News

#999 Newsy z dnia 22.04.2020

Z środowych wydarzeń: Amerykanie ufają Bitcoinowi; RSK z technologią blockchain dla argentyńskich banków; Antimatter Kingdom następcą PlusToken?; Dharma wprowadza płatności za pomocą Twittera; Na giełdach wzrosty.

  • Amerykanie ufają Bitcoinowi:

Analitycy rynkowi twierdzą, że Bitcoin będzie najbardziej atrakcyjny dla obywateli Stanów Zjednoczonych, którym rząd nie przynał czeków stymulacyjnych w kwocie 1.200 dolarów.

Gdy wiele informacji potwierdzało tendecję inwestowania czeków stymulacyjnych w zakup Bitcoina, Gabor Gurbacs, dyrektor ds aktywów cyfrowych w VanEck, stwierdził, że ci, którzy zostali pominięci w otrzymanku pomocy od rządu, nadal będą szukać możliwości inwestycji w krypto. Zamiast krókoterminowych inwestycji, ludzie będą bardziej ufać Bitcoinowi za jego wartość, stabilizację w trudnych czasach i niezależność.

Jak zaznaczył w tweecie:

Ci, którzy nie otrzymali czeków stymulacyjnych ani pomocy od korporacji, najprawdopodobniej kupią Bitcoin, ponieważ jest nieemitowany przez państwo oraz jest twardym aktywem.

Dodał też:

Najbardziej wpływowa grupa nowych użytkowników Bitcoina dopiero wkracza na arenę.

Jego słowa ukazały się zaledwie kilka dni po tym, gdy dane sugerowały, że pieniądze amerykańskiej pomocy już zostały skierowane w inwestycje krypto.

Według giełdy Coinbase, depozyty na pełną wartość 1.200 dolarów wzrosły czterokrotnie.

Tymczasem Stany Zjednoczone planują pomoc o wartości ponad 69 milionów Bitcoinów dla małych firm. Nowy pakiet stymulacyjny zakłada finansowanie w kwocie 484 mld dolarów, która wg pracodawców będzie przebiegać w kilku fazach i będzie trwała wiele miesięcy. Inni zaś, domagają się stałej pomocy w regularnych wypłatach w kwocie 2 tys dolarów.

Ogólne wrażenie zarówno wśród użytkowników Bitcoina, jak i konsumentów, wskazuje jednak na pomysł, że 1.200 dolarów to niewystarczająca rekompensata za utratę miejsc pracy, dochodu i innych ograniczeń z powodu pandemii koronawirusa.

Autor „The Bitcoin Standard”, Saifedean Ammous, jest jednym z najbardziej głośnych krytyków obostrzeń, w szczególności twierdząc, że rząd USA jest nieudolny w zwalczaniu koronawirusa, o czym świadczy ilość zgonów z powodu zakażeń.

  • RSK z technologią blockchain dla argentyńskich banków:

RSK z technologią blockchain wkracza z program pilotażowym, który ma na celu usprawnienie procesów płatności między argentyńskimi bankami i instytucjami finansowymi. System, promowany przez argentyńskie konsorcjum banków i firm technologicznych pod patronatem Central Bank of Argentina, wdrażany blockchain, miałby być wykorzystany do obsługi roszczeń z tytułów poleceń zapłaty.

Program został ogłoszony przez IOV Labs, twórcę blockchain RSK. Firma ta jest częścią 2019 Financial Innovation Roundtable, który skupia w sobie także m.in. Sabra Group, Banco de la Provincia de Córdoba, BBVA, ICBC, Banco Santander. Grupa pracowała przez kilka miesięcy od końca 2019 roku, aby stworzyć program, który śledziłby transakcje na rachunkach bankowych za pośrednictwem sieci zdecentralizowanej.

System ten głównie będzie obsługiwał transakcje polecenia zapłaty dla klientów, w przypadku których zapłata jest inicjowana przez odbiorcę środków, a nie nadawcę przelewu. Dzięki blockchain grupa może kontrolować roszczenia między różnymi podmiotami, takimi jak banki, izby rachunkowe i pośrednicy finansowi.

Chociaż system już istnieje i jest użyteczny, to celem IOV Labs jest zapewnienie prostej i wydajnej alternatywy dla tradycyjnych transakcji. Rozwiązanie to jest testowane przez banki skupiające się w ramach 2019 Financial Innovation Roundtable. Po zakończeniu programu pilotażowego, zostanie podjęta decyzja, czy sieć powinna zostać powiększona o kolejne podmioty, czy o dodatkowe aplikacje.

