News

Atak hakerski na konto Azuki na Twitterze – skradziono 0.76 mln dolarów

Popularny projekt NFT, znany jako Azuki, padł ofiarą ataku hakerskiego. Zhakowane konto na Twitterze 27 stycznia, następstwem czego była kradzież USDC o wartości około 750.000 USD. 

Hakerzy byli w stanie ukraść USDC, umieszczając na Twitterze link do złośliwej witryny „wysysającej portfele”, która podszywa się pod wirtualną “mennicę”. To pozwoliło uzyskać dostęp do strony internetowej i przejąć USDC.  

Dane pokazały również, że hakerzy byli odpowiedzialni za utratę USDC o łącznej wartości 6.752,62 USD z różnych portfeli, które zawierały łącznie ponad 3.9 ETH i 11 NFT.  

Według szacunków Wallet Guard, łączna kwota skradzionych środków wyniosła 758.074,42 USD. 

Emily Rose, menedżer ds. społeczności projektu NFT, potwierdziła 27 stycznia, że konto Azuki zostało zhakowane. Rose jest odpowiedzialna za zarządzanie społecznością NFT. Po całej sytuacji ostrzegła obserwujących Azukiego, aby unikali klikania jakichkolwiek linków wysłanych do ich konta na Twitterze. 

Po przejęciu kontroli nad kontem Azuki, oszuści byli w stanie „opublikować link do opróżniania portfela”, jak stwierdził szef społeczności i menedżer produktu Azuki. Dem mówił, że Wallet Guard sponsorował Twitter Space i był odpowiedzialny za utrzymanie konta na Twitterze. Stwierdził, że oszuści odnieśli sukces, ponieważ byli w stanie „opublikować link do opróżniania portfela”. 

Dem wezwał społeczność do działania, podczas gdy organizacja próbowała odzyskać kontrolę nad kontem. W oświadczeniu przekazał użytkownikom, aby „zachowali ostrożność i byli czujni”, podczas gdy specjalny zespół pracował nad przywróceniem kontroli nad kontem. 

źródło: blockchain.news

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button