News

#433 Newsy z dnia 25.09.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Google cofa zakaz reklam dla części krypto firm; Ceny kryptowalut powiązane z wiadomościami o regulacjach; Kolejny duży bank daje szansę technologii Blockchain; Rozwijana platforma Blockchain zgromadziła ponad 75 międzynarodowych banków; Korekty nie ustępują.

Google cofa zakaz reklam dla części krypto firm:

Oficjalny wpis opublikowany w dniu dzisiejszym przez Google informuje, że przyszłym miesiącu firma zaktualizuje zasady dotyczące reklam, ponownie zezwalając niektórym firmom kryptograficznym na reklamowanie się na swojej platformie.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, poczynając od października, Google zezwoli zarejestrowanym giełdom kryptowalut aby reklamowały się na ich platformie, kierując reklamy do odbiorców z USA i Japonii.

Reklamodawcy będą musieli uzyskać certyfikat Google dla określonego kraju, w którym będą wyświetlać swoje reklamy. Po wprowadzeniu polityki w październiku reklamodawcy będą mogli ubiegać się o certyfikację.

– czytamy w ogłoszeniu.

Decyzja ta nastąpiła po ogłoszeniu z marca mówiącym, iż wszystkie firmy związane z kryptografią, opisane przez przedstawicieli branży jako „niesprawiedliwe” i „niepokojące”, będą miały zakaz kupowania reklam w Google Adwords,

Facebook w czerwcu wykonał podobny ruch, cofając zakaz reklam dla wstępnie zatwierdzonych firm kryptowalutowych, utrzymując jednocześnie zakaz reklamowania wstępnych ofert monetarnych (ICO).

Ceny kryptowalut powiązane z wiadomościami o regulacjach:

Nowy raport opublikowany przez Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BRM) wykazał silną korelację między cenami kryptowalut a nowościami dotyczącymi interwencji organów nadzoru. Według raportu BRM – organizacji z siedzibą w Szwajcarii składającą się z 60 banków centralnych świata – kryptowaluty wykazują ścisłe powiązanie z wiadomościami o działaniach regulacyjnych w różnych jurysdykcjach krajowych.

Badanie BRM obejmowało wszystkie opublikowane informacje od początku 2015 r., aż do końca czerwca 2018 r. Bank zidentyfikował w sumie 151 zgłoszonych zdarzeń regulacyjnych, gdzie największa ich ilość pochodziła z Chin, Indii, Japonii, Wielkiej Brytanii i USA, oraz zaobserwował znaczny wzrost takich wiadomości na przestrzeni tych lat.

W raporcie stwierdzono, że rynki zareagowały najsilniej na informacje dotyczące statusu prawnego krypto. Rynek reagował negatywnie na wiadomości, które dotyczyły zakazów, możliwego zastosowania prawa rynku papierów wartościowych do aktywów kryptograficznych oraz na ogłoszenia, że krypto nie zostanie uznane za walutę.

I odwrotnie, solidne zyski na rynku miały miejsce w odpowiedzi na ujawnienie przez rządy nowych ram prawnych dostosowanych do przestrzeni kryptowalut. W raporcie stwierdzono również, że zapowiedzi dotyczące środków przeciwdziałania praniu pieniędzy / zwalczaniu finansowania terroryzmu (AML / CFT) lub innych interwencji, które „ograniczają interoperacyjność krypto z regulowanym systemem finansowym”, mają silny negatywny wpływ na rynki.

BRM zauważył, że nieokreślone lub ogólne ostrzeżenia przed ryzykiem kryptograficznym, a także komunikaty dotyczące możliwej, ale niepewnej emisji walut cyfrowych banku centralnego (CBDC), miały znikomy wpływ na ceny kryptowalut.

Podsumowując, BRM zaproponował, że regulacje:

Nie muszą być złą wiadomością dla rynków [kryptograficznych] – reakcje cenowe sygnalizują wyraźną preferencję dla określonego statusu prawnego […].

Bank opowiada się za lepszą koordynacją pomiędzy regulatorami na całym świecie, ale sugeruje, że jej brak nie musi być przeszkodą dla skutecznej interwencji.

