News

a16z wchodzi na rynek brytyjski

Firma venture capital Andreessen Horowitz (a16z) otworzy w tym roku swoje pierwsze biuro poza Stanami Zjednoczonymi, dodając do tła firmy amerykańskie poszukujące bardziej zielonych pastwisk poza granicami kraju. 

Chris Dixon z a16z, wskazał „przewidywalne środowisko biznesowe” jako jeden z głównych czynników stojących za decyzją o ekspansji. Posunięcie to jest związane z mnóstwem działań regulacyjnych przeciwko firmom kryptograficznym w USA w ostatnich miesiącach.

Dixon powiedział, że decyzja została sfinalizowana po „produktywnym dialogu” z premierem Wielkiej Brytanii, a także „miesiącami konstruktywnych rozmów” z HM Treasury, brytyjskimi decydentami i Financial Conduct Authority.  

Cieszymy się, że możemy otworzyć nasze pierwsze międzynarodowe biuro w jurysdykcji, która z zadowoleniem przyjmuje technologię blockchain i jest zaangażowana w tworzenie przewidywalnego środowiska biznesowego poprzez przestrzeganie przepisów, które obejmują zarówno web3, jak i chronią konsumentów.

– powiedział Dixon. 

Dodał również, że firma nadal „mocno inwestuje” w USA i nadal będzie współpracować z decydentami i organami regulacyjnymi. Andreessen Horowitz nie przestanie dążyć do większej przejrzystości regulacyjnej dla start-upów kryptograficznych. 

Rishi Sunak, nowy premier Wielkiej powiedział, że był „podekscytowany” decyzją a16z: 

Jestem podekscytowany, że wiodący na świecie inwestor, Andreessen Horowitz, zdecydował się otworzyć swoje pierwsze międzynarodowe biuro w Wielkiej Brytanii. Ruch ten jest świadectwem naszych światowej klasy uniwersytetów i talentów oraz naszego silnego konkurencyjnego środowiska biznesowego.

Oprócz nowego biura, a16z ogłosiło również plan uruchomienia nowego programu „Crypto Startup School” (CSS) w Londynie wiosną 2024 roku. 

Program CSS będzie miał na celu przyciągnięcie brytyjskich i międzynarodowych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć karierę w Web3. Do najnowszego programu zgłosiło się ponad 8 000 kandydatów, a 26 firm otrzymało wsparcie finansowe od a16z. 

Biuro w Londynie będzie również „ściśle współpracować z uniwersytetami” w Wielkiej Brytanii. Ma ono „zapewniać talenty i wsparcie” klubom opartym na technologii blockchain oraz zachęcać do częstszego nauczania technologii blockchain w szkole.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button