News

Binance zawiesza chwilowo wypłaty Solana

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, okresowo zawiesiła wypłaty na sieć Solana z powodu „zwiększonej liczby transakcji”.

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem Binance, giełda ta spodziewa się wprowadzenia rozwiązania i wznowienia wypłat od 9 marca.

Od 4 marca 2024 r. wypłaty na sieci Solana są okresowo zawieszane z powodu zwiększonej liczby transakcji na sieci. Binance zidentyfikowało pewne obszary do optymalizacji i pracuje nad zapewnieniem stabilnego i długoterminowego rozwiązania. Szacowaną datą wdrożenia rozwiązania jest 9 marca 2024 r. o 18:00 (UTC)

– czytamy w ogłoszeniu.

Zarówno Binance, jak i niektóre z najbardziej znaczących giełd kryptowalut, takie jak Coinbase, Kraken i Bybit, miały problemy z wydajnością w ubiegłym tygodniu.

Zakłócenia były głównie spowodowane rosnącym zainteresowaniem detalicznym, w połączeniu z rosnącymi obciążeniami ze strony firm zajmujących się algorytmicznym obrotem, powiedział Ivo Crnkovic-Rubsamen, dyrektor strategii i techniczny lider ds. handlu w giełdzie dYdX w wywiadzie dla Cointelegraph.

Ponieważ jest tak duże zainteresowanie detaliczne, a cena zmienia się tak szybko, wszystkie firmy zajmujące się obrotem algorytmicznym znacznie zwiększają liczbę składanych zamówień i anulowań, które chcą wysłać do silnika dopasowania, aby utrzymać swoje pozycje […] To normalne, że firma handlowa w bardzo intensywnym okresie zwiększa wydajność składanych zamówień i anulowań dwudziestokrotnie.

– powiedział.

Ogłoszenie o zwiększonych wolumenach handlowych na Binance nastąpiło dzień po tym, jak 5 marca Bitcoin osiągnął nowy szczyt powyżej 69.200 dolarów. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina tymczasowo przewyższyła kapitalizację srebra, co sprawiło, że Bitcoin tymczasowo stał się ósmym co do wielkości aktywem na świecie.

Mimo niedawnych problemów wydajnościowych, Binance otrzymała Nagrodę Zasłużonego Specjalisty ds. Cyberbezpieczeństwa w kategorii bankowość i finanse – jako jedyna firma Web3, która otrzymała taką nagrodę od władz Hongkongu w 2024 r., ogłosiła giełda 6 marca.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button