#45 Aktualności z dn. 02.09.2017
Z sobotnich wydarzeń: Otwiera się furtka dla NEO; Znany polski YouTuber emituje własną walutę; W Azji wdroży się kryptowaluty popierane przez państwa; Inwestorzy nie przestają kupować Bitcoina; Cała giełda krwawi.
• Otwiera się furtka dla NEO:
Przepisy rządu chińskiego dotyczące ICO, wynikają z oburzenia publicznego wobec dużej liczby systemów piramid w kraju. W następstwie konsultacji społecznych, Chiny we wrześniu podejmą decyzje w sprawie proponowanych środków regulacyjnych ICO.
Przepisy będą koncentrować się na różnych działaniach z zakresu pozyskiwania funduszy w Chinach, w tym oferty monetarne. Jeśli te przepisy zostaną wprowadzone w życie, prawdopodobnie pomogą one wzmocnić NEO. Ono pochodzi właśnie z Chin, a proponowane zasady są z nim kompatybilne. Regulowany rynek ICO przyniesie zatem zaufanie inwestorów. Pierwszy publiczny program Blockchain w Chinach, mógłby stać się premierową platformą cyfrową Chin.
Po pierwsze, dla wszystkich ludzi, którzy uważają, że Chiny zakażą ICO: To po prostu nie nastąpi (…) Konkretne zasady zapewniają rynkowi poczucie trwałości i legitymizacji. Wielu inwestorów w Chinach potwierdza, że rząd uważnie śledzi przypadki oszustwa i zareaguje, aby chronić społeczeństwo. Nadchodzące regulacje były nieuniknione (…) Nie chcemy, aby seria ICO o niskiej jakości, hamowała rozwój platformy NEO. NEO powinno być znane z jakości i funkcjonalności przede wszystkim. Podobnie jak wszyscy, czekamy na NEO, które stanie premierową platformą cyfrową, prowadzoną przez świetnych ludzi w Chinach. Teraz jesteśmy o krok bliżej tego celu.
– czytamy w oświadczeniu Bentylerlive udostępnione na Reddit.
• Znany polski YouTuber emituje własną walutę:
Maciej Wapiński, YouTuber znany jako Wapniak, zdecydował się na wyemitowanie własnej waluty – WapniakCoin (WAP). Jest to jedna z jeszcze niewielu osób w Polsce, która zdecydowała się wycenić swój biznes właśnie w taki sposób. Teraz każdy, kto będzie posiadaczem WapniakCoinów, będzie jednocześnie współudziałowcem całego przedsięwzięcia i może liczyć na potencjalne zyski z inwestycji.
Funkcją takich monet jest zainwestowanie w osobę Wapniaka i jego działalność. Środki, które zgromadzi dzięki zbiórce, zostaną przeznaczone na rozwój kanału, między innymi na zakup sprzętu i realizowanie kolejnych projektów. Za WapniakCoiny będzie można wykupić reklamę na jego kanale, wystąpić przed kamerą oraz zamieścić swoje nagranie. Na dzień dzisiejszy Wapnaik ma 324 tys. subskrybentów – to spore grono odbiorców. W interesie Macieja, jak i każdego z posiadaczy jego waluty, jest stałe zwiększanie zasięgu i popularności (co już jest na wysokim poziomie) oraz pokazanie możliwości zastosowania waluty.
WapniakCoinów będzie maksymalnie 21.000.000 – tak jak w przypadku Bitcoina. Większość z nich posiada sam właściciel. Na sprzedaż zostało wystawione 2.000.000 jednostek za pomocą smart kontraktu. Od powstania projektu – czyli od wczoraj – sprzedano już 33% wystawionych coinów.
Więcej o walucie można dowiedzieć się pod adresem www.personaltokens.co. Nabyć ją można poprzez smart kontrakty (więcej informacji tutaj), a także na polskiej giełdzie beatcoin.pl, wpłacając na przykład Ethereum. 1 ETH = 10000 WAP.
• W Azji wdroży się kryptowaluty popierane przez państwa:
Według nowego szefa banku centralnego ds. zarządzania gotówką dla sektora handlu w Azji i Pacyfiku, Morgan McKenney – kluczem do przyjęcia głównego nurtu technologii Blockchain jest wprowadzenie wirtualnych walut, które będą popierane przez państwa. Dodała, że ostateczny sukces technologii rozproszonej polega na wykorzystaniu waluty fiat wydanej na Blockchain.
McKenney rozmawiała także o projekcie banku CitiConnect Blockchain. Jego celem jest rozwiązywanie problemów płynnościowych na prywatnym rynku papierów wartościowych, dzięki wykorzystaniu technologii od firmy Blockchain Startup Chain. Powiedziała, że aby w pełni odblokować potencjał projektu, wirtualne waluty są najbardziej idealną metodą płatności:
Jeśli posiadasz cyfrowy dolar, jeśli masz cyfrowy funt, korzystasz z kont bankowych, to będziesz chętny również do korzystania z cyfrowych walut, wykorzystując je do codziennych transakcji.
Według McKenney, bank prowadził również inne projekty. Wśród nich są inwestycje Chain, Digital Asset Holdings i Axoni, realizowane poprzez Blockchain. Wszystkie firmy oferują rozwiązania tej technologii, nie przyjmując jeszcze kryptowalut. Podkreśliła również, że bank nie jest obecnie zainteresowany realizowaniem projektów, które są oparte o inne kryptowaluty niż te, popierane przez państwa.
• Inwestorzy nie przestają kupować Bitcoina:
Liczba funduszy hedgingowych z inwestycjami w kryptowaluty gwałtownie wzrosła w ostatnich miesiącach. Raporty dotyczące aż 70. nowych funduszy hedgingowych z pozycjami krypto, które doprowadziły do przyspieszonego działania inwestorów.
Liczba ta nadal rośnie, zwiększając dostępność dla inwestycji na poziomie instytucjonalnym w Bitcoinie i innych cyfrowych walutach. Ostatnie sprawozdanie wg quartz.com, wskazuje, że ta tendencja trwa, ponieważ inwestorzy szukają lepszych zysków z funduszy hedgingowych – ostatnie zwroty z tych funduszy były zbyt niskie. Wzrost udziału funduszy hedgingowych zbiegł się ze znacznym wzrostem ceny Bitcoina, zbliżając się do niedawnego obrotu w wysokości 5.000 dolarów.
To właśnie jest ta góra pieniędzy, która ma trafić na rynki. Oznacza to, że jesteśmy w dopiero pierwszych odcinkach tego rajdu.
– powiedział Brian Kelly z BKCM.
Przejście od wzrostu przez akceptację, do jeszcze większego wzrostu, doprowadza wielu inwestorów do przekonania, że Bitcoin będzie wspinał się na kolejne wyżyny w nadchodzącym roku.
• Cała giełda krwawi:
Długo nie obserwowaliśmy tak dużych spadków na giełdach, jak miało to miejsce dziś. Większość walut obniżyła wartość o kilkanaście procent w stosunku do poprzedniej doby. Żadna z pierwszej 30-tki nie zanotowała wzrostu. Bitcoin można powiedzieć, że jako jeden z nielicznych „zachował twarz”, gdyż zmalał o 6,4%, co w porównaniu do konkurentów jest stosunkowo poprawnym wynikiem. Ceny innych dużych kryptowalut jak Ethereum czy Litecoin, spadły kolejno o 11,6% i 13,4%. Kapitalizacja rynkowa zmalała aż o 15 mld dolarów i wynosi aktualnie 162,7 mld dolarów.
źródło: reddit.com, quartz.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com
Form1
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.