News

Binance zakończy wsparcie dla wybranych tokenów lewarowanych

Giełda kryptowalutowa Binance ogłosiła, że 3 kwietnia zaprzestanie wsparcia dla części swoich tokenów lewarowanych powiązanych z Bitcoinem, Ethereum i BNB.

Binance ogłosiło decyzję o zakończeniu wsparcia dla tokenów lewarowanych powiązanych z Tetherem 19 lutego. Dotknięte tą decyzją tokeny lewarowane to BTCUP i BTCDOWN, ETHUP i ETHDOWN oraz BNBUP i BNBDOWN.

Giełda zawiesi handel i usługi subskrypcji dla trzech par tokenów lewarowanych 28 lutego o godzinie 06:00 czasu UTC. Według Binance, wszystkie zlecenia handlowe dla wspomnianych tokenów lewarowanych zostaną „automatycznie usunięte” w ustalonym terminie. Oznacza to, że użytkownicy nie będą mogli składać żadnych zleceń od tego czasu. Binance zaapelowało do swoich użytkowników, aby wymienili trzymane przez nich tokeny lewarowane na inne aktywa przed wyznaczonym terminem.

Następnie giełda poinformowała, że stopniowo wycofa się z notowania i zaprzestanie wykupywania tokenów, rozpoczynając od 1 kwietnia i kontynuując do 3 kwietnia. Binance zapewniło, że użytkownicy będą mogli zrealizować swoje tokeny przed datą wycofania z notowania.

Jednakże jeśli użytkownicy nie zrealizują swoich tokenów w terminie, giełda powiedziała, że ​​przekonwertuje tokeny na USDT na podstawie ich odpowiadającej wartości w dniu wycofania z notowania. Binance rozdzieli tokeny na konta użytkowników w ciągu 24 godzin i usunie tokeny lewarowane z portfeli użytkowników.

Tokeny lewarowane Binance to produkty pochodne, które dają inwestorom lewarowaną ekspozycję na kryptowaluty, z którymi są powiązane. Tokeny te reprezentują koszyk pozycji umów wieczystych i są pod wpływem ruchów cen na rynku umów wieczystych.

Według Binance, tokeny lewarowane pozwalają handlowcom kryptowalutowym na ekspozycję na pozycje lewarowane bez konieczności wpłaty zabezpieczenia. Pozwala to również uniknąć konieczności utrzymania poziomu marży zabezpieczającej i obaw o likwidację. Pomimo korzyści, Binance ostrzegło, że ​​handel tokenami lewarowanymi wiąże się także z innymi ryzykami, w tym „efektami ruchów cen na rynku umów wieczystych, premiami i stopami finansowania”.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button