News

Binance planuje wycofać stablecoiny z rynku Europejskiego

Przedstawiciel giełdy kryptowalut Binance, w trakcie publicznego przesłuchania przed Europejskim Urzędem Nadzoru Bankowego (EBA), ogłosił plany wycofania ze sprzedaży stablecoinów na rynku europejskim do czerwca 2024 roku.

Marina Parthuisot, szefowa działu prawnego Binance we Francji, stwierdziła, że ponieważ żadne projekty nie zostały jeszcze zatwierdzone, „kierujemy się w stronę wycofania wszystkich stablecoinów z rynku europejskiego do 30 czerwca”.

Może to mieć znaczący wpływ na rynek w Europie w porównaniu z resztą świata.

– mówi.

Komentarze te nastąpiły po przyjęciu przez Europę przełomowego przepisu regulującego kryptowaluty, ustawy Markets in Crypto-Assets (MiCA), w czerwcu tego roku. Postanowienia tej ustawy dotyczące stablecoinów mają wejść w życie rok później, czyli w czerwcu 2024 roku.

Elizabeth Noble, lider zespołu ds. MiCA w EBA, odpowiedziała na słowa Parthuisot, mówiąc:

Nie ma żadnych przepisów przejściowych dotyczących tego rodzaju tokenów [stablecoinów]. Przepisy będą obowiązywać od końca czerwca przyszłego roku.

– czytamy.

Binance jednak już kiedyś zmieniło swoje zdanie co do wycofywania aktywów. 26 czerwca giełda cofnęła decyzję o wycofaniu prywatnych kryptowalut z rynku europejskiego, w wyniku rewizji swojej działalności, aby dostosować się do standardów Unii Europejskiej, oraz po wysłuchaniu opinii społeczności i wielu projektów.

W sprawie kwestii stablecoinów, prawnicy śledzący sytuację w kontekście nowego przepisu UE wypowiedzieli się w lipcu, że ograniczenie transakcji stablecoinów może „udaremnić” adopcję kryptowalut. Zgodnie z MiCA, zostanie wprowadzony limit transakcji w wysokości 216 mln dolarów dla stablecoinów, w tym Tether i USD Coin.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button