News

Binance zamknie kartę debetową European Visa

Usługi karty debetowej Binance Visa zostaną zamknięte w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) 20 grudnia, zgodnie z ogłoszeniem giełdy kryptowalutowej z 20 października. Konta na Binance pozostaną natomiast nienaruszone.

Według listu od Binance do klientów opublikowanego online, wydawca karty Binance, Finansinės paslaugos „Contis” – czyli Contis Financial Services – przestanie wydawać tę kartę. Contis to litewska instytucja elektronicznego pieniądza i operator wymiany walut należący do niemieckiej platformy bankowości jako usługi Solaris Group, która działa w 30 krajach europejskich.

Karta debetowa Binance Visa przelicza kryptowaluty znajdujące się na kontach użytkowników Binance na waluty lokalne, umożliwiając im płacenie kryptowalutami za zakupy w sklepach i online. EOG obejmuje wszystkie 27 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

Karta debetowa Binance Visa została wprowadzona do EOG we wrześniu 2020 roku. Wówczas planowano także wprowadzić karty Binance w Rosji i potencjalnie w Stanach Zjednoczonych.

Chociaż użytkownicy Binance z całego świata cieszyli się korzystaniem z [karty debetowej Binance Visa] do dokonywania codziennych płatności za pomocą aktywów kryptograficznych, to zmiana ta dotknie jedynie około 1% naszych użytkowników.

– powiedział przedstawiciel Binance.

Zamknięcie usługi Binance Visa to najnowszy cios dla Binance. Zakończenie usług karty Binance Visa zostało ogłoszone dzień po przywróceniu depozytów i wypłat euro na giełdzie, które były niedostępne przez miesiąc po rezygnacji procesora płatności Paysafe. Binance nadal nie przyjmuje nowych użytkowników w Wielkiej Brytanii z powodu utraty dostawcy usług zewnętrznych.

W wrześniu Mastercard zakończył współpracę z Binance w Argentynie, Brazylii, Kolumbii i Bahrajnie. Sugerowano wówczas, że motywacją do zerwania współpracy było ścisłe nadzorowanie regulacyjne.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button