News

#271 Newsy z dnia 16.04.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Byli pracownicy Google tworzą społeczność deweloperów Blockchain; Malta opracowała test sprawdzający dla projektów ICO; Samsung chce korzystać z Blockchainowego łańcuch dostaw; Tajwański górnik kryptowalutowy postrzelony przez gangsterów; Spadki na giełdach.

• Byli pracownicy Google tworzą społeczność deweloperów Blockchain:

Trzej byli pracownicy Google połączyli siły aby utworzyć społeczność xGoogler Blockchain Alliance (GBA) dla wszystkich byłych pracowników Google zainteresowanych technologią Blockchain.

Byli pracownicy Google i liderzy społeczności Chinese Blockchain, Hitters Xu – założyciel platformy Blockchain Nebulas, Daniel Wang – założyciel zdecentralizowanej giełdy i otwartego protokołu Loopring, oraz Andy Tian, dyrektor generalny i założyciel Gifto, stworzyli GBA z uwagi na rosnący popyt na developerów Blockchain.

GBA będzie służyć jako przestrzeń do wspólnych badań, dialogu i rozwoju w zakresie technologii Blockchain dla Googlersów, podaje informacja prasowa.

Google zawsze znajdowało się w czołówce nowych technologii na całym świecie, od Androida po sztuczną inteligencję. Jako pracownicy Google możemy wykorzystać nasze wyjątkowe doświadczenia, aby rozszerzyć wpływy Blockchainu, na wszystkich i wszędzie.

– mówi Tain.

GBA działa obecnie w Bay Area, Pekinie i Szanghaju, ale stara się rozszerzyć działalność na dowolne miejsce, gdzie są obecni i byli pracownicy Google, którzy są zainteresowani Blockchainem.

Google wykazało zarówno chęć jak i niezdolność do wspierania Blockchain i kryptowalut. W marcu Google ogłosiło, że zablokuje wszystkie reklamy związane z kryptowalutami w Google Adwords, a tydzień później firma poinformowała, że pracuje nad dwoma Blockchainowymi produktami w celu stworzenia odpornego na manipulacje systemu księgowania i platformy operacyjnej w chmurze.

• Malta opracowała test sprawdzający dla projektów ICO:

Malta jest coraz bliżej wydania testu, który jasno określiłby, kiedy aktywa pochodzące z ICO są papierami wartościowymi.

W opublikowanym dokumencie konsultacyjnym, Maltański Urząd ds. Usług Finansowych (FSA) przedstawił wniosek dotyczący tak zwanego Testu Instrumentów Finansowych, który ostatecznie stałby się częścią proponowanej ustawy o wirtualnym kapitale finansowym (Virtual Financial Asset Act – VFAA)

Agencja podała, że metodologia testu została opracowana na podstawie informacji zwrotnych dotyczących poprzedniego dokumentu opublikowanego w listopadzie 2017 r., który wstępnie przedstawił tę koncepcję.

Zgodnie z najnowszym dokumentem, test obejmuje trzystopniowy proces, który najpierw sprawdzi, czy kapitał DLT należy do kategorii „wirtualnych tokenów”.

Token wirtualny to kapitał DLT, który nie ma użyteczności, wartości ani zastosowania poza platformą DLT, na której został wydany i nie można go wymienić na fundusze na takiej platformie lub wymieniać z emitentem takiego kapitału DLT.

– podaje dokument.

Zgodnie z FSA, tokeny należące do tej kategorii byłyby wykluczone z ustawy VFAA.

Aktywa, które mogą być przedmiotem obrotu na rynku wtórnym, przechodzą następnie do drugiej fazy testu, w której stosowane będą różne definicje papierów wartościowych określone przez europejskie organy nadzoru finansowego, w tym zbywalne papiery wartościowe, instrumenty rynku pieniężnego lub finansowe instrumenty pochodne.

Jeżeli token wejdzie w zakres którejkolwiek z tych definicji, podlegałby wówczas nadzorowi regulacyjnemu obowiązującej dyrektywy w sprawie rynków instrumentów finansowych (MiFID) egzekwowanej na rynkach finansowych Unii Europejskiej.

