oskarżana o sprzeniewierzenie środków. Takie informacje znajdziemy w artykule Forklog. Według przedstawicieli HackControl, Binance rzekomo zablokował konto zawierające 1 milion dolarów w kryptowalutach (w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin i inne). Właściciel konta oskarża Binance o malwersacje i jak się potem okazuje, być może nie tylko on mógł stać się ofiarą domniemanego oszustwa.

Ten sam użytkownik twierdzi, że Binance jest z nim w kontakcie od 21 listopada 2018 r. i jak do tej pory nie odblokowała dostępu do środków.

Giełda rzekomo podejrzewa, że środki te pochodzą z nielegalnego źródła, a o blokadę konta poprosiła południowo koreańska policja. Użytkownik jednak skontaktował się z organami ścigania w Korei Południowej, po czym przedstawił Binance dowody świadczące o tym, że Koreańczycy nigdy takiej prośby czy też wezwania nie wystosowali. Wersję tą potwierdzają prawnicy domniemanie poszkodowanego użytkownika.

HackControl wykrył również inne przypadki możliwej malwersacji pracowników Binance, na łączną szkodę około 3 milionów dolarów. Poszkodowani przygotowują pozew zbiorowy przeciwko giełdzie.

W ciągu ostatnich miesięcy Binance wiele razy spotkał się z oskarżeniami swoich użytkowników. Chodzi m.in. o manipulowanie wartością wolumenów czy przeprowadzanie transakcji bez zgody użytkowników.

Mimo różnego rodzaju oskarżeń, Binance pozostaje liderem wśród giełd krypto pod względem wolumenu obrotu. Jeśli jednak władze potwierdzą, że dochodziło do malwersacji, giełda może mieć poważne problemy.

  • Na giełdach różnie:

Kolejna doba przyniosła delikatne spadki, ale też widoczne wzrosty. Po nich w ostatnich dniach, tym razem korektę zanotował Bitcoin o 0,49%, Ethereum o 0,93%, XRP o 0,63% i Litecoin o 0,84%. Widoczny wzrost zaliczył Bitcoin SV o 13,93% oraz Bitcoin Cash o 3,00%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi obecnie 208,3 mld dolarów a całkowity obrót 146,7 mld dolarów.

żródło: cointelegraph.com, coindesk.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button