News

#945 – #948 Newsy z dni 28.02 – 02.03.2020

Z ostatnich wydarzeń: Bitfinex wycofuje 46 par handlowych; Malta określa status prawny Binance; Bank Anglii: przyjęcie krypto może wpłynąć na udzielanie kredytów; Filipiński urzędnik oskarżony o sprzeniewierzenie milionów dolarów; Japońska giełda zostaje przekształcona w amerykańską platformę; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bitfinex wycofuje 46 par handlowych:

Bitfinex, 11. największa giełda kryptowalut według dziennego wolumenu obrotu, usunie dziesiątki par handlowych w tym tygodniu.

Zgodnie z dzisiejszym postem na blogu Bitfinex usunie 46 par kryptograficznych w piątek, 6 marca, z powodu niskiej płynności na platformie. Giełda kryptowalut uważa, że usuwanie par handlowych jest powszechnym środkiem, który powinien poprawić płynność na platformie Bitfinex.

Większość par handlowych, które mają zostać usunięte w piątek, to altcoiny będące w parze z Ethereum, drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej. Lista obejmuje około 30 par handlowych, w tym altcoiny, takie jak token OKEx, Verge i Nucleus Vision.

Kolejne 16 par handlowych obejmuje handel altcoinami z Bitcoinem, w tym Hydro Protocol i Medicalchain. Inne pary handlowe to OmiseGO / DAI, 0x / DAI oraz jedna para handlowa z japońskim jenem XVG / JPY.

Bitfinex zalecił użytkownikom anulowanie wszelkich otwartych zleceń z powyższymi parami handlowymi przed 6 marca, podkreślając, że wszystkie pozostałe otwarte zlecenia zostaną automatycznie anulowane przez system.

Według aktualnych danych Bitfinex obsługuje obecnie około 350 par handlowych na swojej platformie. Według danych z Coin360 dzienny wolumen obrotu Bitfinex wynosi około 118 milionów dolarów.

Malta określa status prawny Binance:

W ostatnim wywiadzie parlamentarzysta z Malty starał się wyjaśnić status prawny największej giełdy kryptowalut Binance w kraju wyspiarskim.

W ostatnim wywiadzie, maltański minister ds. usług finansowych i gospodarki cyfrowej, Bartolo Clayton, potwierdził, że Binance nigdy nie uzyskał licencji w jurysdykcji:

Jak poinformował Maltański Urząd ds. Usług Finansowych, który jest niezależnym organem, a nie podmiotem państwowym, do czasu napisania tego dokumentu Binance nigdy nie posiadał oficjalnej licencji MFSA. Takie oświadczenie zostało dalej potwierdzone przez Changpenga Zhao, CEO Binance, na jego osobistym koncie na Twitterze, gdzie stwierdził również, że Malta nie zmieniła swojego stanowiska.

– czytamy w wywiadzie.

Minister starał się także rozwiać obawy, że Malta wycofała się ze swojego liberalnego stanowiska wobec biznesu związanego z kryptowalutami:

Nie oznacza to zatem, że rząd w taki czy inny sposób wprowadził ostrzejsze lub bardziej rygorystyczne stanowisko wobec krypto. (…) Przeciwnie, rząd Malty jest zaangażowany w połączenie technologii Blockchain wraz z innymi sektorami niszowymi. (…) Ponadto rząd Malty opowiada się za nadrzędną i całościową strategią w zakresie usług cyfrowych, finansowych i innowacyjnych na Malcie. Więcej szczegółów na temat nowej strategii zostanie ujawnionych w nadchodzących miesiącach.

– powiedział minister Clayton.

Uwagi Claytona wynikają z publicznego oświadczenia opublikowanego przez maltański organ nadzoru finansowego, Malta Financial Services Authority (MFSA), który stwierdza, że Binance nie jest upoważniony przez MFSA do działania w sferze kryptowalut i dlatego nie podlega przepisom nadzoru MFSA.

Następnego dnia dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao (CZ), odpowiedział na obawy wyrażone przez społeczność kryptowalut. CZ napisał, że Binance ma wiele podmiotów regulowanych na całym świecie, obsługiwanych przez partnerów lub bezpośrednio przez Binance.com.

Binance.com zawsze działało w sposób zdecentralizowany, przez co docieramy do naszych użytkowników w ponad 180 krajach na całym świecie.

– czytamy we wpisie Zhao na Twitterze.

Bank Anglii: przyjęcie krypto może wpłynąć na udzielanie kredytów:

Jon Cuncliffe, zastępca gubernatora stabilności finansowej brytyjskiego banku centralnego Bank of England (BoE), ostrzegł, że pojawienie się gospodarki kryptowalutowej może osłabić lub wyeliminować wydawanie kredytów bankowych.

W przemówieniu wygłoszonym w London School of Economics, Cunliffe przewidział, że integracja stablecoinów na platformach mediów społecznościowych może doprowadzić do tego, że ludzie włożą większość swoich pieniędzy przechowywanych obecnie w bankach do portfeli krypto, ostrzegając:

W takim świecie oraz w zależności od tego, w jaki sposób i czy stablecoiny zostały zabezpieczone innymi aktywami finansowymi, podaż kredytu dla realnej gospodarki za pośrednictwem systemu bankowego może ulec osłabieniu lub nawet zniknąć. To byłaby zmiana z głębokimi konsekwencjami ekonomicznymi.

– powiedział Cunliffe.

Cunliffe stwierdził także, że wirtualne waluty stawiają bardzo ważne pytania dla rządu Wielkiej Brytanii, organów regulacyjnych i Banku Anglii. Cincliffe wezwał organy regulacyjne i banki centralne do przygotowania się na wyjątkowe wyzwania związane z powstającym ekosystemem kryptowalut, zanim stanie się ono ważne z systemowego punktu widzenia.

