News

#243 Newsy z dnia 19.03.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Miasto w USA zakazuje otwierania placówek miningowych; Brytyjska firma stworzy największą farmę Bitcoinów w kraju; MasterCard jest otwarty na krajowe kryptowaluty; Najmniejszy komputer na świecie będzie korzystać z Blockchain; Na giełdach zielono.

Miasto w USA zakazuje otwierania placówek miningowych:

W ubiegły czwartek Rada Miejska miasta Plattsburgh w stanie Nowy Jork przyjęła lokalne prawo zabraniające wszelkich nowych komercyjnych działalności miningowych przez następne 18 miesięcy ze skutkiem natychmiastowym. Miasto zamierza wykorzystać ten czas do ustanowienia zasad dla komercyjnych kopaczy kryptowalut mając na względzie ochronę mieszkańców przed płaceniem zwiększonych kosztów użycia energii elektrycznej.

Podczas dyskusji na temat ustawy radni podkreślili, że zakaz może zostać zniesiony znacznie wcześniej, kiedy zabezpieczenia będą już wprowadzone. Radna Rachelle Armstrong powiedziała, że okres ten może być zbyt długi, i obawia się, że zakaz może być wprowadzony kosztem biznesów miejskich. W tym celu rada musiałaby ustanowić zasady dla firm mających nadzieję na uruchomienie placówek miningowych, a zasady te skupiałyby się na tym, kto zapłaci za zwiększone zużycie energii elektrycznej.

Radny Patrick McFarlin zgodził się, że 18 miesięcy to zbyt długi czas i dodał, że natychmiastowe działania są potrzebne.

Nasze społeczeństwo nie zasługuje na 18 miesięcy, nasze społeczeństwo nie zasługuje nawet na sześć miesięcy czekania na nas, abyśmy mogli wspólnie zadziałać i sobie z tym poradzić. Mimo tego coś trzeba zrobić już teraz, a teraz mamy 18 miesięcy. Prawo wyraźnie mówi, że my jako Rada możemy działać, a jeśli będziemy działać to moratorium potrwa znacznie krócej niż 18 miesięcy.

– zwrócił uwagę. 

Płatnicy powinni otrzymać rekompensatę, nie powinniśmy być opodatkowani, nie powinniśmy być tym obciążeni.

 – powiedział jeden mieszkańców podczas spotkania.

Ustawę stworzono po tym, jak Plattsburgh przekroczył swój miesięczny przydział elektryczności na początku tego roku. W rezultacie każdy mieszkaniec miasta w styczniu odnotował wzrost rachunków za energię. Za wzrost zużycia energii odpowiedzialność ponoszą dwie kopalnie kryptowalutowe w mieście.

Brytyjska firma stworzy największą farmę Bitcoinów w kraju:

Bladetec, brytyjski dostawca sprzętu komputerowego, niedawno ujawnił plany budowy Bitcoinowej farmy na południowym wschodzie Wielkiej Brytanii. Projekt nazwany „Third Bladetec Bitcoin Mining Company Ltd (TBBMC)” ma na celu pozyskanie 10 mln funtów lub około 13.9 mln dolarów od inwestorów na budowę i prowadzenie farmy w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat. Deweloperzy planują następnie sprzedaż wydobytych monet, a także sprzętu miningowego, aby zapewnić zwroty z inwestycji.

Założyciel Bladetec, John Kingdon, twierdzi, że inwestorzy nie ryzykują utraty pieniędzy. Według jego obliczeń sprzedaż samego sprzętu przyniosłaby zysk. Nie wiadomo, czy wziął pod uwagę takie czynniki jak obniżenie cen sprzętu oraz wzrost kosztów wydobycia, które każdego roku wymaga więcej energii elektrycznej i mocy obliczeniowej. TBBMC oczekuje, że zwroty z inwestycji podążą jednym z czterech scenariuszy w zależności od wartości Bitcoina w ciągu najbliższych dwóch lat. Scenariusze wahają się od rocznego spadku cen o 40% , do rocznego wzrostu cen o ponad 50%.

Założona w 2002 roku firma Bladetec świadczyła usługi wsparcia IT, dostaw i konsultingu dla takich instytucji, jak Brytyjskie Ministerstwo Obrony, NATO i National Grid. TBBMC będzie pierwszą kopalnią Bitcoinów w europie finansowaną przez inwestorów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością chronionej prawem Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z projektem, TBBMC obejmie ponad 325 metrów kwadratowych w trzech lokalizacjach w Londynie, Surrey i Suffolk. Biorąc pod uwagę wysoką cenę wydobycia jednego Bitcoina w Wielkiej Brytanii, która podobno wynosi około 8400 dolarów, większość zebranych funduszy zostanie pochłonięta przez koszty energii, ponieważ firma planuje wydobyć 1280 Bitcoinów.

