News

Apple usunął fałszywą aplikację portfela Trezor

Aplikacja, która rzekomo jest kryptowalutowym portfelem sprzętowym Trezor, została usunięta z Apple App Store. 

20 czerwca partner zarządzający w firmie Crypto Lawyers, Rafael Yakobi, opublikował ostrzeżenie dotyczące App Store. Yakobi poinformował, że pierwszym wynikiem wyszukiwania hasła „Trezor” była fałszywa aplikacja przeznaczona do kradzieży kryptowalut. 

Aplikacja Trezor Wallet Suite działa od tygodni, jednak całkowita liczba ofiar jest nieznana. Może ona sięgnąć z łatwością setek lub tysięcy użytkowników.

– dodał. 

Po przeszukaniu App Store, próżno znaleźć złośliwą aplikację, do której odwołuje się Yakobi. Po otrzymaniu ostrzeżenia, Apple zazwyczaj szybko usuwa podejrzane lub fałszywe aplikacje ze swojego sklepu. 

Jednak wyszukiwanie „Trezor Wallet Suite” wykazało inną potencjalnie fejkową aplikację o nazwie „MyTREZŌR Suite: One Edition”. Miała tylko dwie recenzje, obie były ostrzeżeniami, że aplikacja to scam, która kradnie kryptowaluty. 

Najbezpieczniejszym sposobem pobierania aplikacji mobilnych do portfeli kryptowalutowych jest oficjalna strona producenta. Chociaż dla użytkowników Trezora na iOS dostępna jest aplikacja, to ma ona ograniczone funkcje. 

Według serwisu informacyjnego Apple 9to5mac.com, największa na świecie firma technologiczna nie jest zbyt przyjazna, jeśli chodzi o aplikacje kryptograficzne. Takowe mają być zatwierdzane tylko w ściśle określonych okolicznościach. Jak zauważono: 

Podczas gdy Apple twierdzi, że App Store „jest miejscem, któremu można zaufać” i walczy z sideloadingiem, w rzeczywistości nawet Apple nie jest w stanie ochronić sklepu przed oszustwami. 

Fałszywe aplikacje portfela w Apple App Store nie są niczym nowym. W 2021 roku jeden użytkownik podobno stracił 600 000 USD w Bitcoinach po pobraniu złośliwej aplikacji Trezor z App Store.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button