News

#986 Newsy z dnia 09.04.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Halving na BCH – Hash Rate w górę; Rekordowy dług publiczny USA bez wpływu na BTC; Bitcoiny za zakupy z Visa; Giełda Bisq zhakowana; Spokój na giełdach.

  • Halving na BCH – Hash Rate w górę:

Nie minęła nawet doba, od momentu gdy Bitcoin Cash wprowadził halving, a wskaźnik Hash Rate znacznie wzrósł. Należy jednak również zauważyć, iż generowanie bloków znacznie spadło.

Wielu obserwatorów przewidywało, że niektórzy górnicy porzucą BCH i przejdą na bardziej dochodowe kryptowaluty, takie jak Bitcoin, po tym jak ich nagrody zmniejszą się o połowę z 12,5 do 6,25. Jednak ciągle spływające dane pokazują co innego.

W raporcie opublikowanym 1 kwietnia Arcane Research stwierdził, że istnieje realne groźba, iż hash rate zmniejszy się o połowę wraz z wartością kryptowaluty, zapowiadając jednocześnie niestabilne dni.

Wiele osób w branży krypto szybko zauważyło opóźnienie między blokami. Zespół badawczy BitMEX zaznaczył na swoim koncie na Twitterze, że upływ czasu między blokiem 630,000 a 630,001 wynosił około dwóch godzin, gdzie najczęściej wygenerowanie bloku BCH zajmuje tylko dziesięć minut.

Mimo wszystko osoby z branży są zaniepokojne tym, co stanie się ze wskaźnikem Hash Rate. Podczas gdy niektórzy górnicy mogą porzucić Bitcoin Cash aby zyskać więcej z wydobywania Bitcoina, inni udowodnią, że są gotowi stracić połowę swojego kapitału, aby utrzymać wartość BCH. Podobne zjawisko zaobserwowaliśmy w 2018 roku podczas tzw. wojny hashowej.

Blockchain Lawyer w Reddit stwierdził:

Jedyną rzeczą, która utrzymuje BCH na powierzchni w tej chwili, jest krypto-socjalizm i irracjonalni górnicy.

Następny halving na BCH nastąpi w 2024 roku.

  • Rekordowy dług publiczny USA bez wpływu na Bitcoina:

Według danych Trading Economics z dnia dzisiejszego, dług publiczny Stanów Zjednoczonych osiągnął rekordowy poziom 24 bilionów dolarów co daje nam średnio prawie 73 tysiące dolarów na każdego obywatela USA.

Jest to duże zaskoczenie po tym jak Rezerwa Federalna rozpoczęła bezprecedensowy druk pieniędzy w postaci 6 bilionów dolarów. Była to odpowiedź FED na skutki finansowe spowodowane pandemią koronawirusa, która przewiduje jednocześnie wzrost bezrobocia w Stanach Zjednoczonych aż o 13%.

Pogarszająca się ciagle sytuacja finansowa USA nie miała wpływu na Bitcoina. Mało tego, przetrwał on bez jakiejkolwiek pomocy ze strony rządu, a w chwili obecnej handel BTC / USD wzrósł o 2,1% w stosunku do początku bieżącego roku.

Tymczasem komentator ekonomiczny Peter Schiff zauważył, że prezydent USA Donald Trump zadłuża kraj w niebezpiecznym tempie.

Jeśli zostanie ponownie wybrany, zrobi więcej długu w ciągu 8 lat niż Bush i Obama w 16. Zamiast osuszać bagno, wysysa naród.

– napisał na Twitterze.

Zdaniem Maxa Keizera, to „bagno” już teraz powoduje masowy exodus w złoto i związany z tym kryzys na jego rynkach.

W ten weekend zaś zasugerował, że sprzedaż Bitcoina za kupony zadłużenia fiat jest nieodpowiedzialna. Podobną opinię wyraził Robert Kiyosaki, autor książki “Bogaty ojciec, biedny ojciec” twierdząc, że korzystanie z Bitcoina pozwala unikać systemu pieniądza fiducjonarnego.