MasterCard jest otwarty na krajowe kryptowaluty: 

MasterCard jest otwarty na ideę wykorzystania w przyszłości krajowych cyfrowych walut emitowanych przez banki centralne, jak twierdzi współprzewodniczący firmy Mastercard Asia/Pacific. Członek ścisłego kierownictwa MasterCard, Ari Sarker, powiedział, że jeśli rządy chcą stworzyć krajową kryptowalutę, chętnie spojrzą na nie w bardziej korzystny sposób [w porównaniu do kryptowalut w ogóle].

Dopóki jest wspierana przez organ regulacyjny i wartość – nie jest anonimowa i spełnia wszystkie wymogi regulacyjne. Myślę, że byłoby to dla nas bardziej interesujące.

– powiedział.

Ajay Banga, dyrektor generalny MasterCard, powiedział także zeszłej jesieni, że MasterCard znajdzie sposób wejścia do gry dla tworzonych przez rząd walut cyfrowych, określając wszystkie inne kryptowaluty bez poparcia rządowego jako „śmieci”.

Waluty wydawane przez rząd były omawiane w kilku krajach na całym świecie, ale jak dotąd fenomen nie został przez większość zrealizowany. Najbardziej znanym przykładem pomyślnie wydanej państwowej kryptowaluty jest Wenezuelski Petro, który został niedawno wydany.

Zarówno MasterCard jak i Visa dokonały reklasyfikacji zakupów w Bitcoinie na transakcje gotówkowe, czego skutkiem są dodatkowe opłaty dla ich klientów korzystających z kryptowalut. Firma MasterCard złożyła patent na natychmiastowe płatności za pomocą technologii Blockchain w listopadzie zeszłego roku, a rzecznik firmy zauważa, że MasterCard Labs złożyło ponad 30 patentów związanych z technologią Blockchain i kryptowalutą.

MasterCard Labs pracuje nad technologią Blockchain, która będzie obsługiwać szeroki zakres sposobów używania, między innymi płatności międzybankowych [business to business], śledzenie zobowiązań finansowych w łańcuchu wartości, wymiana danych Know Your Customer (KYC) i Anti-Money Laundering (AML) między zaufanymi stronami i nie tylko.

– podaje.

Sarker dodał również, że MasterCard prowadzi programy pilotażowe w Singapurze i Australii systemów płatności zbliżeniowych. Niedawno fala banków zakazała kupna kryptowalut za pomocą kart kredytowych, w tym Lloyd’s Banking Group w Wielkiej Brytanii i J.P. Morgan Chase, Citigroup oraz Bank of America w USA.

Najmniejszy komputer na świecie będzie korzystać z Blockchain:

IBM ogłosił, że najmniejszy komputer na świecie – jego rozmiary będą mniejsze niż ziarnko soli – wykorzysta technologię Blockchain i wkrótce będzie wbudowany w urządzenia codziennego użytku.

W podsumowaniu rocznego raportu „5 in 5”, w którym IBM wyszczególnia jakie innowacje technologiczne mogą pojawić się w ciągu najbliższych pięciu lat, kierownik badań IBM, Arvind Krishna, pozycję lidera dał implementacji Blockchaina. Ogłoszenie pojawiło się pierwszego dnia konferencji IBM Think 2018 w Las Vegas.

W ciągu następnych pięciu lat kotwice kryptograficzne – takie jak kropki atramentu lub małe komputery mniejsze od ziaren soli – będą osadzone w przedmiotach i urządzeniach codziennego użytku. […] Będą używane w połączeniu z technologią rozproszonych rejestrów Blockchaina, aby zapewnić autentyczność obiektu od miejsca jego powstania do momentu dotarcia do rąk klienta.

– napisał.

Jest to kolejny krok w trwającej kilka lat podróży IBM do eksperymentów Blockchain. Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku w zakresie bezpieczeństwa łańcucha dostaw, nanochip IBM będzie miał taką samą moc obliczeniową, jak jego znacznie większy odpowiednik z początku lat dziewięćdziesiątych. Pozwoli to na na wykonywanie operacji przetwarzania danych w wymaganej skali, w tym monitorowanie, analizę, komunikację, a nawet działanie w oparciu o dane.

W styczniu 2018 r. IBM i Maersk uruchomiły szeroko reklamowaną operację łańcucha dostaw Blockchain, która była w przygotowaniu od ponad roku. W tym samym czasie firma ogłosiła, że inwestuje w dedykowany fundusz na finansowanie startupów Blockchain.

Na giełdach zielono:

Przez ostatnią dobę kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 7 mld dolarów i wynosi obecnie 321,4 mld dolarów. Słupki wszystkich 100. najważniejszych walut wg. cointelegraph poszły znacznie w górę. Bitocoin i Ethereum o 12%, Ripple o 21%, Bitcoin Cash o 11,5% i Litecoin o 10%. Największy wzrost odnotowały Cardano i EOS, kolejno o 33,6% i 32,2%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 18,8 mld dolarów.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom
Source
cointelegraph.comcoindesk.comcoinmarketcap.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button