News

Bank centralny ostrzega przed krypto firmami stosującymi terminy bankowe

Hongkońska Władza Monetarna (HKMA) wydała ostrzeżenie dla użytkowników, że firmy kryptowalutowe, które przedstawiają się jako banki i używają terminologii bankowej, mogą naruszać prawo bankowe regionu.

W komunikacie prasowym HKMA stwierdziła, że używanie określonych terminów bankowych może być wprowadzaniem w błąd społeczeństwa, sprawiając, że użytkownicy mogą myśleć, iż firmy kryptowalutowe są upoważnionymi bankami w Hongkongu. Jednakże bank centralny podkreślił, że zgodnie z prawem bankowym regionu tylko instytucje posiadające licencje mają prawo prowadzić działalność bankową lub przyjmować depozyty w Hongkongu.

Bank centralny ostrzegł również, że firmy opisujące się słowami takimi jak „krypto bank”, „bank aktywów cyfrowych” i „bank aktywów kryptowalutowych” lub twierdzące, że oferują usługi bankowe lub konta bankowe, mogą łamać prawo.

Według HKMA, poza upoważnionymi instytucjami jest nielegalne, aby osoby lub firmy używały słowa „bank” w nazwie lub opisach swoich przedsiębiorstw. Ponadto przyjmowanie depozytów bez odpowiedniej licencji również jest naruszeniem prawa.

HKMA przypomniała społeczeństwu, że firmy kryptowalutowe, które nie są bankami, nie są nadzorowane przez bank centralny. Oznacza to, że środki ulokowane w tzw. „krypto bankach” nie są chronione przez regionalny system ochrony depozytów.

Hongkong niedawno zaostrzył sankcje wobec naruszających przepisy dotyczące licencjonowania. 15 września Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) regionu wydała ostrzeżenie wobec giełdy kryptowalutowej JPEX, która rzekomo promowała swoje produkty i usługi w Hongkongu bez posiadania licencji lub bez wnioskowania o nią.

Po ostrzeżeniu SFC personel giełdy zdawał się nagle zniknąć z jej stanowiska na targach Token 2049 w Singapurze. Ponadto podniosła ona opłaty za wypłaty nawet do 999 Tether, co miało odstraszyć użytkowników od wypłacania swoich środków z giełdy.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button