News

#520 Newsy z dnia 21.12.2018

Z piątkowych wydarzeń: Facebook rzekomo planuje emisję własnego stablecoina; Zjednoczone Emiraty Arabskie zapowiadają ramy prawne dla ICO; Członkowie zarządu UPbit oskarżeniu o oszustwo; ConsenSys planuje masowe zwolnienie personelu; Na rynkach nieznaczne spadki.

Facebook rzekomo planuje emisję własnego stablecoina:

Gigant mediów społecznościowych Facebook ma zamiar opracować własnego stablecoina do przelewów pieniężnych.

Cytując anonimowe źródła zaznajomione z planem, Bloomberg podaje, że firma najpierw skoncentruje się na rynku indyjskim, aby umożliwić użytkownikom przesyłanie pieniędzy za pośrednictwem kryptowaluty dzięki aplikacji WhatsApp, którą Facebook wykupił w 2014 roku.

W podaniu zwrócono uwagę na fakt, że na faktyczną emisję stablecoina możemy jeszcze długo poczekać, ponieważ inicjatywa znajduje się na etapie planowania strategicznego. Obecnie WhatsApp w Indiach ma ponad 200 milionów aktywnych użytkowników.

Indie są również jednym z największych rynków przekazów pieniężnych – sami migranci w 2017 roku wysyłali w rodzinne strony 69,59 miliardów dolarów, wynika z najnowszego rocznego raportu Banku Światowego.

Facebook założył swój zespół Blockchain w maju, aby zbadać powstającą technologię. W tym miesiącu opublikował pięć ofert pracy, chcąc dodać do swojego zespołu Blockchain więcej członków z doświadczeniem w zakresie nauki o danych, inżynierii oprogramowania i marketingu. Zespołem Blockchain kieruje David Marcus, który wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa w dziale aplikacji Messenger.

Anthony Pompliano, analityk kryptowalut i założyciel oraz partner w Morgan Creek Digital Assets również skomentował nową informację:

Jeśli Facebook uruchomi stablecoina, którego podobno budują, szybko stanie się najczęściej używanym produktem w krypto. […] Rząd Indii walczy z krypto, więc sprawy przybiorą bardzo, bardzo interesujący obrót.

– stwierdził.

Zjednoczone Emiraty Arabskie zapowiadają ramy prawne dla ICO:

Zgodnie z podaniem The National, organ nadzoru finansowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich do końca pierwszej połowy przyszłego roku wprowadzi w kraju regulacje dotyczące wstępnych ofert monetarnych (ICO).

Urząd ds. Papierów Wartościowych i Towarów Zjednoczonych Emiratów Arabskich (SCA), który reguluje i monitoruje rynki, będzie podobno współpracował z giełdą papierów wartościowych w Abu Zabi i rynkiem finansowym w Dubaju, aby stworzyć platformę do handlu tokenami ICO.

Dyrektor generalny SCA, Obad Al Zaabi, oświadczył, że organ „podpisał umowy z firmami prawniczymi na opracowanie piaskownicy i przepisów dotyczących wydawania ICO”.

Artykuł wyjaśnia, że termin „piaskownica regulacyjna” odnosi się do „ram, które ułatwiają rozwój branży technologii finansowych.” Mówiąc o ramach czasowych, Zaabi powiedział, że wymagania prawne zostaną zakończone do końca pierwszej połowy 2019 roku. Ponadto dodał, że przyjęcie technologii i rozwój infrastruktury po stronie giełdy zajmie więcej czasu.

Nasz rynek jest otwarty. Rejestracja i licencjonowanie ICO są dostępne dla wszystkich rodzajów firm z całego świata. Jest popyt. Otrzymaliśmy już kilka wniosków o emisję aktywów i tokenów kryptograficznych.

– powiedział.

Zjednoczone Emiraty Arabskie przedstawiły również inne inicjatywy, które mogą mieć pozytywny wpływ na adopcję Blockchain w kraju. Jak donosi Cointelegraph, Rada Doradcza Federacji Banków Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UBF) omówiła zastosowanie technologii Blockchain w swoich bankach członkowskich.

Członkowie zarządu UPbit oskarżeniu o oszustwo:

Kierownictwo UPbit, jednej z największych giełd kryptowalutowych w Korei Południowej, zostało oficjalnie oskarżone przez prokuratorów.

Według raportu Coindesk Korea, biuro prokuratura południowego dystryktu Seulu postawiło w stan oskarżenia trzech starszych członków zarządu, w tym założyciela, Songa Chi-Hyunga, pod zarzutem oszustwa.

Podejrzewa się, że kierownictwo dokonało oszukańczych transakcji między wrześniem a grudniem zeszłego roku, używając fałszywego konta firmowego do złożenia fałszywych zamówień o wartości 226,2 miliarda dolarów w celu zwiększenia obrotów i przyciągnięcia większej liczby klientów do giełdy.

Są oni również oskarżani o sprzedaż 11,550 Bitcoinów klientom, dzięki czemu zarobili 133,8 miliona dolarów na sfałszowaniu transakcji.

Upbit jednak zaprzeczył zarzutom, stwierdzając, że:

Spółka zapewniła płynność na koncie firmowym Spółki w celu ustabilizowania rynku handlowego na początku otwarcia usługi. Okres ten trwał od 24 września do 11 grudnia 2017 r.

Firma dodała również, że konto firmowe nie ma funkcji wypłaty.

Giełda mówiła dalej, że „nie skorzystała ani nie handlowała” w tym procesie, chociaż przyznała, że dokonała wcześniej pewnych transakcji w celach marketingowych, co trwało przez okres około dwóch miesięcy. Nie miały one wpływu na rynek, twierdził UPbit, i stanowiły wówczas około 3 procent całkowitego wolumenu.

ConsenSys planuje masowe zwolnienie personelu:

Firma ConsenSys zajmująca się technologią Blockchain rzekomo dokona znacznych cięć w personelu, donosi serwis informacyjny Verge.

Powołując się na źródło zaznajomione z tą sprawą, Verge informuje, że ConsenSys odcina startupy, które wcześniej wspierał, pozostawiając niektóre z nich bez wsparcia finansowego. Będzie to miało wpływ na siłę roboczą ConsenSys, w szczególności jej wewnętrzny inkubator Consensys Labs. Źródło podaje, że ilość zwolnionych osób może wynosić od 50 do 60 procent pracowników firmy ConsenSys, która zatrudnia 1200 osób.

Według źródła, ConsenSys Labs również ulega reorganizacji, w następstwie czego przestanie być inkubatorem i będzie działać jako bardziej tradycyjny inwestor.

ConsenSys podobno nie zaprzeczył nadchodzącym zwolnieniom i powiedział, że omawia sytuację z każdym projektem, aby „określić drogę naprzód, czy to wewnętrznie jako część ConsenSys 2.0, czy jako podmiot zewnętrzny”.

Świat nie załamał się, jak planował [Lubin], więc musi on przestawić swoją firmę, ponieważ była ona zaaranżowana dla wizji, w której Ethereum miał być wart 10.000 dolarów

– mówi źródło.

Na rynkach nieznaczne spadki:

Po dniach szaleńczych wzrostów, na giełdach obserwujemy nieduże korekty. Bitcoin notuje spadek o 2,7%, XRP o 2,9%, Ethereum o 3,2% a Bitcoin Cash o 3,7%. Z całej czołowej dziesiątki tylko jedna waluta notuje wzrost – na dodatek nie byle jaki: Wartość TRON wzrosła o 16,7%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2.8 mld dolarów i wynosi obecnie 130.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 23.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button