Kolejny duży bank daje szansę technologii Blockchain:

Zgodnie z doniesieniami lokalnej gazety The Nation, czwarty pod względem wielkości bank Tajlandii, Kasikornbank, niedawno dołączył do opartego na Blockchain programu do płatności transgranicznych Visa B2B Connect.

Kasikornbank jest pierwszym bankiem w kraju, który korzysta z tej technologii, przygotowując grunt pod powszechniejsze korzystanie z technologii Blockchain w krajowym sektorze bankowym.

Suripong Tantiyanon, menedżer krajowy Visa w Tajlandii, wyraził swoją opinię na temat partnerstwa zauważając, że Visa B2B będzie wspierać zmiany w zakresie bezpieczeństwa, zarządzania i technologii DLT. Według wiceprezesa Kasikornbank, Siriporna Wongtriphop, wykorzystanie Blockchain do płatności międzynarodowych, ze względu na dodatkowe zabezpieczenie płatności, pomoże jego firmie stać się liderem w branży.

Zgodnie ze stroną internetową Visa, B2B Connect została uruchomiona w 2017 r. w celu przetwarzania korporacyjnych płatności transgranicznych. Amerykański Commerce Bank, Shinhan Bank w Korei Południowej, Union Bank of Philippines i United Overseas Bank w Singapurze zostały wymienione wśród pierwszych partnerów, którzy mogli dokonywać bezpośrednich transakcji między sobą za pośrednictwem technologii B2B Visa opartej na architekturze Blockchain.

Kasikornbank, dawniej znany jako Thai Farmers Bank, ma swoją siedzibę w Bangkoku. Według najnowszych badań Moodyego, w marcu 2018 r. Kasikornbank posiadał aktywa o łącznej wartości 96 mld dolarów.

Rozwijana platforma Blockchain zgromadziła ponad 75 międzynarodowych banków:

JPMorgan rozszerzył swoją platformę płatności Blockchain do ponad 75 międzynarodowych banków. Celem połączonych wysiłków uczestników jest walka z konkurencją spoza sektora bankowego, donosi dziś Financial Times.

Analityk Jason Goldberg powiedział w wywiadzie, że w pracy nad Międzybankową Siecią Informacyjną (Interbank Information Network – IIN), która jest rozwijana od października 2017 r. w oparciu o Quorum Blockchain JPMorgan, widać znaczne postępy.

Obecnie, Societe Generale i Santander są jednymi z największych instytucji chcących zaadaptować platformę, która pozwoli bankom na udostępnianie informacji o płatnościach i przyspieszać problematyczne transakcje. Rozwiązując problemy poprzez przejrzystość wiarygodnych informacji, banki mogą konkurować z rozwijającym się sektorem prywatnym, który zajmuje się przetwarzaniem płatności transgranicznych szybciej niż banki mogą to robić w sposób tradycyjny.

Płatności są jednym z segmentów, o które banki najbardziej się niepokoją, jeśli chodzi o rywalizację poza bankową. Blockchain to sposób na zatrzymanie  większej ilości (działalności płatniczych) wewnątrz firmy.

– powiedział Goldberg.

JPMorgan słynie z unikania ryzyka w kwestii kryptowalut, jednak Blockchain stanowi centralny punkt napędu innowacji banku. W sierpniu CIO firmy, Lori Beer, prognozowała, że Blockchain w ciągu kilku lat zastąpi istniejącą technologię.

Test IIN rozpoczął się w kwietniu z partnerami takimi jak Goldman Sachs, Pfizer Inc i National Bank of Canada.

Korekty nie ustępują:

Rynki kryptowalut po upływie doby nadal wykazują widoczne spadki. Z czołowej dziesiątki największych kryptowalut Bitcoin odniósł najmniejsze straty, notując spadek na poziomie 2,9%. Przy pozostałych czołowych walutach widzimy znacznie większe obniżenie wartości, Ethereum o 9,5%, XRP o 12,7%, Bitcoin Cash o 7,3% oraz EOS o 9,9%.

Kapitalizacja rynku zmniejszyła się o 11 mld dolarów i wynosi obecnie 208 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 14.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button