News

#990 Newsy z dnia 13.04.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: Ponad 1 mld dolarów przelanych za niecałego dolara; Ross Ulbricht: Bitcoin może spaść poniżej 3.000 dolarów; Sun oskarżony o przekupstwo; Binanace uruchamia handel opcjami Bitcoin na aplikacji mobilnej; Aktualna sytuacja na giełdach.

Ponad 1 mld dolarów przelanych za niecałego dolara:

Gdy ktoś przesłał 161.500 Bitcoinów za opłatą zaledwie 0,00010019 BTC – około 0,68 dolarów – świat kryptograficzny nie pozostał obojętny.

Według szczegółów transakcji Blockchain, pewien użytkownik przeniósł w kryptowaluty warte obecnie około 1.1 mld dolarów. Z tej kwoty 15.000 Bitcoinów wysłano do portfela, a resztę – 146.500 Bitcoinów – zwrócono na pierwotny adres.

Użytkownik Twittera KRMA_0 był jednym z pierwszych, którzy zauważyli transakcję, jednak nie zajęło dużo czasu zanim ktoś zebrał za transfer pochwały. W odpowiedzi sięgającej ponad 15.000 obserwujących, Paolo Ardoino, dyrektor ds. technologii Bitfinex, powiedział, że odpowiedzialna była ta właśnie giełda kryptograficzna, która uzupełniała swój gorący portfel:

To oficjalnie czyni transakcję Bitfinex największą w historii Bitcoina pod względem kwoty w dolarach. Ostatni raz przeniesiono ponad miliard dolarów w Bitcoinie w dniu 6 września 2019 r., kiedy 94.504 Bitcoinów – wartych wówczas 1.018 mld dolarów – zostało przekazane za 700 dolarów.

Żadna z powyższych nie była jednak największą przeniesioną ilością kryptowaluty. Ten zaszczyt przypada transakcji o 500.000 Bitcoinów dokonanej 16 listopada 2011 r. Warta wówczas 1.32 mln dolarów ta ilość Bitcoinów mogłaby zostać upłynniona obecnie za około 3.5 mld dolarów.

Ross Ulbricht: Bitcoin może spaść poniżej 3.000 dolarów:

Ross Ulbricht, założyciel Silk Road przewiduje, że cena Bitcoina spadnie w krótkim okresie, równolegle do cyklu z poprzednich lat, który poprowadził flagową kryptowalutę przez kilka fal silnej zmienności. Zauważa jednak, że flagowa kryptowaluta ostatecznie zregeneruje się i osiągnie znacznie wyższą wartość.

Patrząc na dane rynkowe sięgające 2011 r., Ulbricht zapewnia, że Bitcoin przeszedł dwa kluczowe cykle. Pierwszy rozciąga się od 2011 do końca 2017 r. i miał kilka różnych fal, kończąc się, gdy Bitcoin osiągnął najwyższy w historii poziom 20.000 dolarów. Bitcoin jest teraz w drugim cyklu i obecnie odzwierciedla rok 2014, kiedy to gwałtownie spadł i pozostał zniżkujący przez około dwa lata.

Ulbricht twierdzi, że flagowa kryptowaluta może utrzymywać tendencję spadkową do przyszłego roku. Ponadto cena może spaść znacznie niżej, prawdopodobnie spadnie poniżej 3.000 dolarów, zanim się zregeneruje. Nie dziwi zatem, że przewiduje ogromny niepokój wśród zwolenników Bitcoinów w tej fazie, ale nalega, że będzie to doskonała okazja do zakupu, tak jak miało to miejsce podczas wcześniejszych niskich punktów.

Ulbricht pozostaje optymistą w odniesieniu do długoterminowej przyszłości Bitcoina, zauważając, że po zakończeniu tego cyklu odbicie będzie prawie na pewno skutkować znacznie wyższymi cenami. Odnosząc się do swojej prognozy niższych cen, stwierdza:

Kupowanie w takim środowisku wymaga hartu ducha, ale nagrody, gdy fala III podniesie ceny do nowych szczytów, będą tego warte.

– mówi.

Nie brakuje analiz technicznych, które mają na celu przewidzenie następnego ruchu rynkowego Bitcoina. Chociaż wkład Ulbrichta w tę pulę jest godny uwagi, jest on również zawężony. Rynek kryptowalut reprezentuje nową klasę aktywów, która ma tendencję do przeciwstawiania się wielu standardowym formułom predykcyjnym.

