News

#580 Newsy z dnia 19.02.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Tim Draper: gotówki będą używać tylko przestępcy; Blockchain podatny na ataki hakerów; Indie podejmują działania przeciwko cyberprzestępcom; Japoński bank centralny zbadał CBDC; Giełdy nadal w górę.

Tim Draper: gotówki będą używać tylko przestępcy:

Miliarder i znany fan Bitcoina, Tim Draper, stwierdził, że za pięć lat tylko przestępcy będą używać gotówki, ponieważ krypto staje się uniwersalnie rozpowszechnione. Draper przedstawił swoje zdanie w wywiadzie dla amerykańskiego kanału Fox Business.

Powtarzając swoje wcześniejsze oświadczenia mówiące, że w ciągu pięciu lat pieniądz fiat stanie się śmieszny i przestarzały, Draper rozwinął swoją prognozę, stwierdzając, że nikt oprócz przestępców będzie nadal używał gotówki, ponieważ przestępcy używający krypto mogą być śledzeni przez Blockchain.

Przestępcy nadal będą chcieli używać gotówki, ponieważ łapią każdego, kto próbuje użyć Bitcoina.

– powiedział.

W sierpniu 2018 r. agent amerykańskiej agencji ds. walki z narkotykami (DEA) stwierdził, że woli aby ludzie nadal używali kryptowalut, ponieważ Blockchain dostarcza narzędzia do identyfikowania przestępców.

W wywiadzie Draper powiedział także, że jego pieniądze w banku są mniej bezpieczne niż jego pieniądze w Bitcoinie. „Mój bank jest ciągle atakowany przez hakerów”, oświadczył Draper, dodając, że do tej pory nikt nie zdołał zhackować Blockchainu Bitcoina.

 • Blockchain podatny na ataki hakerów:

Magazyn MIT Technology Review opublikował dzisiaj artykuł argumentujący, że technologia Blockchain chwalona za jej bezpieczeństwo wciąż jest podatna na ataki hakerów.

W ostatnim artykule MIT Technology Review podkreślił, że technologia Blockchain reprezentuje złożony system ekonomiczny, który zależy od nieprzewidywalnych ludzkich zachowań.

W związku z tym w przeglądzie wskazano wiele naruszeń bezpieczeństwa, które coraz częściej pojawiają się w kryptowalutach i platformach inteligentnych kontraktów od czasu powstania krypto, powołując się na szereg incydentów.

W przeglądzie wymieniono ponadto szereg warunków, które sprawiają, że technologia Blockchain jest podatna na ataki, w tym zarówno niezamierzone błędy w systemie, jak i czynnik ludzki.

Krótko mówiąc, podczas gdy technologia Blockchain od dawna była reklamowana ze względu na jej bezpieczeństwo, w pewnych warunkach może być bardzo podatna na zagrożenia. Czasami można obwinić w tandetne wykonanie lub niezamierzone błędy oprogramowania. Innym razem jest to szara strefa – skomplikowany wynik interakcji między kodem, ekonomią Blockchain i ludzką chciwością.

– czytamy w artykule.

Indie podejmują działania przeciwko cyberprzestępcom:

Kryptowalutowa przestępczość stanowi jeden z celów dedykowanego laboratorium cyberprzestępczego uruchomionego w tym tygodniu przez władze indyjskie, jak donosi serwis informacyjny Hindu.

W ramach starań o zintensyfikowanie walki z przestępcami działającymi w Internecie, minister spraw zagranicznych Indii, Rajnath Singh, otworzył pracownię kryminalistyczną Cyber Protection Awareness and Detection Centre (CyPAD), która będzie obsługiwana przez policję w Delhi.

W ramach laboratorium powstanie specjalna jednostka skupiona na kryptowalutach, co jest skutkiem lat problemów związanych z oszustami.

Jesteśmy teraz wyposażeni w technologię odzyskiwania danych z uszkodzonych dysków twardych, analizy kryptoawalut, a dane można pobrać z 33.000 rodzajów modeli telefonów dostępnych na rynku. 

– mówi komisarz policji Delhi, Amulya Patnaik.

Ogłoszenie pojawia się, kiedy Indie nadal robią powolne postępy w zakresie oddzielania działań przestępców od legalnego korzystania z kryptowalut. Lokalne oszustwa napotykane przez policję regularnie pojawiają się na pierwszych stronach gazet, a krajowe firmy kryptowalutowe skarżyły się, że stanowisko przyjęte przez bank centralny Indii nie pomogło stworzyć bardziej stabilnego krajobrazu.

Japoński bank centralny zbadał CBDC:

Japoński bank centralny w raporcie opublikowanym w dniu dzisiejszym zbadał rolę cyfrowych walut banku centralnego (CBDC) w obecnym systemie monetarnym.

W dokumencie bank opisuje możliwe sposoby wdrożenia CBDC i hipotetyczne konsekwencje różnych podejść. Raport dzieli możliwe CBDC na dwie kategorie, z których pierwsza jest dostępna dla ogółu społeczeństwa w formie podobnej do banknotów, a druga zarezerwowana dla rozliczeń o dużej wartości.

Źródło tej kategoryzacji zostało przypisane do raportu wydanego przez Bank Rozrachunków Międzynarodowych w marcu 2018 r., który podzielił CBDC na ogólnego i hurtowego przeznaczenia.

Co więcej, po wyjaśnieniu, że CBDC tego drugiego rodzaju nie przyniosłoby wielu nowych funkcji systemowi monetarnemu, autorzy japońskiego raportu w większej części dokumentu skupili się na pierwszym rodzaju. Raport zauważył również, że technologie DLT i Blockchain mogą być wykorzystywane do CBDC opartego na tokenie.

Giełdy nadal w górę:

Po upływie doby na giełdach nadal dominuje kolor zielony. Z czołówki kryptowalut zdecydowanie wyróżnia się Binance Coin, ze wzrostem o 12,5%, za nim Stellar z dodatnim wynikiem o 9,5%. Bitcoin notuje wzrost o 2,2%, Ethereum o 1%, XRP o 3,4% a EOS o 5,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3 mld dolarów i wynosi obecnie 135 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 34.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button