News

Binance traci partnera obsługującego płatności bankowe w euro

Giełda kryptowalut Binance poinformowała użytkowników, że jej obecny partner w bankowości euro, Paysafe Payment Solutions, nie będzie dalej wspierał giełdy.  

Zgodnie z mailami wysyłanymi do klientów przez Binance, wsparcie euro świadczone przez Paysafe zakończy się po 25 września tego roku. Giełda poinformowała, że przełączy się na nowego usługodawcę w zakresie wpłat i wypłat w EUR za pośrednictwem przelewu bankowego SEPA. Jak dotąd nie poinformowano kto będzie następcą Paysafe. 

Rzecznik Binance powiedział, czego użytkownicy powinni się spodziewać w momencie zaprzestania świadczenia usługi: 

Użytkownicy będą musieli zaktualizować dane bankowe używane do wpłat na swoje konta Binance oraz mogą zostać zobowiązani do zaakceptowania nowych warunków, aby nadal korzystać z usług SEPA.

Do tego czasu Binance potwierdził, że wszystkie obecne metody wpłacania i wypłacania innych walut fiducjarnych, a także kupowanie i sprzedawanie kryptowalut na Binance.com „pozostają bez zmian”. 

Giełda dodała, że informacja dotycząca płatności w euro „nie jest związana” z niedawnym odejściem giełdy z wielu krajów UE. W ostatnich miesiącach Binance borykał się z falą sprzeciwu regulatorów z całego świata, co spowodowało zaprzestanie działalności w różnych krajach.  

16 czerwca giełda ogłosiła swoje odejście z Holandii. Ogłosiła, że od 17 lipca holenderscy klienci będą mogli wypłacać środki wyłącznie w kraju. Niecały tydzień później belgijscy urzędnicy również nakazali giełdzie wstrzymanie wszystkich usług. 

Dodatkowo dyrektor Binance Brazil został wezwany do stawienia się przed lokalnym parlamentem w ramach toczącego się dochodzenia w sprawie rzekomych “piramid finansowych” mających miejsce w kraju. 

W Australii lokalny oddział Binance został odcięty od australijskiego systemu bankowego bez wcześniejszego ostrzeżenia ani konsultacji. Podobno trwają poszukiwania nowego zewnętrznego dostawcy usług płatniczych. 

Wobec tych wszystkich ruchów, dyrektor generalny Binance Dubai, Alex Chehade, powiedział, że ZEA pozycjonują się jako cel dla firm kryptograficznych. Jego zdaniem kraj posiada przejrzyste regulacje i ma bardziej otwarte podejście do zasobów cyfrowych.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button