W odróżnieniu od uznanych rynków towarowych, codziennie w przestrzeń kryptowalutową wprowadzane są nowe znaczące inwestycje. Wzrost ten wynika z faktu, że Bitcoin i inne kryptowaluty są wciąż w fazie początkowej. Gdy masowa adopcja zacznie zyskiwać na popularności, poziom inwestycji zarówno osób prywatnych, jak i instytucji będzie ogromny i bez wątpienia podważy wszelkie szacunki dotyczące bieżącej wartości.

Sun oskarżony o przekupstwo:

Główny interesariusz Steem, Dan Hensley, wysunął ciężkie oskarżenia do założyciela i dyrektora generalnego TRON, Justina Suna. Zgodnie z Hensleyem, Sun „przekupił” swoją drogę na szczyt hierarchii Steem „pieniędzmi, władzą i użytkownikami”.

Na początku marca, Steem był przedmiotem, jak wielu zwolenników uznało, wrogiego przejęcia przez Justina Suna. Najnowsze zarzuty Hensleya rzuciły nowe światło na to, jak założyciel TRON rzekomo wpłynął na fanów Steem, aby wykonali jego rozkazy. Przedstawiciel TRON odmówił komentarza na ten temat.

W rozmowie z Cointelegraph Hensley opisał sposób w jaki Sun obchodził ustalone zasady głosowania w społeczności.

Justin przegrał wojnę wyborczą w połowie okresu i zaczął oferować ludziom 2.500 dolarów miesięcznie na prowadzenie dla niego węzła – świadka w Steem. Mam dApp o nazwie 3speak, który był na Steemie, oferował nam pieniądze, moc i użytkowników.

– mówił.

„Wojna”, o której mowa, była procedurą głosowania stosowaną w celu wybrania 20 delegowanych „świadków” do nadzorowania łańcuchem Blockchain Steem. W delegowanym modelu PoS Steema posiadacze monet głosują, stawiając fundusze za świadkiem, który najlepiej reprezentuje ich interesy.

Według Hensleya Justin Sun starał się przebić zdecentralizowany model głosowania Steema, płacąc użytkownikom za głosowanie na świadków, których sam ustanowił. Hensley oskarżył Suna o przekupstwo:

Powiedział, że wszystko, co musimy zrobić, to sprawić, by ludzie przestali głosować na świadków społeczności i głosowali na jego świadków. Odmówiliśmy. Przekupywał również użytkowników Discorda, mówiąc wszystko, co chcieli usłyszeć, aby uzyskać ich głosy.

– powiedział.

Żadna ze stron dotychczas nie udostępniła publicznie zrzutów ekranu z tych rozmów, aby potwierdzić ich prawdziwość. Mimo to zarzuty są znaczące, ponieważ Hensley podpisuje się pod nimi własnym nazwiskiem, szczegółowo opisując swoje doświadczenia i publikując je w Internecie.

Binanace uruchamia handel opcjami Bitcoin na aplikacji mobilnej:

Największa giełda kryptowalut Binance oficjalnie uruchomiła opcje Bitcoin na swojej platformie transakcyjnej futures. Potwierdzając wskazówki z początku tego miesiąca, wprowadzenie zostało ogłoszone dziś rano. Na razie jest ono ograniczone do aplikacji mobilnej giełdy.

Kontrakty opcyjne dają handlowcom szansę zakupu albo prawa do zakupu (opcja kupna), albo sprzedaży (opcja sprzedaży) danego składnika aktywów po określonej „cenie wykonania”. Binance oferuje amerykańską, w przeciwieństwie do europejskiej, wersję instrumentu pochodnego, w której inwestorzy mogą wykonywać swoje prawa – tj. rozliczać kontrakt po wybranej cenie wykonania – w dowolnym momencie przed datą wygaśnięcia lub w terminie wygaśnięcia.

W przypadku kontraktów opcji BTC/Tether (USDT) handlowcy najpierw przenoszą swoje zasoby USDT z portfela spotowego do portfela futures i wybierają datę wygaśnięcia – od 10 minut do jednego dnia. 

W notatce dla traderów Binance wskazuje, że premia o stałej wartości musi zostać zapłacona na początku, co oznacza, że wszelkie potencjalne zyski z transakcji będą netto, tj. zyski minus premia.

Nie ma gwarancji, że zakup opcji zostanie zrealizowany z zyskiem po odjęciu premii. Większość zakupów opcji nie będzie opłacalna, ale mniejszość będzie bardzo opłacalna. Proszę używać na własne ryzyko.

– ostrzega giełda.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wyraźnymi korektami. Bitcoin notuje spadek o 4,2%, Ethereum 0 5,6%, XRP o 3,2%, Bitcoin Cash o 8%, Bitcoin SV o 5% a Litecoin o 6,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 9.5 mld dolarów wynosi obecnie 192.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 139.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button