News

Binance zawiesza wypłaty Bitcoinów

Czarny poniedziałek w przestrzeni kryptowalut nadal sieje spustoszenie. Changpeng „CZ” Zhao, dyrektor generalny giełdy kryptograficznej Binance, napisał na Twitterze, że nastąpi tymczasowa przerwa w wypłatach Bitcoinów.

„SAFU” to mem, który jest grą słowną nawiązującą do słowa „bezpieczny” (ang. safe), po raz pierwszy pojawiający się w filmie na YouTube z 2018 r. Odnosi się również do funduszu ochrony handlu Binance, Secure Asset Fund for Users (SAFU).

CZ, który często dzieli się swoimi opiniami na temat projektów i rynku, regularnie tweetuje w imieniu Binance do swoich 6,4 mln obserwujących. Szybko zaktualizował tweeta, mówiąc:

Wpływa to tylko na sieć Bitcoina. Nadal można wypłacić Bitcoiny w innych sieciach, takich jak BEP-20.

– czytamy.

Według tweeta uzupełniającego, zahamowanie giełdy może być gorsze niż początkowo sądzono:

Prawdopodobnie zajmie to trochę więcej czasu niż wskazywały początkowe szacunki. Więcej aktualizacji wkrótce. Dziękuję za cierpliwość i zrozumienie.

Oficjalne konto Binance na Twitterze potwierdziło opóźnienie, sugerując, że problem był spowodowany „utkniętą transakcją w łańcuchu”. Według niektórych komentatorów Lightning Network na Bitcoinie zapobiegłby takiemu problemowi.

Pomimo wielkości i globalnej obecności Binance, jeszcze nie nadąża za konkurencją w zakresie integracji Lightning Network. Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny konkurencyjnej giełdy FTX, niedawno napisał na Twitterze, że zachęci programistów do pracy nad integracją protokołu warstwy 2 z giełdą, podczas gdy Coinbase i Binance pozostają w tyle.

Kraken ostatnio również umożliwił swoim klientom natychmiastową wypłatę środków z kont za pomocą Lightning Network.

 

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button