Wynik negatywny na etapie drugim doprowadziłby do trzeciego etapu testu, w którym tokeny ICO byłyby regulowane w ramach proponowanej ustawy VFAA. FSA oświadczyło, że ta metoda będzie obejmowała hybrydową strukturę, która będzie przyjmować zarówno istniejące regulacje unijne, jak i krajowe.

Rząd wyspy stara się stworzyć sprzyjające, ugruntowane środowisko prawne dla innowacji Blockchain, mając na celu przyciągnięcie przedsiębiorstw Blockchainowych do kraju. Kilka znaczących giełd kryptowalutowych, takich jak Binance i OKEx, rozpoczęło już działalność na tej wyspie. 

Samsung chce korzystać z Blockchainowego łańcucha dostaw:

Samsung ujawnił, że zamierza wykorzystać technologię Blockchain do swojego globalnego łańcucha dostaw, o czym poinformował dziś Bloomberg.

Samsung SDS, spółka zależna firmy ds. IT, przygląda się technologii chcąc obniżyć koszty nawet o 20%, twierdzi wiceprezes, Song Kwang-woo. Posunięcie to, jeśli dojdzie do skutku, poszerzy możliwości interakcji firmy z technologią Blockchain, i dołączy do narzędzia do zarządzania transakcjami Nexledger, które zadebiutowało w zeszłym roku.

Będzie to miało olbrzymi wpływ na łańcuchy dostaw przemysłu wytwórczego. […] Blockchain to platforma, która napędza naszą cyfrową transformację.

– powiedział wiceprezes.

Zgodnie z planami, cała globalna sieć dostawcza Samsunga mogłaby zostać przeniesiona na Blockchain. W tym roku planowo zostałoby przetransportowanych 488.000 ton ładunku lotniczego i milion kontenerów transportowych. W liczbach tych zawierają się również artykuły konsumenckie, takie jak smartfon Samsung Galaxy S9.

W tym roku Samsung starał się zakorzenić w branży kryptowalut na nowym poziomie, współpracując z producentami sprzętu górniczego Bitmain i Halong Mining Corp, w celu produkcji chipów ASIC.

Tajwański górnik kryptowalutowy postrzelony przez gangsterów:

Tajwański wydobywca Bitcoinów został postrzelony przez gangsterów po tym jak kłótnia o zyski wymknęła się spod kontroli, podają lokalne media. Według Liberty Times, górnik Bitcoinów, znany tylko jako Wu, zaakceptował 10 mln chińskich juanów, czyli prawie 1.6 mln dolarów, od dwóch lokalnych gangsterów”, w zamian za zyski z wydobywania kryptowalut.

Ponieważ kopalnia miała rzekomo znajdować się nie na Tajwanie, ale w Chinach, gdzie w tym roku przepisy dotyczące miningu stały się bardzo niepewne, Wu miał problemy z płynnością finansową.

Na uzgodnionym spotkaniu Wu przyznał, że nie był w stanie wyprodukować waluty fiat, której się spodziewano zgodnie z harmonogramem, obwiniając ścisłą kontrolę Chin nad Bitcoinem. Gangsterzy nie byli jednak usatysfakcjonowani, przez co postrzelili Wu w kostkę i odeszli. Kilka godzin później sami zgłosili się do władz.

Wydarzenie to miało miejsce po tym, jak Pekin zażądał w ubiegłym roku, by operacje wydobycia Bitcoinów zostały ograniczone.

• Spadki na giełdach:

Ostatnie 24 godziny na giełdach wykazały spadki większości walut. Bitcoin stracił na wartości 3,7%, Ethereum 3,9%, Ripple 3,5%, Bitcoin Cash 2,8%, a Litecoin 3,1%. Wyjątkiem w top 10 okazał się Cardano, którego wartość wzrosła o 8,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się i wynosi obecnie 321 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 15.3 mld dolarów.

źródła: źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button