Sieć RSK jest pod wieloma względami konkurentem Ethereum, ale zamiast tworzyć niezależną wartość, obserwujemy strategię “jazdy na barana” na Bitcoin. Natywny token sieci jest wersją Bitcoina, chociaż ma również swój własny, o nazwie RIF. W lutym bieżącego roku poinformowano, iż RSK uruchomił most dla Ethereum, który daje możliwość zamianę tokena między dwoma sieciami.

Współpraca z argentyńską grupą finansową może być postrzegana jako ekspansja na rynek blockchain, obecnie zajmowany przez projekty takie jak Ethereum Enterprise Alliance , Corda i Hyperledger .

  • Antimatter Kingdom następcą PlusToken?

Wszystko wygląda na to, że Antimatter Kingdom, nowy chiński program kryptograficzny Ponzi, zebrał Bitcoiny o wartości 11 mln dolarów w ciągu niespełna miesiąca działania. Po jego uruchomieniu na początku kwietnia AK ogłosił się jako “grupa aplikacji super-górniczych”, działających w łąńcuchu CXC.

W komunikacie prasowym znajdziemy informację, że Antimatter Kingdon zmniejsza swoją podać o 18% co 90 dni, tak aby zachęcić inwestorów do skorzystania z szansy, jakie dają te ruchy. Dalej czytamy, iż CXC twiedzi, że zawiera:

[…] rewolucyjną strukturę biznesową blockchain.

Pozwala ona:

[…] konkurować z okrutnym prawem kosmicznej entropii i sprawić, że rozwój cywilizacji komercyjnej będzie trwały i uporządkowany.

Inwestorzy mają możliwość wykorzystać wszystkie możliwości AK za pomocą różnych schematów wydobywania w chmurach w zamian za Bitcoiny. Zapewnia się też zwroty w postaci:

[…] ciągłego przekazywania siły wzrostu ekologii źródła.

Podczas gdy AK twierdzi, że zaabsorbował 180 tys BTC, to wydaje się jednak, że zarobił 11 mln dolarów w kryptowalucie. Program jest jednak coraz częściej porównywany do oszustwa PlusToken, jakie miało miejsce w 2019 roku. Wtedy ten rzekomy super-portfel otrzymał od inwestorów 1,4 mld dolarów w Bitcoinach, jednak jak się potem okazało był to zwykły scam. PlusToken osiągnął bezprecedensowe zyski, przejmując około 1% całkowitej podaży Bitcoin.

  • Dharma wprowadza płatności za pomocą Twittera:

Rozwiązanie bankowe w systemie blockchain, Dharma, wdrożyła nową funkcję o nazwie Płatności Społecznościowe, która umożliwia użytkownikom wysyłanie dolarów amerykańskich na dowolny uchwyt na Twitterze.

Tweet z dnia dzisiejszego wyjaśnił, że płatności można dokonywać niezależnie od położenia geograficznego lub tego, czy odbiorca ma konto Dharma.

Użytkownicy aplikacji mogą dokonywać płatności na uchwyty Twittera bezpośrednio ze swojego portfela, o ile na koncie są wystarczające środki. Kolejnym krokiem jest ponowne przesłanie płatności do bota Twittera i otagowanie odbiorcy w celu powiadomienia.

Odbiorcy płatności muszą skorzystać z linku przesłanego przez bota, aby móc założyć konto Dharma i połączyć je ze swoim kontem na Twitterze, w celu odebrania pieniądze. Jednak, jak w przypadku wszystkich depozytów na rachunkach Dharmy, saldo będzie zarabiać odsetki za pośrednictwem Compound.

Dharma wymienia szereg potencjalnych zastosowań jakie dają te możliwości, w tym przekazywanie mikropłatności, transgraniczne darowizny charytatywne i przyjmowanie płatności biznesowych.

Nie jest ona pierwszą firmą, która wdrożyła takie rozwiązanie. W styczniu nawet sam Twitter był podobno zainteresowany integracją takiej funkcji, chociaż ówczesny rzecznik zaprzeczył, że jest ona obecnie w fazie rozwoju.

  • Na giełdach wzrosty:

Po korektach, jakie zauważaliśmy w ostatnich dniach, dziś giełda na zielono. W górę poszedł Bitcoin o 3,88%, Ethereum o 6,32%, XRP o 2,31%, Bitcoin Cash o 5,12%, Bitcoin SV o 5,43% i Litecoin o 3,06%.

Kapitalizacja całego rynku wyniosła 206,2 mld dolarów, a całkowity obrót 122 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button