News

#995 Newsy z dnia 18.04.2020

Z sobotnich wydarzeń: Ilość zwolenników XRP gwałtownie topnieje; CEO Cardano krytykuje Ethereum; Korea Płd. uważa Blockchain za złotą szansę; Aktualna sytuacja na giełdach.

Ilość zwolenników XRP gwałtownie topnieje:

XRP od dawna ma aktywną i głośną społeczność, stąd ich pseudonim „Armia XRP”. Trzecia co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej stała się ulubionym projektem tłumów, z pozornie niekończącym się przypływem zwolenników.

Jednak według nowych danych sytuacja się zmienia, a wiele raportów wskazuje, że społeczność Ripple kurczy się w błyskawicznym tempie, pomimo pozytywnych zmian fundamentalnych.

Według „The State of Digital Assets, Q1 2020” – raportu nakreślającego stan branży kryptograficznej opracowanego przez platformy eToro i The TIE, – armia XRP zaczęła się kurczyć w zauważalnym tempie. W pierwszym kwartale 2020 r. obie firmy zauważyły, że liczba użytkowników Twittera dyskutująca o kryptowalucie spadła o 16%, podczas gdy wartość tokena spadła o 9,51% w tym samym okresie.

Chociaż raport nie zawierał równoważnych danych dla Bitcoina, BitInfo wskazuje, że tweety o słowie „Bitcoin” od stycznia 2020 r. do końca marca 2020 r. średnio podwoiły się, prawdopodobnie w odpowiedzi na krach cenowy.

Dane udostępniane przez tradera kryptowalut „Zytek” wskazały, że liczba członków w chatroomach na telegramie dramatycznie spadła. Jego analiza wykazała, że od czerwca 2018 r. do 2020 r. odnotowano znaczne straty członków w wysokości od 25% do 75% w grupach kryptograficznych od @Decred i @CryptoAlerts do @WhaleClub i @Litecoin. Znaczna część tych strat miała miejsce w ciągu ostatnich sześciu miesięcy od listopada 2019 r. do kwietnia 2020 r.

W październiku ubiegłego roku Hodor – bloger opisujący każdy ruch kryptowaluty, któremu udało się zdobyć 56.000 obserwujących – stwierdził, że kończy, pozostawiając swoje konto i blogi, aby zaniknęły. Konto to zostało uznane za jedną z największych sił napędowych XRP w mediach społecznościowych.

Tiffany Hayden – samozwańcza „CEO” XRP – poszła w ich ślady. 9 marca tego roku Hayden zauważyła, że zdecydowała się sprzedać wszystkie swoje udziały, pomimo faktu, iż znaczna części obserwujących jej Twittera odwiedzała stronę, aby znaleźć wiadomości i przemyślenia na temat kryptowaluty.

CEO Cardano krytykuje Ethereum:

Niedawno odbył się wywiad z współzałożycielem Ethereum i założycielem Cardano (ADA) Charlesem Hoskinsonem. Podczas wywiadu omówił swoją krytykę rozwoju platformy Ethereum.

Hoskinson uważa, że jednym z głównych powodów, dla których rozwój Ethereum miał trudności, jest to, że zbyt wiele zależy od Vitalika Buterina osobiście:

Więc zasadniczo Ethereum porusza się z prędkością Vitalika. Więc jeśli wie, jak zrobić coś bardzo dobrze, a on staje się w czymś bardzo kompetentny, mają na pod kontrolą. Ale kiedy mówimy o badaniach, kiedy mówisz o faktycznym dostarczeniu produktu na rynek, są to rzeczy wymagające doświadczenia.

Według Hoskinsona pokazuje to, że Ethereum to pierwszy duży projekt Vitalika:

Nigdy wcześniej tego nie zrobił. To jego pierwsza firma, jego pierwszy projekt. Nigdy nie był badaczem, nigdy nie był dyrektorem generalnym.

Kolejną poważną krytyką, którą założyciel Cardano ma wobec Ethereum, jest fakt, że plany rozwoju projektów są zbyt optymistyczne, co prowadzi do nierealnych oczekiwań.

Hoskinson zasugerował, że może być również pewna nieuczciwość związana ze sposobem sprzedaży projektu:

Dlaczego doszło do tak wielkiej walki o ProgPow? Dlaczego nawet próbowali zmienić algorytm proof of work, skoro przechodzą na proof of stake? Dlaczego miałbyś w ogóle zawracać sobie głowę? Ponieważ pozbędziesz się proof of work, prawda?

Jednocześnie Hoskinson podkreślił, że bardzo szanuje Buterina osobiście:

Myślę, że masz rację, że Vitalik jest dobrym facetem. Nigdy nie kwestionowałem jego etyki. Nigdy nie kwestionowałem jego uczciwości ani wiary w produkt lub ekosystem.

– powiedział.

Korea Płd. uważa Blockchain za złotą szansę:

Rząd Korei Południowej stwierdził, że rynek Blockchain stanowi dla kraju „złotą szansę”. Wzywa firmy z sektora prywatnego w Korei Południowej do wykorzystania tego potencjału.

Według raportu opublikowanego przez Fn News, wiceminister ds. strategii i finansów, Koo Yun-cheol, zorganizował spotkanie na temat technologii Blockchain, w którym wzięło udział wielu prywatnych ekspertów z branży.

Koo wskazał na pozytywne prognozy dotyczące rozwoju technologii Blockchain na rynkach zagranicznych, takich jak Europa i USA.

Oczekuje się, że wielkość branży związanej z Blockchain będzie wzrastać średnio o ponad 80% rocznie i będzie wspierać konkurencyjne kraje zagraniczne w zajmowaniu rynku, który przyciąga uwagę jako obiecująca technologia w przyszłości.

– dodał.

Wiceminister potwierdził, że luka technologiczna w Blockchain między Stanami Zjednoczonymi, Europą i Chinami może zostać zmniejszona w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat.

To samo spotkanie wezwało rząd Korei Południowej do wzięcia czynnej roli w nadchodzącej przestrzeni. Argumentowali, że kraj może skorzystać z tych możliwości, biorąc pod uwagę utworzenie początkowego rynku.

Publiczny projekt pilotażowy, w którym popyt rynkowy został potwierdzony w ramach projektu pilotażowego, został przyjęty jako projekt główny. System wymaga również reorganizacji.

– mówi Koo.

Rząd nie ujawnił jeszcze konkretnego budżetu na wzmocnienie krajowego przemysłu Blockchain.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują niewielkie wzrosty w całej czołówce kryptowalut. Bitcoin notuje wzrost o 2,1%, Ethereum o 7,3%, XRP o 2,8%, Bitcoin Cash o 3,2%, Bitcoin SV o 2,1% a Litecoin o 2,8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 5.6 mld dolarów wynosi obecnie 208.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 124.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalu

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button