News

Binance uruchomił portfel Web3 dla swoich użytkowników

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła wprowadzenie na rynek swojego nowego portfela Web3 podczas konferencji Binance Blockchain Week w Stambule, który będzie dostępny dla wszystkich użytkowników za pośrednictwem aplikacji mobilnej Binance. 

Podczas premiery Changpeng Zhao, CEO Binance, ujawnił zamiar uruchomienia usługi: 

Portfele Web3 to coś więcej niż tylko przechowywanie zasobów cyfrowych. Są one integralną częścią struktury Web3, która zapewnia możliwość samodzielnego suwerennego finansowania.

Dla uproszczenia portfel Web3 Binance uruchamia się w ramach głównej aplikacji Binance, która jest głównie używana do handlu kryptowalutami. Portfel wykorzystuje obliczenia wielostronne (MPC), które służą do dzielenia kluczy prywatnych użytkownika na trzy mniejsze części zwane udziałami kluczy.  

Dwa z tych trzech udziałów będą przez cały czas kontrolowane przez użytkownika, co umożliwi samodzielną opiekę. Rzecznik giełdy potwierdził, że portfel Binance Web3 Wallet nie jest dostępny dla użytkowników w USA, ponieważ witryna Binance.com nie jest tam dostępna w USA.  

Według Richarda Tenga, szefa rynków regionalnych w Binance, technologia MPC usuwa strach przed utratą hasła początkowego.  

Chcemy, aby nasi użytkownicy mieli pewność, że wchodzą w interakcję z Web3 w ramach bezpiecznego i chronionego ekosystemu. Właśnie dlatego włączyliśmy technologię MPC, a także zaufaną infrastrukturę bezpieczeństwa Binance w ramach portfela Web.

– dodał. 

Trzy udziały kluczy będą przechowywane w trzech miejscach. Pierwsza część będzie w Binance, a druga będzie przechowywana lokalnie na smartfonie użytkownika. Natomiast trzecia część zostanie zaszyfrowana za pomocą hasła odzyskiwania użytkownika i utworzona kopia zapasowa w chmurze, np. w iCloud lub Google Drive. 

Tymczasem raport firmy analitycznej 0xScope, zajmującej się analizą blockchain, sugeruje, że udział Binance w rynku transakcji spot spadł do 40% w 2023 roku.  

Według badaczy: 

Wolumen transakcji kasowych Binance odnotował znaczny spadek w zeszłym roku, być może ze względu na strategię notowań. Najpopularniejsze monety doświadczyły spadku natychmiast po ich notowaniu na Binance.

Przeciwnie jest u konkurencji, gdzie najbardziej znaczący wzrost odnotowała koreańska giełda kryptowalut Upbit. Jej udział w rynku kasowym wzrósł w tym samym okresie z 5% do 15,3%. Według Bloomberg Billionaires Index, wartość majątku CZ również spadła o -38% w związku ze spadkiem wolumenów wymiany walut.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button