Filipiński urzędnik oskarżony o sprzeniewierzenie milionów dolarów:

Raul Lambino, administrator Cagayan Economic Zone Authority (CEZA) – specjalnej strefy ekonomicznej, która udziela licencji na prowadzenie giełd kryptowalut na Filipinach – został posądzony o korupcję.

„The Manila Times” opublikował artykuł, który rzekomo wyciekł z Filipińskiej Narodowej Agencji Koordynacyjnej Wywiadu (NICA). Wydawca gazety twierdzi, że Lambino ma niewiadomego pochodzenia majątek liczony w dziesiątkach milionów dolarów.

Obecnie wielu ludzi z Pangasinan, szczególnie pośród regionalnych przywódców politycznych, uważa, że Lambino jest najlepiej zarabiającym urzędnikiem państwowym w prowincji.

– czytamy w raporcie NICA.

Rzekomo każda firma kryptowalutowa ubiegająca się o działanie w ramach CEZA musi wnieść opłatę w wysokości 100.000 dolarów za główne opłaty licencyjne plus opłatę aplikacyjną w wysokości 100.000 dolarów. Jednak raport wywiadu podaje, że Lambino odnotowuje, że ma tylko 3.000 dolarów na rachunku za te opłaty, co sugeruje, że sprzeniewierza pozostałe 97.000 dolarów.

Raport sugeruje, że z 25 firm kryptowalutowych działających w CEZA administrator zebrał co najmniej 4,8 miliona dolarów w samych opłatach aplikacyjnych i licencyjnych. W raporcie stwierdzono również, że wiele firm przekazało 10% swoich akcji kapitałowych skorumpowanym urzędnikom CEZA.

Z raportu NICA rzekomo wynika, że firmy kryptograficzne płacą Lambino tygodniowe wynagrodzenie, przyczyniając się do nielegalnego dochodu Lambino w wysokości 98.000 dolarów tygodniowo, który jest zarabiany także dzięki różnym programom.

Lambino rzekomo wydał równowartość dziesiątek tysięcy dolarów na kampanie wyborcze członków swojej rodziny, a CEZA zatrudniła pracowników do pracy nad kampaniami. W wyborach śródterminowych na Filipinach w 2019 syn Lambino, Mark, został wybrany na wicegubernatora prowincji, a jego żona Marilyn wygrała wybory na burmistrza Mangaldanu.

W raporcie stwierdza się także, że znaczną część kampanii sfinansowali chińscy inwestorzy zainteresowani grami lub kryptowalutami.

Raport NICA twierdzi, że Lambino wyjechał za granicę 22 razy w ciągu roku, naruszając zakaz zagranicznych podróży dla filipińskich urzędników rządowych. Wygląda na to, że administrator CEZA przygotowuje się teraz do składania ofert na kongres filipiński w 2022 r., a NICA spekuluje, że Lambino może czuć, że jego czas w CEZA jest policzony:

Co zaskakujące, jego działania stały się odważniejsze w ostatnich miesiącach w zakresie pozyskiwania funduszy, pomimo oświadczenia PRRD (prezydenta Rodrigo Roa Duterte) przeciwko skorumpowanym urzędnikom rządowym. Najwyraźniej mógł wyczuć, że może zostać zastąpiony w dowolnym momencie.

– stwierdza NICA.

Japońska giełda zostaje przekształcona w amerykańską platformę:

Japoński gigant Line zamknął swoją tajlandzką giełdę kryptograficzną z siedzibą w Singapurze i ponownie uruchomił ją jako globalną, amerykańską platformę.

Zespół giełdy – który po raz pierwszy uruchomił BitBox w Singapurze w 2018 r. – ujawnił, że nowa amerykańska platforma przyjmie nową nazwę BitFront.  BitFront jest obsługiwany przez LVC USA, amerykańską spółkę zależną od LVC Corporation, skoncentrowaną na aktywach i technologii Blockchain.

Na dzień dzisiejszy użytkownicy są automatycznie przekierowywani z BitBox na adres URL BitFront, gdzie seria powiadomień informuje ich o zmianach platformy. Aplikacja handlowa BitBox na iOS i Androida nie jest już dostępna. Zespół opublikował również szczegółowe informacje na temat obsługiwanych kryptowalut, pokrywających się z poprzednio oferowanymi w BitBox: Bitcoin, Ethereum, Tether i token LINK.

Aby podkreślić moment uruchomienia platfomy, depozyty składane za pomocą przelewów internetowych w walutach fiat są teraz tymczasowo oferowane jako bezpłatne dla mieszkańców wybranych stanów Ameryki.

Mieszkańcy trzech stanów USA – Hawajów, Nevady i Nowego Jorku – nie są uprawnieni do korzystania z BitFront, a także wiele krajów na całym świecie. BitFront twierdzi, że lista nie jest ostateczna i zostanie zaktualizowana wraz z zatwierdzeniami regulacyjnymi.

Dzięki przekształceniu BitBox w jego amerykański zamiennik – LVC Corporation obsługuje obecnie dwie giełdy kryptograficzne. We wrześniu ubiegłego roku firma uzyskała licencję operacyjną na giełdę kryptograficzną od japońskiego organu nadzoru finansowego i rozpoczęła działalność na swojej platformie BitMax.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Ceny kryptowalut idą znacząco w górę. Największy skok należy dziś do Bitcoina SV: +12%. Za nim kolejno: Bitcoin Cash +9,6%, Tezos +8,5%, Litecoin +7,9%, Ethereum +7,2%, EOS +6,4%, XRP +5%, Bitcoin +4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi obecnie 254.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 169.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button