News

Bhutan wydobywa Bitcoiny za pomocą energii wodnej

Po odkryciu, że małe królestwo w Himalajach, Bhutan, po cichu gromadzi kryptowaluty, kraj ten wydobywa również bitcoiny. Co więcej, państwo liczące mniej niż 800.000 mieszkańców wykorzystuje zieloną energię do zasilania operacji wydobywania bitcoinów.

Znany ze swojego skupienia się na „szczęściu narodowym brutto” i malowniczych krajobrazach, Bhutan znalazł sposoby na wykorzystanie swojego ogromnego potencjału hydroelektrycznego, który stanowi 30% jego produktu krajowego brutto.

Krajowi urzędnicy, po raz pierwszy ujawnili w lokalnych wiadomościach, a następnie zapytani przez Forbes, potwierdzili, że wydobycie rozpoczęło się, gdy cena Bitcoina wynosiła około 5.000 USD w kwietniu 2019. Cena za Bitcoina wzrosła od tego czasu do około 28.000 USD w czasie prasy.

Podobno królestwo badało partnerstwa w celu dalszego rozszerzenia działalności wydobywczej. Warto zauważyć, że toczą się negocjacje z notowaną na Nasdaq firmą Bitdeer, aby zabezpieczyć 100 megawatów mocy dla centrum danych wydobywania bitcoinów w Bhutanie. Współpraca ta zwiększyłaby możliwości wydobywcze Bitdeer o około 12%.

Skala operacji wydobywczych Bhutanu pozostaje tajemnicą. Dostępnych jest niewiele informacji na temat lokalizacji, wielkości i rentowności jego farm górniczych. Niektórzy pracownicy Druk Holding and Investments wymienili „kopanie kryptowalut” jako swoje umiejętności w profilach na LinkedIn.

Nie jest też jasne, dlaczego rząd zdecydował się nie ujawniać tego projektu. Wiadomo jednak, że państwowa spółka holdingowa DHI zainwestowała miliony dolarów w kryptowaluty, zarządzając funduszami.

Chociaż media głównego nurtu wskazują na coś przeciwnego, to wydobywanie bitcoinów jest „najczystszą” branżą na świecie. Ponad 50% jej źródeł energii to energia odnawialna. Zwolennicy wydobywania BTC, tacy jak prezes MicroStrategy, Michael Saylor, wyjaśniają, że „99,92% emisji dwutlenku węgla na świecie wynika z przemysłowego wykorzystania energii, innego niż wydobywanie bitcoinów”.

Bhutan znajduje się na długiej liście regionów od Afryki Wschodniej po Skandynawię wydobywających bitcoiny za pomocą energii wodnej, jednego z najtańszych źródeł czystej energii.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button