  • Bitcoiny za zakupy z Visa:

Fold dołączył do programu Fast Track Finetch firmy Visa. Dzięki temu aplikacja zyska możliwość uruchomienia nowej karty, która będzie oferowała Bitcoiny za płatności detaliczne kartą Visa.

Do tej pory Fold oferował użytkownikom możliwość wydawania Bitcoinów lub fiatów u głównych sprzedawców detalicznych, takich jak Amazon, Uber i Starbucks, wymagając od nich synchronizacji kont z istniejącą kartą kredytową lub portfelem Lightning .

Nowa oferta Fold i Visa będzie w pewnym sensie pionierska na rynku.

Twórca aplikacji, Will Reeves powiedział:

Inne karty ogłoszone przez duże giełdy […] wymagają wydania kryptowaluty, aby wywołać zdarzenia podatkowe. Nasza karta umożliwia wydawanie dolarów i zarabianie Bitcoinów.

Zaznaczył również, że celem nowej karty jest:

[…] zastanie klientów tam, gdzie aktualnie się znajdują i danie użytkownikom możliwość gromadzenia i używania Bitcoinów w ich codziennym życiu.

Ponieważ Coinbase, ogłosiła niedawno swoje członkostwo w Visa, obszar kryptowalut i kart debetowych nadal się dywersyfikuje, obiecując użytkownikom bardziej elastyczny i znany interfejs do uzyskiwania dostępu do kryptowaluty.

W lutym tego roku Socios, popularyzator blockchain i tokenów dla fanów sportu, ogłosił wprowadzenie zintegrowanej karty członkowskiej oraz karty debetowej przedpłaconej fiat-crypto, która zapewnia funkcjonalność opartą na blockchain.

  • Giełda Bisq zhakowana:

Przez nieuczciwe działania hakera, użytkownicy stracili łącznie 250 tysięcy dolarów. Powodem tej sytuacji była “krytyczna luka w zabezpieczeniach”, jednak nie podano żadnych szczegółowych informacji. Już we wtorek giełda zablokowała możliwość handlu.

Kilkanaście godzin później dowiedzieliśmy się, z oświadczenia Bisq dla CoinDesk:

Około 24 godzin temu odkryliśmy, że napastnik był w stanie wykorzystać lukę w protokole tradingowym Bisq, atakując pojedyncze transakcje w celu kradzieży kapitału. Wiemy o około 3 BTC i 4000 XMR skradzionych 7 różnym ofiarom. To jest sytuacja, jaką znamy do tej pory.

Jak się później okazało dokładna wartość skradzionych kryptowalut wyniosła 22.000 BTC i 230.000 XMR co daje łączną kwotę 250 tysięcy dolarów.

W wiekszości przypadków włamań na giełdy, atakującego moża wyrzucić z platformy transakcyjnej. Jednak w Bisq wygląda to inaczej, o czym poinformował jeden z developerów, współpracujący z DEX. Stwierdził on, że chociaż usterka została naprawiona w środę do południa, to nic nie mogło powstrzymać działań hakera, którego tożsamości nie poznamy.

Każdy może korzystać z Bisq, nie ma cenzury. Tak jak każdy może korzystać z Bitcoinów, nie ma sposobu, aby zablokować komuś Bitcoiny.

– powiedział developer.

  • Spokój na giełdach:

Kolejny dzień nie przyniósł znaczących zmian. Delikatne wzrosty zanotował Bitcoin o 0,19%, Ethereum o 0,71%, XRP o 0,28%, Bitcoin SV o 1,72% oraz Litecoin o 0,14%. Po halvingu korektę zaliczył Bitcoin Cash o 1,83%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi obecnie 208,5 mld dolarów a całkowity obrót 127,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button